Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 17 mai 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 17-19 mai 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 17–19 mai 2013, vor avea loc 51 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 
VINERI 17.05.2013
 
Arena de Baschet
Ora 18:00 Dinamo – BC Perla Harghitei Csikszereda Miercurea Ciuc (LNBM, play-out, joc 2)
 
Sala Regimentului de Garda “Mihai Viteazul”
Ora 15:00 CSU Stiinta Bucuresti – Concordia Chiajna (Liga I, M)
Ora 17:00 ACS Vabova Sf. Gheorghe – CSU Galati (Liga I, M)
Ora 19:00 CSA Steaua – Poli CSS Unirea Iasi (Liga I, M)
 
Sala ASE
Ora 16:00 Jocuri in Cupa Dracula (campionat universitar)
 
SAMBATA 18.05.2013
 
Sala Regimentului de Garda “Mihai Viteazul”
Ora 15:00 CSU Galati – CSU Stiinta Bucuresti (Liga I, M)
Ora 17:00 Poli CSS Unirea Iasi – ACS Vabova Sf. Gheorghe (Liga I, M)
Ora 19:00 Concordia Chiajna - CSA Steaua (Liga I, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 45 (Calea Dorobanti)
Ora 09:00 Jocuri in Cupa Kinder (interscolare)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 12:30 Raptors – ACS Dan Dacian (babybaschet, F)
Ora 13:30 Raptors – 4Sports (minibaschet, F)
 
Arena de Baschet
Ora 10:00 ACS Viitorul – BC Star (Turneu Laguna, minibaschet, M)
Ora 11:30 Dinamo – Laguna 2 (Turneu Laguna, minibaschet, M)
Ora 13:00 BC Slam – 4Sports (Turneu Laguna, minibaschet, M)
Ora 14:30 Laguna 1 – ACS Dan Dacian (Turneu Laguna, minibaschet, M)
 
Sala Leu
Ora 12:00 Ciocanul – Fazanii (Liga III, M)
Ora 13:30 Baschet Blue – Rado Sport (Liga III, M)
Ora 15:00 Silena – Poli 1 (Liga III, M)
Ora 16:30 Granitul – XXL (Liga III, M)
Ora 18:00 Viitorul – Pensionarii (Liga III, M)
 
Sala ASE
Ora 16:00 Jocuri in Cupa Dracula (campionat universitar)
 
DUMINICA 19.05.2013
 
Sala Regimentului de Garda “Mihai Viteazul”
Ora 15:00 CSU Stiinta Bucuresti – ACS Vabova Sf. Gheorghe (Liga I, M)
Ora 17:00 Concordia Chiajna – Poli CSS Unirea Iasi (Liga I, M)
Ora 19:00 CSA Steaua – CSU Galati (Liga I, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 09:00 Sport For All – CSS 4 (babybaschet, M)
Ora 10:00 Sport For All – Raptors (minibaschet, M)
Ora 11:00 Sport For All – BC Star (J3, M)
 
Arena de Baschet
Ora 10:00 meci in Turneu Laguna (locurile 7-8, minibaschet, M)
Ora 11:30 meci in Turneu Laguna (locurile 5-6, minibaschet, M)
Ora 13:00 meci in Turneu Laguna (locurile 3-4, minibaschet, M)
Ora 14:30 meci in Turneu Laguna (locurile 1-2, minibaschet, M)
 
Sala Leu
Ora 10:30 Mohicanii – Nemrut (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – Arhitectura (Liga III, M)
Ora 13:30 Mithos – Tractorul (Liga III, M)
Ora 15:00 Darian - (Liga III, M)
Ora 16:30 Poli 2 – Poli 3 (Liga III, M)
Ora 18:00 Titanii – Universitatea (Liga III, M)
Ora 19:30 Popovici – Ad-Hoc (Liga III, M)
 
Sala ASE
Ora 10:00 Jocuri in Cupa Dracula (campionat universitar)

Din categoriile: Anunturi importante, Liga I masculin, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.