Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Comisia de competitii

Sambata, 13 iulie 2013

Rezultate si sistem competitional 1-48 - Minibaschet Masculin Loc. 1-48 (ACTUALIZARE PERMANENTA)

Autor: Federatia Romana de Baschet

FAZA VI (sambata dimineata) – finale:
 
 
f23.  CSM Slam I  - ACS Dan Dacian I              (33:45)                                       (1-2:castigator s15 – castigator s16)
 
f22.  CS U-Mobitelco I – CSU Cuadripol Brasov        (22:34)                                  (3-4:  invins s15 – invins s16)
 
f21.  ACS EKO Sighet - CSS 4 Laguna II         (39:30)                                      (5-6:castigator s13 – castigator s14)
 
f20.  CSS Sibiu - LPS Satu Mare                      (33:43)                                               (7-8:invins s13 – invins joc s14)
 
f19. CSS 4 Laguna II - CSS I Targoviste          (36:35)                                 (9-10:castigator s11 – castigator s12)
 
f18. Axiopolis Cernavoda - BC Olimpic I Baia Mare        (33:35)                       (11-12: invins s11 – invins s12)
 
f17. CSS Unirea Iasi – CS 4Sports II              (32:41)                                   (13-14: castigator s9 – castigator s10)
 
f16. BC Galactica Brasov – CS Cuza Sport Braila    (30:42)                                  (15-16: invins s9 – invins s10)
 
f15. CN T. Vladimirescu – CSU Sibiu                     (24:18)                             (17-18:castigator s7– castigator s8)
 
f14.  ACS Baller Bucuresti – CSS 6 Dinamo        (27:22)                                             (19-20:invins s7 – invins s8)
 
f13.  CSU Ploiesti I – CS Sevlar Ploiesti               (17:26)                             (21-22:castigator s5 – castigator s6)
 
f12.  CS Phoenix I Constanta – LPS CSU Pitesti I         (29:21)                                 (23-24:invins s5 – invins s6)
 
f11.  ACS Steaua Magic I – CS Preventis Iasi                  (22:33)               (25-26:castigator s3 – castigator s4)
 
f10.  CS Phoenix I Galati – BC Gladius Tg. Mures        (19:36)                               (27-28:invins s3 – invins s4)
 
f9.  ACS Dan Dacian II – BC Best Arad                      (18:22)                        (29-30:castigator s1 – castigator s2)
 
f8.  CSS Gheorgheni – Labradors Tg. Mures            (27:25)                              (31-32: invins joc s1 – invins s2)
 
f7. CS U-Mobitelco II – CS Speranta For You I          (52:42)             (33-34:castigator s17 – castigator s18)
 
f6.   BC Valbon Arad – CSS I Craiova             ( 17 : 30 )                        (35-36:invins joc s17 – invins s18)
 
f5. CS Simon Basket Pitesti – CSU Cuadripol II     (28:29)                  (37-38: castigator s19 – castigator s20)
 
f4.  CSS Medias II  - MP Sport Timisoara          (23:21)                        (39-40:invins joc s19 – invins s20)
 
f3.  CS Speranta For You II – ACS Comets        (25:31)                       (41-42: castigator s21 – castigator s22)
 
f2. BC Mures Tg. Mures – CS Fly OC Cta      ( 38 : 25 )                       (43-44: invins joc s21 – invins s22)
 
f1. CN V. Streinu Gaesti – CSB Raptors          (39:40)                          (45-46:castigator s23 – castigator s24)
 
f0. CS 4Sports I Bucuresti – CS Sevlar II Ploiesti      (14:21)              (47-48: invins joc s23 – invins s24)

=====================================================================================

FAZA V (vineri dupa amiaza)  -  semifinale :

 
              1-4:
S15.   CSM Slam I – CS U-Mobitelco I                          ( 32 : 19 )              castigator  joc q13 – castigator joc q16
S16.   ACS Dan Dacian I – CSU Cuadripol Bv            ( 47 : 35 )              castigator  joc q14 – castigator joc q15
 
           5-8:
S13.  CSS Sibiu – ACS EKO Sighet I                              (  28 : 29 )              invins joc q13– invins joc q16
S14.   CSS 4 Laguna II – LPS Satu Mare                       ( 48 : 47 )              invins joc q14 – invins joc q15

            9-12:
S11.   Axiopolis Cernavoda – CSS 4 Laguna              ( 47 : 53 )              castigator  joc q9 – castigator joc q12
S12.   CSS I Targoviste – BC Olimpic I                         ( 46 : 30 )              castigator  joc q10 – castigator joc q11
 
          13-16:
S9.    BC Galactica Bv – CSS Unirea Iasi                     ( 21 : 57 )              invins joc q9– invins joc q12
S10. CS Cuza Sport Braila – CS 4Sports II                  ( 29 : 30 )              invins joc q10 – invins joc q11
   
            17-20:
S7.   ACS Baller - CN T. Vladimirescu                         ( 14 : 15 )              castigator  joc q5 – castigator joc q8
S8.   CSU Sibiu - CSS 6 Dinamo                                 ( 34 : 32 )              castigator  joc q6 – castigator joc q7
        
            21-24:
S5.   CSU Ploiesti – CS Phoenix Cta                            (19 : 17 )              invins joc q5– invins joc q8
S6.   CS Sevlar I Ploiesti – LPS CSU Pitesti I              ( 42 : 20 )              invins joc q6 – invins joc q7


            25-28:
S3.   CS Phoenix I Galati – ACS Steaua Magic I        ( 34 : 43 )              castigator  joc q1 – castigator joc q4
S4.   CS Preventis Iasi – BC Gladius Tg. Mures       ( 46 : 35 )              castigator  joc q2 – castigator joc q3
 
            29-32:
S1.   CSS Gheorgheni – ACS Dan Dacian II               ( 25 : 26 )              invins joc q1– invins joc q4
S2.   BC Best Arad – Labradors Tg. Mures                 ( 31 : 29 )              invins joc q2 – invins joc q3

Locurile 33-48

s17:  CS U-Mobitelco II - BC Valbon Arad                             (36:21)          I1-J1
s18:   CS Speranta For You I  - CSS I Craiova                      (46:17)          K1-L1
s19:   CS Simon Basket Pitesti - CSS Medias II                 (38:22)          I2-J2
s20:   CSU Cuadripol II Brasov - MP Sport Timisoara        (28:13)          K2-L2
s21:   BC Mures Tg. Mures - CS Speranta For You II          (21:30)          I3-J3
s22:   ACS Comets Bucuresti - CS Fly OC Constanta       (15:11)          K3-L3
s23:   CS 4Sports Bucuresti - CN V. Streinu Gaesti            (20:24)          I4-J4
s24:   CSB Raptors Bucuresti - CS Sevlar II PLoiesti        (33:18)          K4-L4
================================================================================

Faza IV : Vineri dimineata

           1-8:

q13.   CSS Sibiu – CSM Slam I                                       ( 22 : 35 )              castigator  joc 25 – castigator joc 32
q14.  ACS Dan Dacian I – CSS 4 Laguna II                 ( 46 : 25 )              castigator joc 25 – castigator joc 31
q15.   CSU Cuadripol I Brasov -  LPS Satu Mare        ( 66 : 30 )              castigator  joc 27 – castigator joc 30
q16.   ACS EKO Sighet I -  CS U-Mobitelco I               ( 30 : 31 )              castigator  joc 28 – castigator joc 29
          
           9-16:

q9.     Axiopolis Cernavoda – BC Galactica Bv           ( 49 : 20 )              invins joc 25 – invins joc 32
q10.  CS Cuza Sport Braila – CSS I Targoviste         ( 37 : 49 )              invins joc 26 – invins joc 31
q11.   BC Olimpic I – CS 4 Sports II                              ( 26 : 23 )              invins joc 27– invins joc 30
q12.   CSS Unirea Iasi -  CSS 4 Laguna I                    (31 : 36 )              invins joc 28 – invins joc 29
             17-24:
q5.   CSU Ploiesti - ACS Baller I                                    ( 13 : 22 )              castigator  joc 17 – castigator joc 24
q6.   CSU Sibiu - CS Sevlar I Ploiesti                            ( 32 : 31 )              castigator  joc 18 – castigator joc 23
q7.   LPS CSU Pitesti I – CSS 6 Dinamo                      ( 24 : 28 )              castigator  joc 19 – castigator joc 22
q8.   CS Phoenix Cta – CN T. Vladimirescu                 ( 29 : 33 )              castigator  joc 20 – castigator joc 21
 
                25-32:
q1.  CSS Gheorgheni - CS Phoenix I Galati                              ( 35 : 40 )              invins joc 17 – invins joc 24
q2.  BC Best Arad - CS Preventis Iasi                                       ( 23 : 25 )              invins joc 18 – invins joc 23
q3.  Labradors Tg. Mures – BC Gladius Tg. Mures                 ( 20 : 29 )              invins joc 19 – invins joc 22
q4.   ACS Dan Dacain II – ACS Steaua Magic I                        ( 17 : 37 )              invins joc 20 – invins joc 21

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FAZA III (joi dupa amiaza):

17-32:

1.       CSU Ploiesti I – CSS Gheorgheni                                 ( 43 : 27 )                invins  joc 1 – invins  joc 16
2.       BC Best Arad – CSU Sibiu                                               (13 : 33  )               invins  joc 2 – invins  joc 15
3.       Labradors Tg. Mures – LPS CSU Pitesti I                    ( 22 : 33 )               invins  joc 3 – invins  joc 14
4.       ACS Dan Dacian II – CS Phoenix Constanta              ( 14 : 25 )               invins  joc 4 – invins  joc 13
5.       ACS Steaua Magic I – CN T. Vladimirescu                   ( 38 : 56 )               invins  joc 5 – invins  joc 12
6.       BC Gladius Tg. Mures – CSS 6 Dinamo                       ( 22 : 35 )               invins  joc 6 – invins  joc11
7.       CS Sevlar I Ploiesti – CS Preventis Iasi                       ( 39 : 15 )               invins  joc 7 – invins  joc10
8.       CS Phoenix I Galati – ACS Baller I                                 ( 14 : 40 )               invins  joc 8 – invins  joc 9
 
1-16:

9.     Axiopolis Cernavoda – CSS Sibiu                               ( 37 : 45 )              castigator joc 1 – castigator joc 16
10.   ACS Dan Dacian I  - CS Cuza Sport Braila                ( 58 : 16 )              castigator joc 2 – castigator joc 15
11.   CSU Cuadripol I Bv – BC  Olimpic I                             ( 65 : 20 )              castigator joc 3 – castigator joc 14
12.   ACS EKO Sighet I – CSS Unirea Iasi                          ( 40 : 24 )              castigator joc 4 – castigator joc 13
13.   CS U-Mobitelco I – CSS 4 Laguna I                            ( 37 : 22 )              castigator joc 5 – castigator joc 12
14.   CS 4Sports II – LPS Satu Mare                                   ( 35 : 43 )              castigator joc 6 – castigator joc 11
15.   CSS I Targoviste – CSS 4 Laguna II                            ( 27 : 39 )              castigator joc 7 – castigator joc 10
16.   CSM Slam I - BC Galactica Bv                                      ( 58 : 18 )              castigator joc 8 – castigator joc 9


LOCURILE 1-32:

 
Faza II (joi dimineata):

1.       Axiopolis Cernavoda – CSU Ploiesti                                (  27:18  )             locul 1 cu locul 32 (A1-H4)
2.       ACS Dan Dacian I – BC Best Arad                                     (  49:15  )             locul 2 cu locul 31 (B1-G4)
3.       CSU Cuadripol I Brasov – Labradors Tg. Mures            (  76:15  )             locul 3 cu locul 30 (C1-F4)
4.       ACS EKO Sighet I –  ACS Dan Dacian II                           (  51:15  )             locul 4 cu locul 29 (D1-E4)
5.       CS U-Mobitelco I – ACS Steaua Magic I                           (  43:21  )             locul 5 cu locul 28 (E1-D4)
6.       CS 4Sports II - BC Gladius Tg. Mures                              (  44:22  )             locul 6 cu locul 27 (F1-C4)
7.       CSS I Targoviste - CS Sevlar I Ploiesti                             (  41:36  )             locul 7 cu locul 26 (G1-B4)
8.       CSM Slam I Bucuresti - CS Phoenix I Galati                   (  80:15  )             locul 8 cu locul 25 (H1-A4)
9.       BC Galactica Brasov – ACS Baller I Bucuresti               (  25:20  )             locul 9 cu locul 24 (A2-H3)
10.   CSS 4 Laguna II -  CS Preventis Iasi                                  (  37:12  )              locul 10 cu locul 23 (B2-G3)
11.   CSS 6 Dinamo Bucuresti -  LPS Satu Mare                      ( 26 : 33 )             locul 11 cu locul 22  (C2-F3)
12.   CSS 4 Laguna I – CN T. Vladimirescu                                ( 27 : 25 )             locul 12 cu locul 21  (D2-E3)
13.   CS Phoenix I Constanta – CSS Unirea Iasi                       (  15:33  )              locul 13 cu locul 20  (E2-D3)
14.   BC Olimpic I Baia Mare - LPS CSU I Pitesti                      (  47:25  )              locul 14 cu locul 19  (F2-C3)
15.   CS Cuza Sport Braila – CSU Sibiu                                     ( 25 : 24 )              locul  15 cu locul 18 (G2-B3)
16.   CSS Sibiu - CSS Gheorgheni                                               (  48:29  )              locul 16 cu locul 17  (H2-A3)


LOCURILE 33-48:
 
Faza II (joi - sambata dimineata):  Se formeaza 4 grupe de 4 echipe, astfel:
 
Grupa I (A5, B6, C5, D6)  : BC Mures; CS U-Mobitelco II; CS Simon Pitesti; CS 4Sports I Bucresti
Grupa J (E5, F6, G5, H6) : BC Valbon Arad; CS For You Speranta II; CSS II Medias; CN V. Streinu I
Grupa K (A6, B5, C6, D5) : CSB Raptors; CS For You Speranta I; ACS Comets; CSU Cuadripol II
Grupa L (E6, F5, G6, H5)  :  MP Sport Timisoara; CS Sevlar II Ploiesti; CS Fly OC Cta; CSS I Craiova

 
 
FAZA III (joi dupa amiaza):


            17-32:
17.                                                                                                   (              )              invins  joc 1 – invins  joc 16
18.                                                                                                   (              )              invins  joc 2 – invins  joc 15
19.                                                                                                   (              )              invins  joc 3 – invins  joc 14
20.                                                                                                   (              )              invins  joc 4 – invins  joc 13
21.                                                                                                   (              )              invins  joc 5 – invins  joc 12
22.                                                                                                   (              )              invins  joc 6 – invins  joc11
23.                                                                                                   (              )              invins  joc 7 – invins  joc10
24.                                                                                                   (              )              invins  joc 8 – invins  joc 9
 
1-16:
25.                                                                                   (              )              castigator joc 1 – castigator joc 16
26.                                                                                   (              )              castigator joc 2 – castigator joc 15
27.                                                                                   (              )              castigator joc 3 – castigator joc 14
28.                                                                                   (              )              castigator joc 4 – castigator joc 13
29.                                                                                   (              )              castigator joc 5 – castigator joc 12
30.                                                                                   (              )              castigator joc 6 – castigator joc 11
31.                                                                                   (              )              castigator joc 7 – castigator joc 10
32.                                                                                   (              )              castigator joc 8 – castigator joc 9

 
FAZA IV (vineri dimineata) – sferturi:

  1-8:
q13.   castigatoare  joc 25 – castigatoare joc 32
q14.   castigatoare  joc 25 – castigatoare joc 31
q15.  castigatoare  joc 27 – castigatoare joc 30
q16.  castigatoare  joc 28 – castigatoare joc 29
 
9-16:

q9.   invinsa joc 25 – invinsa joc 32
q10.   invinsa joc 26 – invinsa joc 31
q11.   invinsa joc 27– invinsa joc 30
q12.  invinsa joc 28 – invinsa joc 29

17-24:

q5.  castigatoare  joc 17 – castigatoare joc 24
q6.  castigatoare  joc 18 – castigatoare joc 23
q7.  castigatoare  joc 19 – castigatoare joc 22
q8.  castigatoare  joc 20 – castigatoare joc 21
 
 25-32:
q1.     invinsa joc 17 – invinsa joc 24
q2.   invinsa joc 18 – invinsa joc 23
q3.   invinsa joc 19– invinsa joc 22
q4.  invinsa joc 20 – invinsa joc 21
         


FAZA V (vineri dupa amiaza)  -  semifinale :

           1-4:
S15.   castigatoare  joc q13 – castigatoare joc q16
S16.   castigatoare  joc q14 – castigatoare joc q15
5-8:
S13.   invinsa joc q13– invinsa joc q16
S14.   invinsa joc q14 – invinsa joc q15

          9-12:
S11.   castigatoare  joc q9 – castigatoare joc q12
S12.   castigatoare  joc q10 – castigatoare joc q11
13-16:
S9.   invinsa joc q9– invinsa joc q12
S10.   invinsa joc q10 – invinsa joc q11


          17-20:
S7.   castigatoare  joc q5 – castigatoare joc q8
S8.   castigatoare  joc q6 – castigatoare joc q7
        
        21-24:

S5.   invinsa joc q5– invinsa joc q8
S6.   invinsa joc q6 – invinsa joc q7

       25-28:
S3.   castigatoare  joc q1 – castigatoare joc q4
S4.   castigatoare  joc q2 – castigatoare joc q3

        29-32:

S1.     invinsa joc q1– invinsa joc q4
S2.   invinsa joc q2 – invinsa joc q3
 
Faza III (vineri dupa aminaza):
 
s17:   I1-J1
s18:   K1-L1
s19:   I2-J2
s20:   K2-L2
s21:   I3-J3
s22:   K3-L3
s23:   I4-J4
s24:   K4-L4

 
 FAZA VI (sambata dimineata) – finale:
 
f23. Locurile 1-2:castigator joc s15 – castigator s16
f22. Locurile 3-4:  invinsa joc s15 – invinsa joc s16
f21. Locurile 5-6:castigator joc s13 – castigator s14
f20. Locurile 7-8:invinsa joc s13 – invinsa joc s14
f19. Locurile 9-10:castigator joc s11 – castigator s12
f18. Locurile 11-12: invinsa joc s11 – invinsa joc s12
f17. Locurile 13-14: castigator joc s9 – castigator s10
f16. Locurile 15-16: invinsa joc s9 – invinsa joc s10
f15. Locurile 17-18:castigator joc s7– castigator s8
f14. Locurile 19-20:invinsa joc s7 – invinsa joc s8
f13. Locurile 21-22:castigator joc s5 – castigator s6
f12. Locurile 23-24:invinsa joc s5 – invinsa s6
/f11. Locurile 25-26:castigator joc s3 – castigator s4
f10. Locurile 27-28:invins joc s3 – invins s4
f9. Locurile 29-30:castigator joc s1 – castigator s2
f8. Locurile 31-32: invins joc s1 – invins s2
f7. Locurile 33-34:castigator s17 – castigator s18
f6. Locurile 35-36:invins joc s17 – invins s18
f5. Locurile 37-38: castigator s19 – castigator s20
f4. Locurile 39-40:invins joc s19 – invins s20
f3. Locurile 41-42: castigator s21 – castigator s22
f2. Locurile 43-44: invins joc s21 – invins s22
f1. Locurile 45-46:castigator s23 – castigator s24
f0. Locurile 47-48: invins joc s23 – invins s24

Din categoriile: Comisia de competitii, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.