Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 30 mai 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 31 mai - 02 iunie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 31 mai – 02 iunie 2013, vor avea loc 62 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

VINERI 31.05.2013
 
Sala Regimentului de Garda Mihai Viteazul
Ora 16:30 Concordia Chiajna – Poli CSS Unirea Iasi (Liga I, M, turneu promovare)
Ora 19:00 CSA Steaua – CSU Stiinta Bucuresti (Liga I, M, turneu promovare)
 
Arena de Baschet
Ora 14:00 BC Slam – ACS Dan Dacian 1 (Cupa Telefonul Copilului)
Ora 15:00 Olimpia Bucuresti – CSS 2 Bucuresti (Cupa Telefonul Copilului)
Ora 16:00 ACS Comets – CSS 6 Bucuresti (Cupa Telefonul Copilului)
Ora 17:00 jocuri de clasament (Cupa Telefonul Copilului)
 
SAMBATA 01.06.2013

Sala Regimentului de Garda Mihai Viteazul
Ora 16:30 Concordia Chiajna – CSU Stiinta Bucuresti (Liga I, M, turneu promovare)
Ora 19:00 CSA Steaua – Poli CSS Unirea Iasi (Liga I, M, turneu promovare)
 
Arena de Baschet
Ora 10:00 ACS Dan Dacian 2 – ACS Phoenix Targoviste (Cupa Telefonul Copilului)
Ora 11:00 jocuri de clasament  (Cupa Telefonul Copilului)
 
Sala Liceului IL Caragiale
Ora 10:30 jocuri in Cupa Palestra (J3, M)
 
Teren 1 Sport Arena (Politehnica)
Ora 09:00 Flame – BC Star (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 10:00 Dinamo – CS Otopeni (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 11:00 ACS Dan Dacian 2 – ACS Flame (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 12:00 ACS Dan Dacian 4 – Raptors (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 13:00 4 Sports 1 – Laguna 2 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 14:00 BC Slam 1 – ACS Dan Dacian 2 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 15:00 CS Otopeni – ACS Dan Dacian 4 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 16:00 BC Slam 2 – Laguna 1 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 17:00 ACS Dan Dacian 3 – 4 Sports 1 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
 
Teren 2 Sport Arena (Politehnica)
Ora 09:00 ACS Dan Dacian 1 – Comets (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 10:00 Steaua Magic 1 – BC Slam 2 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 11:00 Artesania – Comets (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 12:00 CN Aurel Vlaicu – Dan Dacian 3 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 13:00 Play-Ball – Champions (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 14:00 Raptors – Dinamo (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 15:00 Steaua Magic2 – ACS Dan Dacian 1 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 16:00 Baller 2 – Steaua Magic 1 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 17:00 Laguna 2 – CN Aurel Vlaicu (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
 
DUMINICA 02.06.2013
 
Sala Regimentului de Garda Mihai Viteazul
Ora 16:30 CSU Stiinta Bucuresti – Poli CSS Unirea Iasi (Liga I, M, turneu promovare)
Ora 19:00 CSA Steaua – Concordia Chiajna (Liga I, M, turneu promovare)
 
Sala Liceului IL Caragiale
Ora 09:30 jocuri in Cupa Palestra (J3, M)
 
Teren 1 Sport Arena (Politehnica)
Ora 09:00 Steaua Magic 2 – Comets (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 10:00 Baller 1 – 4 Sports 2 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 11:00 Raptors – CS Otopeni (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 12:00 Champions – Baller 1 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 13:00 BC Star – BC Slam 1 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 14:00 Baller 1 – Play-Ball (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 15:00 BC Star – ACS Dan Dacian 2 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 16:00 Laguna 1 – Steaua Magic 1 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 17:00 4 Sports 2 – Play Ball (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
 
Teren 2 Sport Arena (Politehnica)
Ora 09:00 ACS Dan Dacian 1 – Artesania (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 10:00 Dinamo – ACS Dan Dacian 4 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 11:00 BC Slam 1 – Flame (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 12:00 Laguna 1 – Baller 2 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 13:00 CN Aurel Vlaicu – 4 Sports 1 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 14:00 Champions – 4 Sports 2 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 15:00 BC Slam 2 – Baller 2 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 16:00 ACS Dan Dacian 3 – Laguna 2 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
Ora 17:00 Artesania – Steaua Magic 2 (Dl. Goe joaca baschet, minibaschet, M)
 
Sala Leu
Ora 10:30 Arhitectura – Baschet Blue (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – Viitorul (Liga III, M)
Ora 13:30 Mithos – Politehnica 1 (Liga III, M)
Ora 15:00 XXL – Silena (Liga III, M)
Ora 16:30 Ad Hoc – Memrut (Liga III, M)
Ora 18:00 Rado Sport – Politehnica 3 (Liga III, M)
Ora 19:30 Politehnica 2 – Tancul (Liga III, M)

Din categoriile: Anunturi importante, Liga I masculin, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.