Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Comisia de competitii

Sambata, 6 iulie 2013

Rezultate si sistem competitional - Minibaschet Feminin (ACTUALIZARE PERMANENTA)

Autor: Federatia Romana de Baschet

FAZA VI (sambata dimineata) – finale:

f23.
CS Olimpia Bucuresti – CSS Ploiesti           ( 29 : 31 )                (1-2:castigator s15 – castigator s16) 

f22.  
LAPI Dej – CSU Cuadripol Brasov                ( 16 : 22 )                            (3-4:  invins s15 – invins s16)
 
f21.  LPS Arad  - ACS Dan Dacian I                      (  22 : 10 )                (5-6:castigator s13 – castigator s14)
 
f20.  CSS Sibiu I – CSS Alexandria                       (  16 : 26 )                        (7-8:invins s13 – invins joc s14)
 
f19.  CSS 2 Bucuresti – CS Galactica CN            (  51 : 33 )             (9-10:castigator s11 – castigator s12)
 
f18. CS Phoenix Constanta – CSB Raptors         (  42 : 32 )                        (11-12: invins s11 – invins s12)
 
f17. CSM Targoviste - LPS Alba Iulia                      (  17 : 19 )            (13-14: castigator s9 – castigator s10)
 
f16. CS Phoenix Galati – CS Bball 6                       (  23 : 29 )                          (15-16: invins s9 – invins s10)
 
f15.  CSS Craiova – CSS Bega Timisoara             (  28  :34  )               (17-18:castigator s7– castigator s8)
 
f14.  BC Olimpic Baia Mare – CS Speranta For You       ( 46 : 35 )                    (19-20:invins s7 – invins s8)
 
f13. CSS Nr. 1 Constanta – BC Star Bucuresti                ( 18 : 35 )       (21-22:castigator s5 – castigator s6)
 
f12.  CS Crisul Oradea – Al. Ceusianu Reghin                 (  0 : 20  )                      (23-24:invins s5 – invins s6)
 
f11.  CS Temerarii Calarasi – BC Sirius I                          ( 33 : 29 )        (25-26:castigator s3 – castigator s4)
 
f10.  ACS EKO Sighet – ACS Vendor II                               ( 17 : 21 )                       (27-28:invins s3 – invins s4)
 
f9.  ACS Champions – CS 4 Sports                                    ( 26 : 27 )         (29-30:castigator s1 – castigator s2)
 
f8.   ACS Dan Dacian II – BC Nitulescu Rm. Valcea         ( 20 : 30 )               (31-32: invins joc s1 – invins s2)


FAZA V (vineri dupa amiaza)  -  semifinale :


              1-4:

S15.   LAPI Dej  - CS Olimpia Bucuresti                         (  21:32  )              castigator  joc q13 – castigator joc q16
S16.   CSS Ploiesti – CSU Cuadripol                              (  40:19  )              castigator  joc q14 – castigator joc q15
 
              5-8:
S13.   LPS Arad – CSS Sibiu I                                          (  29:16  )              invins joc q13– invins joc q16
S14.   ACS Dan Dacian -  CSS Alexandria                      (  21:16  )              invins joc q14 – invins joc q15

 
              9-12:
S11.   CS Phoenix Constanta – CSS 2 Bucuresti         (  30:32  )              castigator  joc q9 – castigator joc q12
S12.   CSB Raptors – CS Galactica Cluj Napoca         (  12:45  )              castigator  joc q10 – castigator joc q11
 
13-16:
S9.    CS Phoenix Galati – CSM Targoviste                    (  23:39  )              invins joc q9– invins joc q12
S10.  LPS Alba Iulia – CS Bball6 Sf. Gheorghe             (  34:16  )              invins joc q10 – invins joc q11

   
              17-20:
S7.   BC Olimpic Baia Mare – CSS Craiova                  (  26:53  )              castigator  joc q5 – castigator joc q8
S8.   CS Speranta For You – CSS Bega Timisoara     (  34:38  )              castigator  joc q6 – castigator joc q7
        
21-24:
S5.   CS Crisul Oradea – CSS Nr.1 Constanta               (  26:30  )              invins joc q5– invins joc q8
S6.   BC Star Bucuresti – CSS Al. Ceusianu Reghin   (  45:42  )              invins joc q6 – invins joc q7

 
              25-28:
S3.   CS Temerarii Calarasi – ACS EKO Sighet            (  37:10  )              castigator  joc q1 – castigator joc q4
S4.   ACS Vendor II Od. Sec -  BC Sirius I                        (  30:46  )              castigator  joc q2 – castigator joc q3
 

29-32:

S1.   ACS Dan Dacian II -  ACS Champions                  (  23:27 )              invins joc q1– invins joc q4
S2.   CS 4Sports -  BC Nitulescu Rm. Valcea               (  41:31  )              invins joc q2 – invins joc q3



Faza IV (vineri dimineata):


1-8:
q13.   LAPI Dej - LPS Arad                                               (  22:17 )              castigator  joc 25 – castigator joc 32
q14.  CSS Ploiesti – ACS Dan Dacian I                        (  44:21 )              castigator joc 25 – castigator joc 31
q15.   CSS Alexandria - CSU Cuadripol Brasov          (  22:40  )              castigator  joc 27 – castigator joc 30
q16.   CSS I Sibiu -  CS Olimpia Bucuresti                   (  20:36 )              castigator  joc 28 – castigator joc 29
               9-16:
q9.     CSB Raptors - LPS Alba Iulia                                  (  32:26 )              invins joc 25 – invins joc 32
q10.   CS Phoenix Galati – CS Phoenix Constanta       (  19:30 )              invins joc 26 – invins joc 31
q11.   CSS 2 Bucuresti - CSM Targoviste                        (  16:15  )              invins joc 27– invins joc 30
q12.   CS Galactica Cj -   CS Bball6 Sf. Gheorghe         (  46:22  )              invins joc 28 – invins joc 29

17-24:

q5.   BC Olimpic Baia Mare - CS Crisul Oradea           (  27:17 )              castigator  joc 17 – castigator joc 24
q6.   CS Speranta For You – BC Star Bucuresti            (  47:44 )              castigator  joc 18 – castigator joc 23
q7.   Al. Ceusianu Reghin – CSS Bega Timisoara      (  22:39  )              castigator  joc 19 – castigator joc 22
q8.   CSS Craiova – CSS Nr.1 Constanta                       (  34:18  )              castigator  joc 20 – castigator joc 21
 
          25-32:
q1.  ACS Dan Dacian II- CS Temerarii Calarasi                     (  22:35 )              invins joc 17 – invins joc 24
q2.   CS 4Sports  -  ACS Vendor II Od. Secuiesc                    ( 11:17  )              invins joc 18 – invins joc 23
q3.   BC Sirius I Tg. Mures – BC Nitulescu Rm. Valcea         (  27:19 )              invins joc 19 – invins joc 22
q4.   ACS EKO Sighet – ACS Champions                                 (  17:15 )              invins joc 20 – invins joc 21



FAZA III (joi dupa amiaza):


            17-32:
1.     ACS Dan Dacian II  - BC Olimpic Baia Mare                 ( 15:34 )               invins  joc 1 – invins  joc 16
2.     CS 4Sports – CS Speranta For You Cluj Napoca         ( 21:50 )               invins  joc 2 – invins  joc 15
3.     CS Al. Ceusianu Reghin – BC Sirius I Tg. Mures          ( 50:16 )               invins  joc 3 – invins  joc 14
4.     CSS Craiova – ACS EKO Sighet                                       ( 34:8   )               invins  joc 4 – invins  joc 13
5.     ACS Champions – CSS Nr.1 Constanta                         ( 9:36   )               invins  joc 5 – invins  joc 12
6.     BC Nitulescu Rm. Valcea – CSS Bega Timisoara        ( 19:52 )              invins  joc 6 – invins  joc11
7.     BC Vendor II – BC Star Bucuresti                                    ( 18:52 )              invins  joc 7 – invins  joc10
8.     CS Crisul Oradea – CS Temerarii Calarasi                   ( 42:20 )              invins  joc 8 – invins  joc 9
 
1-16:
9.     LAPI Dej -  CSB Raptors Bucuresti                               ( 60:15 )               castigator joc 1 – castigator joc 16
10.   CSS Ploiesti -  CS Phoenix Galati                                ( 54:10  )              castigator joc 2 – castigator joc 15
11.   CSS Alexandria -  CSS 2 Bucuresti                              ( 28:15 )              castigator joc 3 – castigator joc 14
12.   CS Galactica Cluj Napoca – CSS Sibiu                       ( 36:42 )              castigator joc 4 – castigator joc 13
13.   CS Olimpia Bucuresti -  CS Bball6  Sf. Gheorghe    ( 40:21 )              castigator joc 5 – castigator joc 12
14.   CSU Cuadripol Brasov - CSM Targoviste                    ( 45:18 )              castigator joc 6 – castigator joc 11
15.   ACS Dan Dacian I – CS Phoenix Cta.                           ( 36:28 )              castigator joc 7 – castigator joc 10
16.   LPS Arad – LPS Alba Iulia                                              ( 26:22 )              castigator joc 8 – castigator joc 9
 
 
FAZA IV (vineri dimineata) – sferturi:

                1-8:
q13.   castigatoare  joc 25 – castigatoare joc 32
q14.   castigatoare  joc 25 – castigatoare joc 31
q15.  castigatoare  joc 27 – castigatoare joc 30
q16.  castigatoare  joc 28 – castigatoare joc 29
                           
               9-16:

q9.   invinsa joc 25 – invinsa joc 32
q10.   invinsa joc 26 – invinsa joc 31
q11.   invinsa joc 27– invinsa joc 30
q12.  invinsa joc 28 – invinsa joc 29
 
            17-24:
q5.  castigatoare  joc 17 – castigatoare joc 24
q6.  castigatoare  joc 18 – castigatoare joc 23
q7.  castigatoare  joc 19 – castigatoare joc 22
q8.  castigatoare  joc 20 – castigatoare joc 21
 
           25-32:
q1.    invinsa joc 17 – invinsa joc 24
q2.    invinsa joc 18 – invinsa joc 23
q3.    invinsa joc 19– invinsa joc 22
q4.    invinsa joc 20 – invinsa joc 21
         


FAZA V (vineri dupa amiaza)  -  semifinale :

 

           1-4:
S15.   castigatoare  joc q13 – castigatoare joc q16
S16.   castigatoare  joc q14 – castigatoare joc q15

           5-8:

S13.   invinsa joc q13– invinsa joc q16
S14.   invinsa joc q14 – invinsa joc q15

          9-12:
S11.   castigatoare  joc q9 – castigatoare joc q12
S12.   castigatoare  joc q10 – castigatoare joc q11

           13-16:

S9.   invinsa joc q9– invinsa joc q12
S10. invinsa joc q10 – invinsa joc q11

          17-20:
S7.   castigatoare  joc q5 – castigatoare joc q8
S8.   castigatoare  joc q6 – castigatoare joc q7
     
           21-24:

S5.   invinsa joc q5– invinsa joc q8
S6.   invinsa joc q6 – invinsa joc q7

 

         25-28:
S3.   castigatoare  joc q1 – castigatoare joc q4
S4.   castigatoare  joc q2 – castigatoare joc q3

          29-32:

S1.    invinsa joc q1– invinsa joc q4
S2.   invinsa joc q2 – invinsa joc q3

 
 
Faza III (vineri dupa aminaza):
 

s17:   I1-J1
s18:   K1-L1
s19:   I2-J2
s20:   K2-L2
s21:   I3-J3
s22:   K3-L3
s23:   I4-J4
s24:   K4-L4

 
 FAZA VI (sambata dimineata) – finale:
 
f23. Locurile 1-2:castigator joc s15 – castigator s16
f22. Locurile 3-4:  invinsa joc s15 – invinsa joc s16
f21. Locurile 5-6:castigator joc s13 – castigator s14
f20. Locurile 7-8:invinsa joc s13 – invinsa joc s14
f19. Locurile 9-10:castigator joc s11 – castigator s12
f18. Locurile 11-12: invinsa joc s11 – invinsa joc s12
f17. Locurile 13-14: castigator joc s9 – castigator s10
f16. Locurile 15-16: invinsa joc s9 – invinsa joc s10
f15. Locurile 17-18:castigator joc s7– castigator s8
f14. Locurile 19-20:invinsa joc s7 – invinsa joc s8
f13. Locurile 21-22:castigator joc s5 – castigator s6
f12. Locurile 23-24:invinsa joc s5 – invinsa s6
f11. Locurile 25-26:castigator joc s3 – castigator s4
f10. Locurile 27-28:invins joc s3 – invins s4
f9. Locurile 29-30:castigator joc s1 – castigator s2
f8. Locurile 31-32: invins joc s1 – invins s2


LOCURILE 33-42:
 
Faza II (joi - sambata dimineata):  Se formeaza 2 grupe de 5 echipe, astfel:
 
Grupa I:    CSS Botosani; CSS Rm. Valcea I; CSS Sibiu II;  BC Sirius II Tg. Mures;  ACS Vendor I
Grupa J:   CSS Rm Valcea II; ADEP Satu Mare; CSM Miercurea Ciuc; CSU Ploiesti; CSS Medias


LOCURILE 1-32:
 
Faza II (joi dimineata):

1.       LAPI Dej  - ACS Dan Dacian II                                            ( 61 : 12 )             locul 1 cu locul 32 (A1-H4)
2.       CSS Ploiesti   - CS 4 Sports                                               ( 68  :   9 )             locul 2 cu locul 31 (B1-G4)
3.       CSS Alexandria – AL. Ceusianu Reghin                          ( 48 : 32 )             locul 3 cu locul 30 (C1-F4)
4.       CS Galactica CN – CSS Craiova                                        (40  : 16 )             locul 4 cu locul 29 (D1-E4)
5.       CS Olimpia Bucuresti  – ACS Champions                      ( 48 :  8   )             locul 5 cu locul 28 (E1-D4)
6.       CSU Cuadripol Brasov – BC Nitulescu Rm. Valcea       ( 51  : 21 )             locul 6 cu locul 27 (F1-C4)
7.       ACS Dan Dacian I – ACS Vendor II                                     (  62 : 5   )             locul 7 cu locul 26 (G1-B4)
8.       LPS Arad – CS Crisul Oradea                                            ( 20  :  0  )             locul 8 cu locul 25 (H1-A4)
9.       LPS Alba Iulia – CS Temerarii Calarasi                            ( 50  : 23 )             locul 9 cu locul 24 (A2-H3)
10.   CS Phoenix Constanta – BC Star Bucuresti                      ( 53 : 21 )             locul 10 cu locul 23 (B2-G3)
11.   CSM Targoviste – CSS Bega Timisoara                            ( 28 :  21 )             locul 11 cu locul 22  (C2-F3)
12.   CSS Nr.1 Constanta – CS Bball6 Sf. Gheorghe                ( 27 : 41 )             locul 12 cu locul 21  (D2-E3)
13.   CSS Sibiu I – ACS EKO Sighet                                              ( 49  : 4   )             locul 13 cu locul 20  (E2-D3)
14.   CSS Nr. 2 Bucuresti – BC Sirius I Tg. Mures                     ( 51  : 21 )             locul 14 cu locul 19  (F2-C3)
15.   CS Phoenix Galati – CS For You Speranta                         ( 38  : 29 )             locul  15 cu locul 18 (G2-B3)
16.   BC Olimpic Baia Mare– CSB Raptors Bucuresti             ( 17 : 26  )             locul 16 cu locul 17  (H2-A3)

Echipele castigatoare se vor califica in primele 16 iar invinsele vor juca pentru locurile 17-32.



Pentru locurile 1-32 echipele si locul ocupat de acestea pentru play off dupa Faza I sunt:

1.       LAPI Dej
2.       CSS Ploiesti
3.       CSS Alexandria
4.       CS Galactica Cluj Napoca
5.       CS Olimpia Bucuresti
6.       CSU Cuadripol Brasov
7.       ACS Dan Dacian 1
8.       LPS Arad
9.       LPS Alba Iulia
10.   CS Phoenix Constanta
11.   CSM Targoviste
12.   CSS Nr. 1 Constanta
13.   CSS Sibiu I
14.   CSS Nr. 2 Bucuresti
15.   CS Phoenix Galati
16.   BC Olimpic Baia Mare
17.   CSB Raptors Bucuresti
18.   CS For You Speranta Cluj Napoca
19.   BC Sirius I Tg. Mures
20.   ACS EKO Sighet
21.   CS Bball6 Sf. Gheorghe
22.   CSS Bega Timisoara
23.   BC Star Bucuresti
24.   CS Temerarii Calarasi
25.   CS Crisul Oradea
26.   B4 ACS Vendor II Odorheiul Secuiesc
27.   BC Nitulescu Rm. Valcea
28.   ACS Champions Bucuresti
29.   CSS Craiova
30.   Al. Ceusianu Reghin
31.   CS 4Sports
32.   ACS Dan Dacian II

Din categoriile: Comisia de competitii, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.