Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Comisia de competitii

Marti, 18 iunie 2013

Echipele inscrise in Liga Nationala de Minibaschet 2013 - ACTUALIZAT

Autor: Federatia Romana de Baschet

Va prezentam echipele inscrise in Liga Nationala de Minibaschet - Targu Mures 2013
- ACTUALIZARE - 18.06.2013


BABYBASCHET MINIBASCHET
FEMININ MASCULIN FEMININ MASCULIN
24 73 47 105
ECHIPA ORAS ECHIPA ORAS ECHIPA ORAS ECHIPA ORAS
1 BC Olimpic  Baia Mare Valbon Arad LPS Alba Iulia Baschet Chemp Best Arad
2 CSU Cuadripol  Brasov BC Olimpic (I) Baia Mare CSS Alexandria Valbon Arad
3 ACS Dan Dacian (I) Bucuresti BC Olimpic (II) Baia Mare LPS  Arad BC Olimpic (I) Baia Mare
4 ACS Dan Dacian (II) Bucuresti CS Cuza Sport Braila BC Olimpic  Baia Mare BC Olimpic (II) Baia Mare
5 BC Slam  Bucuresti CS Galactica Brasov CSS Botosani BC Olimpic (III) Baia Mare
6 CSS 6 Bucuresti CSU Cuadripol (I) Brasov CSU Cuadripol  Brasov CS Cuza Sport (I) Braila
7 CS Dunarea  Calafat CSU Cuadripol (II) Brasov ACS Champions Bucuresti CS Cuza Sport (II) Braila
8 BC Heroes Cluj Napoca ACS Baller Bucuresti ACS Dan Dacian (I) Bucuresti BC Galactica Brasov
9 CS For You Speranta (I) Cluj Napoca ACS Champions Bucuresti ACS Dan Dacian (II) Bucuresti CSS Brasovia Brasov
10 CS For You Speranta (II) Cluj Napoca ACS Comets Bucuresti ACSB Raptors Bucuresti CSU Cuadripol (I) Brasov
11 CSS 1 Constanta ACS Dan Dacian (I) Bucuresti BC Star Bucuresti CSU Cuadripol (II) Brasov
12 CSS Craiova ACS Dan Dacian (II) Bucuresti CN AV Bucuresti ACS Baller (I) Bucuresti
13 CS Crisul Oradea ACS Dan Dacian (III) Bucuresti CNAV Bucuresti ACS Baller (II) Bucuresti
14 CSU (I) Ploiesti ACS ICED Bucuresti CS 4 Sports  Bucuresti ACS Champions Bucuresti
15 Al. Ceusianu Reghin ACS Viitorul Bucuresti CS Olimpia Bucuresti ACS Comets Bucuresti
16 BC Nitulescu Rm. Valcea BC Laguna ( I ) Bucuresti CSS 2 Bucuresti ACS Dan Dacian (I) Bucuresti
17 ADEP Satu Mare BC Slam (I) Bucuresti CS For You Speranta Cluj Napoca ACS Dan Dacian (II) Bucuresti
18 CS BBALL 6 Sf. Gheorghe BC Slam (II) Bucuresti CS Galactica Cluj Napoca ACS Dan Dacian (III) Bucuresti
19 CSS Sf. Gheorghe CNAV Bucuresti CS Phoenix Constanta ACS Dan Dacian (IV) Bucuresti
20 CSS Sibiu CS 4 Sports (I) Bucuresti CSS 1 Constanta ACS Dan Dacian (V) Bucuresti
21 BC Sirius (I) Tg. Mures CS 4 Sports (II) Bucuresti CSS Craiova ACSB Raptors Bucuresti
22 BC Sirius (II) Tg. Mures CS Otopeni Bucuresti LAPI Dej BC Play Ball Bucuresti
23 ACS KSE Tg. Secuiesc CSO 2005 Voluntari Bucuresti CS Phoenix Galati BC Slam Bucuresti
24 CSS Bega Timisoara CSS 4 Bucuresti CSM (I) M. Ciuc BC Star  Bucuresti
25     CSS 5 (I) Bucuresti CSM (II) M. Ciuc CN AV Bucuresti
26     CSS 5 (II) Bucuresti ACS Vendor (I) Od. Secuiesc CNAV Bucuresti
27     BC Heroes Cluj Napoca ACS Vendor (II) Od. Secuiesc CS 4 Sports (I)  Bucuresti
28     CS For You Speranta Cluj Napoca CS CN M. Eminescu Oradea CS 4 Sports (II)  Bucuresti
29     CS U-Mobitelco (I) Cluj Napoca CS Crisul (I) Oradea CS Artesania Bucuresti
30     CS U-Mobitelco (II) Cluj Napoca CS Crisul (II) Oradea CS Dinamo CSS 6 Bucuresti
31     CS U-Mobitelco (III) Cluj Napoca CSS Ploiesti CS Flame Ilfov Bucuresti
32     CS U-Mobitelco (IV) Cluj Napoca CSU (I) Ploiesti CS Otopeni Bucuresti
33     CS Phoenix (I) Constanta CS Triumph Radauti CS Steaua Magic (I) Bucuresti
34     CS Phoenix (II) Constanta Al. Ceusianu Reghin CS Steaua Magic (II) Bucuresti
35     CS Phoenix (III) Constanta BC Nitulescu Rm. Valcea CSS 4 Laguna (I) Bucuresti
36     CSS (I) Craiova CSS (I) Rm. Valcea CSS 4 Laguna (II) Bucuresti
37     CSS (II) Craiova CSS (II) Rm. Valcea CS Miandra (I) Buzau
38     CSS (III) Craiova ADEP Satu Mare CS Miandra (II) Buzau
39     LPS Focsani CS ADEP Satu Mare CS Dunarea Calafat
40     CS Phoenix (I) Galati CS BBALL 6 SF Gheorghe ACS Axiopolis Cernavoda
41     CS Phoenix (II) Galati CS EKO Sighet  Sg Marm. CS For You Speranta (I) Cluj Napoca
42     CSS (I) Gheorgheni CSS (I) Sibiu CS For You Speranta (II) Cluj Napoca
43     CS Preventis (I) Iasi CSS (II) Sibiu CS U-Mobitelco (I) Cluj Napoca
44     CS Preventis (II) Iasi CSM Targoviste CS U-Mobitelco (II) Cluj Napoca
45     CSS Unirea Iasi BC Sirius (I) Tg. Mures CS U-Mobitelco (III) Cluj Napoca
46     CSS  Medias BC Sirius (II) Tg. Mures CS U-Mobitelco (IV) Cluj Napoca
47     ACS Vendor (I) Od. Secuiesc CSS Bega Timisoara CS U-Mobitelco (V) Cluj Napoca
48     ACS Vendor (II) Od. Secuiesc     CSS Viitorul Cluj Napoca
49     CSM Oradea     BC Athletic Constanta
50     CS Simon B&S Pitesti     CS Fly OC Constanta
51     CS Total Sport Arges Pitesti     CS Phoenix (I) Constanta
52     LPS CSU Pitesti     CS Phoenix (II) Constanta
53     CSU  (II) Ploiesti     CSS (I) Craiova
54     CSU (I) Ploiesti     CSS (II) Craiova
55     Solaris Ploiesti     CSS (III) Craiova
56     CS Sevlar (I) Ploiesti      CSS (IV) Craiova
57     CS Sevlar (II) Ploiesti      CSS (V) Craiova
58     CS Sevlar (III) Ploiesti      ACS Pro Bashet Fagaras
59     ACS Tonika Pucioasa     CN V. Streinu (I) Gaesti
60     CS Triumph Radauti     CN V. Streinu (II) Gaesti
61     BC Nitulescu Rm. Valcea     CS Phoenix (I) Galati
62     CS ADEP Satu Mare     CS Phoenix (I) Galati
63     CS EKO Sighet (I) Sg Marm.     CS Phoenix (II) Galati
64     CS EKO Sighet (II) Sg Marm.     CS Phoenix (II) Galati
65     ACS Whitesnakes Sibiu     CSS (I) Gheorgheni
66     CSS  Sibiu     CSS (II) Gheorgheni
67     CSU  Sibiu     BC Junior Iasi
68     CSS Targoviste     CS National  Iasi
69     ACS Labradors Tg. Mures     CS Preventis Iasi
70     ACS Muresul Ludus Tg. Mures     CSS Unirea Iasi
71     BC Together Tg. Mures     CSS (I) Medias
72     CS Beagles Tg. Mures     CSS (II) Medias
73     MP Sport Timisoara     CS Simon B&S Pitesti
74             LPS CSU (I) Pitesti
75             LPS CSU (II) Pitesti
76             LPS CSU (III) Pitesti
77             AS Solaris Ploiesti
78             CS Chemp BC Ploiesti
79             CS Sevlar (I) Ploiesti
80             CS Sevlar (II) Ploiesti
81             CSU  (II) Ploiesti
82             CSU (I) Ploiesti
83             CSU (III) Ploiesti
84             CSU (VI) Ploiesti
85             CS Triumph Radauti
86             BC Nitulescu Rm. Valcea
87             ADEP Satu Mare
88             LPS Satu Mare
89             Magic Satu Mare
90             ACS Attilos Sf. Gheorghe
91             CS EKO Sighet (I) Sg Marm.
92             CS EKO Sighet (II) Sg Marm.
93             CS EKO Sighet (III) Sg Marm.
94             ACS Whitesnakes Sibiu
95             CSS  Sibiu
96             CSU  Sibiu
97             CSS (I) Targoviste
98             CSS (II) Targoviste
99             CN T. Vladimirescu Tg. Jiu
100             BC Mures Tg. Mures
101             CS Gladius Tg. Mures
102             CS Muresul Tg. Mures
103             Labradors Tg. Mures
104             CSS Nagy Mozes Tg. Secuiesc
105             MP Sport Timisoara


In cazul in care exista echipe care nu se regasesc in tabelul de mai sus va rugam sa ne contactati:
- Svetlana Dragusin - 0758 258 842; svetlana.dragusin@frbaschet.ro
- Departament competitii - competitii@frbaschet.ro

Din categoriile: Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.