Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Comisia de competitii

Sambata, 13 iulie 2013

Rezultate si sistem competitional - Minibaschet Masculin Locurile 49-91 (ACTUALIZARE PERMANENTA)

Autor: Federatia Romana de Baschet

(49/50) CSS Viitorul Cluj Napoca - CS U-Mobitelco III    (22:20)

(51/52)
ACS EKO Sighet II - CSS I Medias    (14:35)

(53/54)
CSM Slam II - CS U-Mobitelco IV      (20:28)

(55/56)
BC Olimpic II - Attilos Sf. Gheorghe   (18:19)

(57/58)
CS Otopeni  - CS Miandra Buzau   (32:45)

(59/60)
BC Lions Craiova - ACS Nagy Mozes Tg. Secuiesc     (11:28)

(61/62) CS National Iasi
- CSS III Craiova       (20:0)

(63/64)
CS Dunarea Calafat - CSS Brasovia    (0:20)

(65/66) CSU III Ploiesti
- ACS EKO Sighet III     (18:16)

(67/68)
BC Nitulescu Rm. Valcea - CS ADMAR Costinesti       (22:29)

(69/70)
ACS Dan Dacian IV - BC Star Bucuresti     (19:28)

(71/72)
ACS Muresul Ludus - CS Miandra II Buzau    (10:26)

(73/74)
LPS CSU PItesti III - ACS Champions Bucuresti   ( 40 : 41 )

(75/76)
CS Cuza Sport Braila - CS Phoenix Galati II         (10:12)

(77/78)
LPS CSU Pitesti II - CSS II Targoviste     (18:27)

(78/80)
CSS II Craiova - CN AV Bucuresti    (0:20)



============================================================================================

FAZA V (vineri dupa amiaza)  -  semifinale :

 

              49-52:
S15.   ACS EKO Sighet II – CSS Viitorul CN               ( 12 : 26 )              castigator  joc q13 – castigator joc q16
S16.   CSS I Medias – CS U-Mobitelco III                    ( 27 : 33 )              castigator  joc q14 – castigator joc q15
 
             53-56:
S13.   CSM Slam II – BC Olimpic II                                ( 33 : 24 )              invins joc q13– invins joc q16
S14.   CS U-Mobitelco IV – Attilos Sf. Gheorghe         ( 36 : 19 )              invins joc q14 – invins joc q15

 
                57-60:
S11.   CS Otopeni – BC Lions Craiova                         (  33 : 13 )              castigator  joc q9 – castigator joc q12
S12.   CS Miandra Buzau – ACS Nagy Mozes             ( 26 : 16 )              castigator  joc q10 – castigator joc q11
 
              61-64:
S9.    CS National Iasi – CS Dunarea Calafat              ( 43  : 6  )              invins joc q9– invins joc q12
S10.  CSS III Craiova – CSS Brasovia                           ( 27 : 10 )              invins joc q10 – invins joc q11

  
                 65-68:
S7.   BC Nitulescu Rm. Valcea – CSU III Ploiesti        ( 4   : 14  )              castigator  joc q5 – castigator joc q8
S8.   ACS EKO Sighet III – CS ADMAR Costinesti       ( 37 : 17 )              castigator  joc q6 – castigator joc q7
        
               69-72:
S5.   ACS Muresul Ludus – ACS Dan Dacian IV          ( 13 : 21 )              invins joc q5– invins joc q8
S6.   BC Star Bucuresti – CS Miandra II                        ( 48 : 29 )              invins joc q6 – invins joc q7

 
                73-76:
S3.   LPS CSU Pitesti III – CS Cuza Sport Braila         ( 14 : 13 )              castigator  joc q1 – castigator joc q4
S4.   ACS Champions – CS Phoenix Galati II              ( 33 : 15 )              castigator  joc q2 – castigator joc q3
 
                77-80:
S1.   CSS II Craiova – LPS CSU Pitesti II                     ( 8  : 29  )              invins joc q1– invins joc q4
S2.   CSS II Targoviste -   CN AV Bucuresti                  ( 29 : 18 )              invins joc q2 – invins joc q3



==================================================================================

FAZA IV (vineri dimineata) – sferturi:

               

            49-56:
q13.  ACS EKO Sighet II -  CSM Slam II                      ( 26 : 23 )              castigator  joc 25 – castigator joc 32
q14.  CSS I Medias - CS U-Mobitelco IV                     ( 22 : 21 )              castigator joc 25 – castigator joc 31
q15.   CS U-Mobitelco III - Attilos Sf. Gheorghe         ( 31 : 9  )              castigator  joc 27 – castigator joc 30
q16.  BC Olimpic II – CSS Viitorul CN                         ( 14 : 40  )              castigator  joc 28 – castigator joc 29
                       
         57-64:

q9.     CS Otopeni – CS National Iasi                           ( 33 : 24 )              invins joc 25 – invins joc 32
q10.   CS Miandra Buzau - CSS III Craiova                  ( 35 : 28 )              invins joc 26 – invins joc 31
q11.    CSS Brasovia - ACS Nagy Mozes                      ( 22 : 30 )              invins joc 27– invins joc 30
q12.   BC Lions Craiova – CS Dunarea Calafat          ( 17 : 14 )              invins joc 28 – invins joc 29

 
       65-72:
q5.  ACS Muresul Ludus - BC Nitulescu                    ( 11 : 28 )              castigator  joc 17 – castigator joc 24
q6.   BC Star Bucuresti - ACS EKO Sighet III             ( 24 : 26 )              castigator  joc 18 – castigator joc 23
q7.   CS Miandra II - CS ADMAR Costinesti               ( 14 : 31 )              castigator  joc 19 – castigator joc 22
q8.   CSU III Ploiesti – ACS Dan Dacian IV                ( 19 : 10 )              castigator  joc 20 – castigator joc 21
 
        73-80:
q1.  LPS CSU III Pitesti - CSS II Craiova                                 (  44 : 14 )              invins joc 17 – invins joc 24
q2.  ACS Champions – CSS II Targoviste                               ( 32 : 27 )              invins joc 18 – invins joc 23
q3.  CN AV Bucuresti - CS Phoenix II Galati                            ( 21 : 23 )              invins joc 19 – invins joc 22
q4.   LPS CSU Pitesti II – CS Cuza Sport Braila                     ( 24 : 26 )              invins joc 20 – invins joc 21

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FAZA III (joi dupa amiaza):

65-80:

1.       ACS Muresul Ludus - LPS CSU III Pitesti                   ( 27 : 22 )              invins  joc 1 – invins  joc 16
2.       ACS Champions - BC Star Bucuresti                         ( 37 : 38 )              invins  joc 2 – invins  joc 15
3.       CNAV Bucuresti – CS Miandra II Buzau                       ( 30 : 33 )              invins  joc 3 – invins  joc 14
4.       LPS CSU Pitesti II – CSU III Ploiesti                             (  9 : 23   )             invins  joc 4 – invins  joc 13
5.       CS Cuza Sport II Braila – ACS Dan Dacian IV             ( 15 : 24  )            invins  joc 5 – invins  joc 12
6.       CS Phoenix II Galati – CS ADMAR Costinesti             (  4 : 18   )            invins  joc 6 – invins  joc11
7.       ACS EKO Sighet III – CSS II Targoviste                        (  27 : 18 )            invins  joc 7 – invins  joc10
8.       CSS II Craiova - BC Nitulescu Rm. Valcea                  (  4 : 26   )            invins  joc 8 – invins  joc 9
 
49-64:

9.     ACS EKO Sighet II - CS Otopeni                        (  29 : 23 )              castigator joc 1 – castigator joc 16
10.   CS Miandra Buzau I- CSS I Medias                  (  26 : 32 )              castigator joc 2 – castigator joc 15
11.   CS U-Mobitelco III – CSS Brasovia                   (  41 : 13 )              castigator joc 3 – castigator joc 14
12.   BC Olimpic II  – BC Lions Craiova                    (  24 : 16 )              castigator joc 4 – castigator joc 13
13.   CSS Viitorul CJ – CS Dunarea Calafat           (  49 : 12 )              castigator joc 5 – castigator joc 12
14.   ACS Nagy Mozes – Attilos Sf. Gheorghe        (  9 : 18  )              castigator joc 6 – castigator joc 11
15.   CS U-Mobitelco IV – CSS III Craiova                (  45 : 38 )              castigator joc 7 – castigator joc 10
16.   CSM Slam II -     CS National Iasi                     (  33 : 26 )              castigator joc 8 – castigator joc 9


LOCURILE 81-91:

 
Faza II (joi - sambata dimineata):  Se formeaza 1 grupa de 6 echipe si 1 gupa de 5 echipe, astfel:
 
Grupa M :  CS ADEP Satu Mare; ACS Solaris Ploiesti; Steaua Magic II; CS U-Mobitelco V; ACS Baller II; ACS Flame Ilfov
Grupa P : ACS Dan Dacian III; CS Magic Satu Mare; CS Phoenix II Cta; CSU II Ploiesti;  CN V. Streinu
 
LOCURILE 49-80:
 
Faza II (joi dimineata):

1.       ACS Eko Sighet II – ACS Muresul Ludus                       ( 28 : 14 )             locul 1 cu locul 32 (A1-H4)
2.       CS Miandra I Buzau – ACS Champions                        ( 61 : 20 )             locul 2 cu locul 31 (B1-G4)
3.       CS U-Mobitelco III – CNAV Bucuresti                              (  40 : 9  )             locul 3 cu locul 30 (C1-F4)
4.       BC Olimpic II Baia Mare – LPS CSU II Pitesti               (  36:18 )             locul 4 cu locul 29 (D1-E4)
5.       CSS Viitorul Cluj Napoca - CS Cuza Sport II Braila     (  69 : 8  )             locul 5 cu locul 28 (E1-D4)
6.       ACS Nagy Mozes – CS Phoenix II Galati                        ( 47  : 4  )             locul 6 cu locul 27 (F1-C4)
7.       CS U-Mobitelco IV  - ACS EKO Sighet III                        (  36:23  )             locul 7 cu locul 26 (G1-B4)
8.       CSM Slam II  - CSS II Craiova                                           ( 44 : 6   )             locul 8 cu locul 25 (H1-A4)
9.       CS National Iasi -   BC Nitulescu Rm. Valcea               (30  : 29 )             locul 9 cu locul 24 (A2-H3)
10.   CSS III Craiova – CSS II Targoviste                                  (  40:26  )             locul 10 cu locul 23 (B2-G3)
11.   CS ADMAR Costinesti – Attilos Sf. Gheorghe                (13  : 21 )             locul 11 cu locul 22  (C2-F3)
12.   ACS Dan Dacian IV – CS Dunarea Calafat                     ( 10  : 11 )             locul 12 cu locul 21  (D2-E3)
13.   BC Lions Craiova  - CSU III Ploiesti                                 ( 24  :  23)             locul 13 cu locul 20  (E2-D3)
14.   CSS Brasovia – CS Miandra II Buzau                              ( 35 : 21 )             locul 14 cu locul 19  (F2-C3)
15.   BC Star Bucuresti  - CSS I Medias                                    ( 27 : 52 )             locul  15 cu locul 18 (G2-B3)
16.   CS Otopeni – LPS CSU III Pitesti                                      (  24:14  )             locul 16 cu locul 17  (H2-A3)

 
 
FAZA III (joi dupa amiaza):


            17-32:
17.                                                                                                   (              )              invins  joc 1 – invins  joc 16
18.                                                                                                   (              )              invins  joc 2 – invins  joc 15
19.                                                                                                   (              )              invins  joc 3 – invins  joc 14
20.                                                                                                   (              )              invins  joc 4 – invins  joc 13
21.                                                                                                   (              )              invins  joc 5 – invins  joc 12
22.                                                                                                   (              )              invins  joc 6 – invins  joc11
23.                                                                                                   (              )              invins  joc 7 – invins  joc10
24.                                                                                                   (              )              invins  joc 8 – invins  joc 9
 
1-16:
25.                                                                                   (              )              castigator joc 1 – castigator joc 16
26.                                                                                   (              )              castigator joc 2 – castigator joc 15
27.                                                                                   (              )              castigator joc 3 – castigator joc 14
28.                                                                                   (              )              castigator joc 4 – castigator joc 13
29.                                                                                   (              )              castigator joc 5 – castigator joc 12
30.                                                                                   (              )              castigator joc 6 – castigator joc 11
31.                                                                                   (              )              castigator joc 7 – castigator joc 10
32.                                                                                   (              )              castigator joc 8 – castigator joc 9

FAZA IV (vineri dimineata) – sferturi:

                1-8:
q13.   castigatoare  joc 25 – castigatoare joc 32
q14.   castigatoare  joc 25 – castigatoare joc 31
q15.  castigatoare  joc 27 – castigatoare joc 30
q16.  castigatoare  joc 28 – castigatoare joc 29
                          
   9-16:

q9.   invinsa joc 25 – invinsa joc 32
q10.   invinsa joc 26 – invinsa joc 31
q11.   invinsa joc 27– invinsa joc 30
q12.  invinsa joc 28 – invinsa joc 29


17-24:
q5.  castigatoare  joc 17 – castigatoare joc 24
q6.  castigatoare  joc 18 – castigatoare joc 23
q7.  castigatoare  joc 19 – castigatoare joc 22
q8.  castigatoare  joc 20 – castigatoare joc 21
 
    25-32:
q1.     invinsa joc 17 – invinsa joc 24
q2.   invinsa joc 18 – invinsa joc 23
q3.   invinsa joc 19– invinsa joc 22
q4.  invinsa joc 20 – invinsa joc 21
         


FAZA V (vineri dupa amiaza)  -  semifinale :

           1-4:
S15.   castigatoare  joc q13 – castigatoare joc q16
S16.   castigatoare  joc q14 – castigatoare joc q15
5-8:
S13.   invinsa joc q13– invinsa joc q16
S14.   invinsa joc q14 – invinsa joc q15

          9-12:
S11.   castigatoare  joc q9 – castigatoare joc q12
S12.   castigatoare  joc q10 – castigatoare joc q11

          13-16:

S9.   invinsa joc q9– invinsa joc q12
S10.   invinsa joc q10 – invinsa joc q11

          17-20:
S7.   castigatoare  joc q5 – castigatoare joc q8
S8.   castigatoare  joc q6 – castigatoare joc q7
        
     21-24:

S5.   invinsa joc q5– invinsa joc q8
S6.   invinsa joc q6 – invinsa joc q7

       25-28:
S3.   castigatoare  joc q1 – castigatoare joc q4
S4.   castigatoare  joc q2 – castigatoare joc q3

29-32:

S1.     invinsa joc q1– invinsa joc q4
S2.   invinsa joc q2 – invinsa joc q3

 
Faza III (vineri dupa aminaza):
 

s17:   I1-J1
s18:   K1-L1
s19:   I2-J2
s20:   K2-L2
s21:   I3-J3
s22:   K3-L3
s23:   I4-J4
s24:   K4-L4

 
 FAZA VI (sambata dimineata) – finale:
 
f23. Locurile 1-2:castigator joc s15 – castigator s16
f22. Locurile 3-4:  invinsa joc s15 – invinsa joc s16
f21. Locurile 5-6:castigator joc s13 – castigator s14
f20. Locurile 7-8:invinsa joc s13 – invinsa joc s14
f19. Locurile 9-10:castigator joc s11 – castigator s12
f18. Locurile 11-12: invinsa joc s11 – invinsa joc s12
f17. Locurile 13-14: castigator joc s9 – castigator s10
f16. Locurile 15-16: invinsa joc s9 – invinsa joc s10
f15. Locurile 17-18:castigator joc s7– castigator s8
f14. Locurile 19-20:invinsa joc s7 – invinsa joc s8
f13. Locurile 21-22:castigator joc s5 – castigator s6
f12. Locurile 23-24:invinsa joc s5 – invinsa s6
/f11. Locurile 25-26:castigator joc s3 – castigator s4
f10. Locurile 27-28:invins joc s3 – invins s4
f9. Locurile 29-30:castigator joc s1 – castigator s2
f8. Locurile 31-32: invins joc s1 – invins s2
f7. Locurile 33-34:castigator s17 – castigator s18
f6. Locurile 35-36:invins joc s17 – invins s18
f5. Locurile 37-38: castigator s19 – castigator s20
f4. Locurile 39-40:invins joc s19 – invins s20
f3. Locurile 41-42: castigator s21 – castigator s22
f2. Locurile 43-44: invins joc s21 – invins s22
f1. Locurile 45-46:castigator s23 – castigator s24
f0. Locurile 47-48: invins joc s23 – invins s24

Din categoriile: Comisia de competitii, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.