Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Joi, 20 iunie 2013

Batalie pentru marele premiu de 2000 de euro la Elite Men, 3x3 EuroTour Wizz Air Sport Arena

Autor: Federatia Romana de Baschet

Batalia pentru marele premiu de 2000 de euro de la 3×3 EuroTour Wizz Air Sport Arena Streetball, categoria Elite Men, incepe sambata dimineata si se va termina duminica seara. 64 de jucatori inscrisi in cele 16 echipe se vor duela in cadrul turneului organizat de Federatia Romana de Baschet, Sport Arena si ACS Sport Promotion si parte din circuitul european FIBA-Europe 3x3 EuroTour si din cel mondial, FIBA 3x3 World Tour, pentru un singur tel: victoria! Pe langa premiul in bani, succesul din Piata Constitutiei va aduce si calificarea la finala FIBA-Europe 3×3 EuroTour 2013, de la Budapesta, din luna septembrie.

Dar iata si programul competitiei si componenta celor 16 echipe din cadrul categoriei "Elite Men":

Sambata, 22 iunie:

Grupa A      
Bucharest Jokers      
Sofia (BUL)      
Pro Babesh Cluj      
Got Game Bucharest      
       
Time Teren Team 1 Team 2
19:30 Sport Arena Bucharest Jokers Sofia (BUL)
10:20 Sport Arena Bucharest Jokers Pro Babesh Cluj
18:30 Wizz Air Bucharest Jokers Got Game Bucharest
11:20 Wizz Air Sofia (BUL) Pro Babesh Cluj
12:40 Wizz Air Sofia (BUL) Got Game Bucharest
20:30 Wizz Air Pro Babesh Cluj Got Game Bucharest
       
Grupa B      
Salajan Hustlers      
Efectul Maricel      
Constanta Mariners      
Kamp Lintfort (GER)      
       
Time Teren Team 1 Team 2
18:30 Raiffeisen Salajan Hustlers Efectul Maricel
11:20 Sport Arena Salajan Hustlers Constanta Mariners
20:30 Sport Arena Salajan Hustlers Kamp Lintfort (GER)
10:20 Wizz Air Efectul Maricel Constanta Mariners
12:40 Raiffeisen Efectul Maricel Kamp Lintfort (GER)
19:30 Wizz Air Constanta Mariners Kamp Lintfort (GER)
       
Grupa C      
2110 Berceni      
Stiinta Bucharest      
Somes Champions      
Eco Sport Sibiu      
       
Time Teren Team 1 Team 2
10:20 Raiffeisen 2110 Berceni Stiinta Bucharest
11:20 Raiffeisen 2110 Berceni Somes Champions
18:30 Politehnica 2110 Berceni Eco Sport Sibiu
12:40 Sport Arena Stiinta Bucharest Somes Champions
19:30 Raiffeisen Stiinta Bucharest Eco Sport Sibiu
20:30 Raiffeisen Somes Champions Eco Sport Sibiu
       
Grupa D      
Choco Loco Brasov      
Bob’s Squad Bucharest      
Rahova’s Finest      
USS Kragujevac (SRB)      
       
Time Teren Team 1 Team 2
10:20 Politehnica Choco Loco Brasov Bob’s Squad Bucharest
11:20 Politehnica Choco Loco Brasov Rahova’s Finest
19:30 Politehnica Choco Loco Brasov USS Kragujevac (SRB)
12:40 Politehnica Bob’s Squad Bucharest Rahova’s Finest
20:30 Politehnica Bob’s Squad Bucharest USS Kragujevac (SRB)
18:30 Sport Arena Rahova’s Finest USS Kragujevac (SRB)

Duminica, 23 iunie:

SFERTURI      
Time Teren Team 1 Team 2
15:30 Sport Arena A1 D2
15:30 Wizz Air C1 B2
16:30 Sport Arena B1 C2
16:30 Wizz Air D1 A2
       
SEMIFINALE      
Time Teren Team 1 Team 2
18:00 Sport Arena    
19:00 Sport Arena    
       
FINALA      
Time Teren Team 1 Team 2
20:30 Sport Arena    
 
 
Componenta echipelor inscrise la "Elite Men":
 

Team Player 1 Player 2 Player  3 Player 4
Bucharest Jokers Angel Santana Silviu Lupusavei Catalin Vlaicu Dani Popescu
Rahova’s Finest Vlad Ardeleanu Alin Spahiu Dragos Stefanescu Oynur Musledin
Efectul Maricel Dan Rogojan Emanuel Vlasin Victor Constantin George Alexe
Choco-Loco Brasov Sergiu Souca Cosmin Barbu Radu Paliciuc Andrei Muresan
Bob’s Squad Bucharest Bogdan Amariucai Catalin Bordei Radu Horea Aurel Similache
Somes Champions Nicolae Foalea Adrian Filovic Sorin Gadola Marius Craciun
Pro Babes Cluj Vizi Sandor Carmin Popa Darius Rosian Justin Tarta
EcoSport Team Octavian Popa Calota Victor Diaconescu George Tanase Razvan Petcu
Constanta Mariners Victor Grecu Ionut Ciontea Marius Craciun Ion Claudiu Filip
Stiinta Bucharest Vasile Gilca Grigore Vasilescu Mihai Vacarescu Razvan Popa
Got Game Bucharest Vladimir Biasutti Ionel Dodoc Mihai Ciprian Iosif Parlog
Salajean Hustlers Alex Danila David Lawrence Bogdan Sandu Dejan Radulovic
2110 Berceni Eugen Ilie Ionut Bascoveanu Vlad Andronescu Valentin Buculei
RSG Kragujevac (SRB) Nenad Tanasijevic Filip Lalovic Nikola Glisovic Nemanja Knezevic
Sofia (BUL) Milen Zahariev Todor Zahariev Iskren Ivanov Ivan Kolarov
Kamp-Lintfort (GER) Michael Schmak Till Achtrmeier Tom Illbruck Björn Wagner

Din categoriile: Stirea zilei, Anunturi importante, Stiri

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.