Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 7 iunie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 08 - 09 iunie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 08 – 09 iunie 2013, vor avea loc 75 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 
SAMBATA 08.06.2013
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 09:30 Viitorul – Dinamo (minibaschet, M)
Ora 11:00 BC Slam – ACS 4Sports 2 (minibaschet, M)
Ora 12:30 ACS 4Sports 1 – Viitorul (minibaschet, M)
Ora 14:00 BC Laguna Sharks – BC Slam (minibaschet, M)
Ora 15:30 Dinamo – ACS 4Sports 1 (minibaschet, M)
Ora 17:00 ACS 4Sports 2 – BC Laguna Sharks (minibaschet, M)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 12:30 Viitorul – Raptors (babybaschet, M)
Ora 13:30 CSS 6 – Olimpia 2 (babybaschet, M)
Ora 14:30 Olimpia 2 – Raptors (babybaschet, M)
 
Sala UTCB (Fac. Constructii)
Ora 10:30 Olimpia 1 – ACS Dan Dacian 2 (minibaschet, F)
Ora 11:30 CSM Targoviste – ACS Dan Dacian 1 (minibaschet, F)
Ora 12:30 ACS Dan Dacian 2 – CSM Targoviste (minibaschet, F)
Ora 13:30 ACS Dan Dacian 1 – Olimpia 1 (minibaschet, F)
 
Sala Academiei de Politie (Baneasa)
Ora 09:00 jocuri in cadrul “Corporate Games 2013 (seniori)
Ora 14:00 jocuri in cadrul “Corporate Games 2013 (seniori)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 09:30 Sport For All – Baller (babybaschet, M)
Ora 10:30 Sport For All – Baller (minibaschet, M)
Ora 11:30 Sport For All 1 – Baller (minibaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 108 (Berceni)
Ora 09:00 Viitorul – BC Laguna (babybaschet, M)
Ora 10:00 4Sports – ACS Dan Dacian (babybaschet, M)
Ora 11:00 Viitorul – BC Slam (babybaschet, M)
Ora 12:00 BC laguna – ACS Dan Dacian (babybaschet, M)
Ora 14:00 ACS Dan Dacian – Dinamo CSS 6 (babybaschet, M)
Ora 15:00 BC Slam – BC Laguna (babybaschet, M)
 
Terenul Scolii Generale nr. 108 (Berceni)
Ora 09:00 BC Slam – Dinamo CSS 6 (babybaschet, M)
Ora 12:00 Dinamo CSS 6 – 4Sports (babybaschet, M)
Ora 14:00 4Sports – Viitorul (babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 129
Ora 10:00 BC Laguna – CSS Targoviste (Turneu U16, M)
Ora 11:45 – CSS Ploiesti – LPS Focsani (Turneu U16, M)
Ora 13:30 CSS Targoviste – CN Aurel Vlaicu (Turneu U16, M)
Ora 15:15 LPS Focsani – ACS Magic Champions  (Turneu U16, M)
Ora 17:00 ACS Magic Champions – CSS Ploiesti (Turneu U16, M)
Ora 18:45 BC Laguna – CN Aurel Vlaicu (Turneu U16, M)
 
DUMINICA 09.06.2013
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 09:00 SF 1: AII – BI (minibaschet, M)
Ora 10:30 SF 2: AI – BII (minibaschet, M)
Ora 12:00 Loc 5-6: AIII – BIII (minibaschet, M)
Ora 13:30 Finala mica (minibaschet, M)
Ora 15:00 Finala mare (minibaschet, M)
 
Sala Liceului Nicolae Tonitza
Ora 09:00 ACS Dan Dacian – CSS 6 (babybaschet, F)
Ora 10:00 4Sports – CSS 6 (minibaschet, F)
Ora 11:00 CSS 6 – Viitorul (babybaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 11:30 BC Star – Laguna (J3, F)
Ora 13:00 BC Star – Raptors (J2, F)
Ora 14:30 BC Star – CSS 2 (minibaschet, F)
 
Sala Academiei de Politie (Baneasa)
Ora 09:00 Jocuri in cadrul “Corporate Games – 2013” (seniori)
 
Sala Scolii Generale nr. 108 (Berceni)
Ora 10:00 Viitorul – ACS Dan Dacian (babybaschet, M)
Ora 11:00 BC Laguna – Dinamo CSS 6 (babybaschet, M)
Ora 12:00 ACS Dan Dacian – BC Slam (babybaschet, M)
Ora 13:00 4Sports – BC Laguna (babybaschet, M)
 
Terenul Scolii Generale nr. 108 (Berceni)

Ora 10:00 BC Slam – 4Sports (babybaschet, M)
Ora 13:00 Dinamo CSS 6 – Viitorul (babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 129
Ora  10:00 A1 – B2 (Turneu U16, M)
Ora 11:45 B1 – A2 (Turneu U16, M)
Ora 13:30 A3 – B3 (Turneu U16, M)
Ora  15:15 locurile 3-4 (Turneu U16, M)
Ora 17:00 locurile 1-2 (Turneu U16, M)
 
Sala LEU
Ora 10:30 Pensionarii – Baschet Blue (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – Politehnica 1 (Liga III, M)
Ora 13:30 Sacalii – Silena (Liga III, M)
Ora 15:00 XXL – Politehnica 3 (Liga III, M)
Ora 16:30 Tancul – Viitorul (Liga III, M)
Ora 18:00 Memrut – Ad Hoc (Liga III, M)
Ora 19:30 Rado Sport – Ciocanul (Liga III, M)

Din categoriile: Anunturi importante, U16 masculin, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.