Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Joi, 11 aprilie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 12-14 aprilie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 12–14 aprilie 2013, vor avea loc 38 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

VINERI 12.04.2013

Sala Rapid
Ora 18:00 SCM Craiova – CSB Time (Liga I, masculin)
 
Sala Medicina
Ora 17:00 Jocuri intre echipe studentesti (Campionatul Universitar)
 
SAMBATA 13.04.2013
 
Sala ASE
Ora 12:00 jocuri in cadrul “Academia Sperantei” (3x3)
 
Sala Rapid
Ora 12:30 Rapid – Stiinta (Liga I, masculin)
Ora 16:30 SCM Craiova – Magic Sibiu (Liga I, masculin)
 
Sala Regimentului de Garda Mihai Viteazul
Ora 19:00 CSA Steaua – Vabova Sf. Gheorghe (Liga I, masculin)
 
Arena de Baschet
Ora 15:30 Dinamo – Energia Rovinari (play-out, LNBM)
Ora 17:30 Joc amical lotul national U16 masculin
 
Sala Concordia Chiajna
Ora 10:00 Joc amical juniori
Ora 12:00 Concordia Chiajna – Poli Iasi (Liga I, masculin)
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 10:00 ACS Champions – Olimpia 1 (J3, feminin)
Ora 11:30 ACS Champions – CSS Alexandria (minibaschet, feminin)
 
Sala Leu
Ora 12:00 Poli 1 – Rado Sport (Liga III, masculin)
Ora 13:30 Ad Hoc – Nemrut (Liga III, masculin)
Ora 15:00 Leii – Arhitectura (Liga III, masculin)
Ora 16:30 Titanii – Sport For All (Liga III, masculin)
Ora 18:00 XXL - EMagic (Liga III, masculin)
Ora 19:30 Rapid (E) – Royal Fun (Liga III, masculin)
 
DUMINICA 14.04.2013
 
Sala Rapid
Ora 12:30 CSB Time – Magic Sibiu (Liga I, masculin)
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 10:00 4Sports – Laguna (minibaschet, masculin)
Ora 11:00 4Sports – Laguna (babybaschet, masculin)
Ora 12:00 4Sports – BC Slam (minibaschet, masculin)
Ora 13:00 4Sports – BC Slam (babybaschet, masculin)
 
Sala Scolii Generale nr. 30
Ora 09:30 Champions – Vipo (minibaschet, masculin)
Ora 10:30 Champions – Vipo (babybaschet, masculin)
Ora 11:30 Champions – Vipo (J3, masculin)
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 11:30 BC Star – Olimpia 2 (J3, feminin)
Ora 13:00 BC Star – Villis (minibaschet, feminin)
 
Arena de Baschet
Ora ... Dinamo – Energia Rovinari (play-out, LNBM, daca mai este cazul)
 
Sala Leu
Ora 12:00 Rapid – Isteria (Liga III, masculin)
Ora 13:30 Mithos – Viitorul (Liga III, masculin)
Ora 15:00 Silena – Poli 2 (Liga III, masculin)
Ora 16:30 Factor - Ciocanul (Liga III, masculin)
Ora 18:00 Darian – Poli 3 (Liga III, masculin)
Ora 19:30 Metrorex - Sacalii (Liga III, masculin)

Din categoriile: Anunturi importante, Liga I masculin, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.