Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 13 iunie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 15 - 16 iunie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 15 – 16 iunie 2013, vor avea loc 47 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile si terenurile in aer liber din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

SAMBATA 15.06.2013
 
Teren Ciresarii (Str. Herman Oberth, nr. 2)
Ora 11:30 Jocuri in cadrul “Kinderiada” – (interscoli)
 
Sport Arena – Teren 1
Ora 08:00 Olimpia 2 – CSS 6 (minibaschet, F)
Ora 09:00 ACS Dan Dacian 1 – Olimpia 1 (minibaschet, F)
Ora 10:00 CSM Targoviste – Olimpia 2 (minibaschet, F)
Ora 11:00 Viitorul – ACS Dan Dacian 2 (minibaschet, F)
Ora 12:00 CSS 6 – CSM Targoviste (minibaschet, F)
Ora 13:00 Finala mare: CSS 6 – Viitorul (babybaschet, F)
 
Sport Arena – Teren 2
Ora 08:00 4Sports – Viitorul (minibaschet, F)
Ora 09:00 ACS Dan Dacian 2 – BC Star (minibaschet, F)
Ora 10:00 Raptors – ACS Dan Dacian 1 (minibaschet, F)
Ora 11:00 BC Star – 4Sports (minibaschet, F)
Ora 12:00 Olimpia 1 – Raptors (minibaschet, F)
Ora 13:00 Finala mica: Raptors – ACS Dan Dacian (babybaschet, F)
 
Sala UTCB – Constructii
Ora 09:00 BC Slam – Baller (minibaschet, M)
Ora 10:00 BC Laguna – ACS Dan Dacian 2 (minibaschet, M)
Ora 11:00 ACS Dan Dacian 1 – Sport For All (minibaschet, M)
Ora 12:00 Play Ball – 4Sports (minibaschet, M)
Ora 13:00 Baller – ACS Dan Dacian 2 (minibaschet, M)
Ora 14:00 BC Slam – BC Laguna (minibaschet, M)
Ora 15:00 Sport For All – 4Sports (minibaschet, M)
Ora 16:00 ACS Dan Dacian 1 – Play Ball (minibaschet, M)
Ora 17:00 BC Laguna – Baller (minibaschet, M)
Ora 18:00 ACS Dan Dacian 2 – BC Slam (minibaschet, M)
 
DUMINICA 16.06.2013
 
Sport Arena – Teren 1
Ora 10:00 semifinala GVA: 1A – 2B (minibaschet, F)
Ora 11:00 ACS Dan Dacian 2 – 4Sports (minibaschet, F)
Ora 12:00 Locurile 5-6 GVA: 3A – 3B (minibaschet, F)
Ora 13:00 Finala mare GVA (minibaschet, F)
 
Sport Arena – Teren 2
Ora 10:00 Semifinala GVA: 2A – 1B (minibaschet, F)
Ora 11:00 Viitorul – BC Star (minibaschet, F)
Ora 12:00 Fina mica GVA (minibaschet, F)
 
Sala UTCB – Constructii
Ora 09:00 Loc 1 seria II – loc 2 seria I (minibaschet, M)
Ora 10:00 loc 1 seria I – loc 2 seria II (minibaschet, M)
Ora 12:00 locurile 3-4, invinse in semifinale (minibaschet, M)  
Ora 13:00 locurile 1-2, invingatoare in semifinale (minibaschet, M)
 
Sala LEU
Ora 12:00 Rapid – Silena (Liga III, M)
Ora 13:30 XXL – Tancul (Liga III, M)
Ora 15:00 Intersport – Ciocanul (Liga III, M)
Ora 16:30 Ad Hoc – Pensionarii (Liga III, M)

Din categoriile: Anunturi importante, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.