Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stirea zilei

Joi, 25 iulie 2013

SUMMERCAMP-PERFORMBASCHET, BRASOV 2013 (liste participanti, date, locatii)

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet anunta ca organizeaza in municipiul BRASOV, in perioada 02-07 august 2013, “SummerCamp Performbaschet”, cu sportivi nascuti 2000 si 2001 (masculin + feminin), actiune care face parte din programul national "Pierre de Coubertin".
In cadrul actiunii coordonate de Federatia Romana de Baschet si de directorul Programului National de Dezvoltare “Performbaschet, un pas inainte”, profesorul Ion Nicolau, vor participa la tabara de pregatire de la Brasov si patru antrenori americani, Chris DIAL, Brittany FLOWER, Joey TATE si Mitchell LAWRENCE, care deja au confirmat prezenta. Cei patru tehnicieni americani, care au o vasta experienta in derularea unor astfel de programe de perfectionare pe timp de vara, vor sosi in Romania in data de 01 august si vor pleca direct spre Brasov, urmand ca din data de 02 august sa intre direct “in paine” alaturi de 20 de antrenori romani. Pentru a finaliza acest stagiu de pregatire si perfectionare cu sportivii nascuti 2000 si 2001, din data de 05 august 2013 va avea loc si un Clinic de perfectionare a antrenorilor, cu alti 20 de tehnicieni romani care participa sau au participat in actiunile Performbaschet.
Conform programului stabilit de FR Baschet, cei 60 de sportivi care vor participa la “SummerCamp Performbaschet 2013”, impreuna cu cei 20 de antrenori nominalizati sa participe la aceasta actiune, sunt asteptati la Brasov, in data de 02 august, cel mai tarziu la ora 15:00, pentru efectuarea formalitatilor de cazare la HOTELUL TRAIAN (n.n. - la masa se va intra cu cina si se va iesi in data de 07 august cu pranzul). Cazarea si masa sunt asigurate de FRB la HOTELUL TRAIAN, respectiv la RESTAURANTUL “OHABA”, iar antrenamentele se vor desfasura pe terenurile din incinta Liceului de informatica “Grigore Moisil” din Brasov.
Pentru alte detalii, persoana de contact din partea FRB: Vasile Popa (vasile.popa@frbaschet.ro; 0736/398.907).
 
Dar iata si listele cu sportivii si sportivele care au fost selectionati de Departamentul Tehnic al FR Baschet sa participe la “SummerCamp Performbaschet 2013”, tinandu-se cont de prezenta in actiunile Performbaschet, de recomandarile antrenorilor din regiunile in care s-au derulat aceste actiuni, de evolutiile din Liga Nationala de Babybaschet si Minibaschet si din CN U13, si nu in ultimul rand de calitatile acestora:

FEMININ NUME PRENUME AN NASTERE CLUB
1. BALOI IOANA 2000 LAPI DEJ
2. COROIANU REBECA 2000 LAPI DEJ
3. MARIN ALEXANDRA 2000 BC STAR
4. STANISLAV PAULA 2000 BC GALACTICA CLUJ
5. MURESAN IOANA 2000 BC GALACTICA CLUJ
6. LACAU MARIA 2000 C S OLIMPIA BUCURESTI
7. FERENCZ REKA 2000 CS OLIMPIA BUCURESTI
8. MANGU BIANCA 2000 ACS CHAMPIONS
19. DUMITRESCU SARA 2000 CS OLIMPIA BUCURESTI
10. IVANOV ANA 2000 CS PHOENIX CONSTANTA
11. IVANOV BIANCA 2000 CS PHOENIX CONSTANTA
         
FEMININ NUME PRENUME AN NASTERE CLUB
1. ILAS IOANA 2001 CSS PLOIESTI
2. CAZACU SONIA 2001 CS OLIMPIA BUCURESTI
3. STEGARUS RUXANDRA 2001 CS OLIMPIA BUCURESTI
4. RUSU DARIA 2001 CSU BRASOV
5. KISS EDINA 2001 CSU BRASOV
6. CICIOVAN ADINA 2001 LAPI DEJ
7. CATINEAN STEFI 2001 LAPI DEJ
8. PAUN ILINCA 2001 ACS DAN DACIAN
9. MITRICA REBECA 2001 ACS DAN DACIAN
10. TITU ALEXANDRA 2001 ACS DAN DACIAN
11. ALEXE ANTONIA 2001 ACS DAN DACIAN.
12. MANDEA DENISA 2001 CSS SIBIU
13. MORAR DANA 2001 CS GALACTICA CLUJ
14. FASOLA LUIZA 2001 CS NATIONAL IASI
15. COSMA ALEXANDRA 2001 LPS ALBA IULIA
         
MASCULIN NUME PRENUME AN NASTERE CLUB
1. VOINESCU RADU 2000 MAGIC CHAMPIONS
2. TINTOACA RARES 2000 MAGIC CHAMPIONS
3. DUDAS VICTOR 2000 ACS DAN DACIAN
4. RADU EDUARD 2000 ACS DAN DACIAN
5. CONSTANTIN ANDREI 2000 ACS DAN DACIAN
6. MACIUCA MIHAI 2000 ACS DAN DACIAN
7. DULAU DENIS 2000 U-MOBITELCO 1 CLUJ
8. CHIOREANU DEVIS 2000 U-MOBITELCO 1 CLUJ
9. PANTEL ALEXANDRU 2000 U-MOBITELCO 1 CLUJ
10. DUMA VLAD 2000 CSU CUADRIPOL BRASOV
11. BLAJ GEORGE 2000 CSU CUADRIPOL BRASOV
12. HUSTI GEORGE 2000 BC OLIMPIC BAIA MARE
13. TRIF ERIC 2000 BC OLIMPIC BAIA MARE
14. CHIS SERGIU 2000 U-MOBITELCO 2 CLUJ
15. STETCA DANIEL 2000 LABRADORS TG. MURES
16. SASEBES BOGDAN 2000 BC MURES TG. MURES
 
MASCULIN NUME PRENUME AN NASTERE CLUB
1. GAVRILOAIA AURELIAN 2001 ACS DAN DACIAN
2. VASILE LUCA 2001 ACS DAN DACIAN
3. IONESCU VICTOR 2001 ACS DAN DACIAN
4. RADULESCU RADU 2001 CSM SLAM
5. STANESCU DAVID 2001 CSM SLAM
6. POPESCU CALIN 2001 CSU BRASOV
7. VELTEAN VICTOR 2001 CSU BRASOV
8. TIBRE BOGDAN 2001 U MOBITELCO CLUJ
9. GRECAN VLAD 2001 U MOBITELCO CLUJ
10. VARGA CIPRIAN 2001 EKO SIGHET
11. DUMITRESCU LAURENTIU 2001 LAGUNA BUCURESTI
12. DOBRA DENIS 2001 LPS SATU MARE
13. MARIN ALEXANDRU 2001 CS CUZA SPORT BRAILA
14. LUNGESCU HORIA 2001 CN T. VLADIMIRESCU TG JIU
15. PETRACHE ANDREI 2001 CSS UNIREA IASI
16. SECUIANU ALEX 2001 SEVLAR PLOIESTI
17. BROSLOSU MIHAI 2001 SEVLAR PLOIESTI
18. CHIREA FLORENTIN 2001 AXIOPOLIS CERNAVODA
 

Din categoriile: Stirea zilei, PerformBaschet, Anunturi importante

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.