Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Joi, 17 octombrie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 17 - 20 octombrie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 17 – 20 octombrie 2013, vor avea loc 89 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 
Joi 17 octombrie 2013

Arena de Baschet
Ora 20:00 BC Laguna – Dinamo-CSS 6 (U15, M)
 
Vineri 18 octombrie 2013
 
Sala Scolii Generale Ferdinand 1 (Gara de Est)
Ora 09:00 Cupa Sectorului 2 (jocuri intre scoli generale)
 
Arena de Baschet
Ora 19:15 Dinamo-CSS 6 – ACS Dan Dacian 1 (U15, M)
 
Sambata 19 octombrie 2013
 
Sala UNEFS
Ora 10:00 Meciuri de baschet in scaun cu rotile (Cupa)
 
Sala Rapid
Ora 13:00 Rapid – BCM Danzio Timisoara (etapa III, LNBF)
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 14:00 BC Star – CSS Ploiesti (U15, F)
Ora 16:00 ACS Champions – Solaris Ploiesti (U15, F)
 
Sala UTCB (Facultatea de Constructii)
Ora 11:30 CSS 6 – ACS Dan Dacian (babybaschet, F)
Ora 12:30 ACS Dan Dacian 1 – Raptors (minibaschet, F)
Ora 13:30 ACS Dan Dacian 2 – CSS 2 (minibaschet, F)
Ora 16:00 CSU Ploiesti – BC Laguna (U15, M)
Ora 18:00 ACS Dan Dacian 1 – CSS Ploiesti (U15, M)
Ora 20:00 CSU Ploiesti – Dinamo-CSS 6 (U15, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 280
Ora 14:00 ACS Dan Dacian 2 – ACS Flame Ilfov (U15, M)
Ora 15:30 Steaua Magic – Cuza Sport Braila (U15, M)
Ora 19:00 ACS Dan Dacian 2 – Cuza Sport Braila (U15, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 11:00 4Sports – Dinamo (U16, M)
Ora 13:00 Playball – 4Sports (babybaschet, M)
Ora 14:00 4Sports – Baller 2 (minibaschet, M)
Ora 15:00 4Sports – Otopeni (minibaschet, F)
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu
Ora 10:00 CNAV – Steaua (U18, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 129
Ora 10:00 BC Laguna – ACS Flame (U16, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 08:30 Olimpia – BC Star (babybaschet, F)
Ora 09:30 BC Star – Olimpia 2 (J2, F)
Ora 10:45 Olimpia – CSS 4 (J3, F)
Ora 12:00 Otopeni – Olimpia (babybaschet, M)
Ora 13:00 BC Slam 1 – Olimpia (minibaschet, M)
Ora 14:00 Olimpia – Champions (minibaschet, F)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 14:00 Baller 1 – AS 30 (babybaschet, M)
Ora 15:00 Baller 2 – ICED (babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 32
Ora 12:00 CSS 2 – Vilis (J3, F)
Ora 13:00 Leii – Vilis (babybaschet, M)
Ora 14:00 Vilis – BC Slam 2 (J3, M)
Ora 15:00 Vilis – CSS 5 (minibaschet, M)
 
Sala Liceului I.L. Caragiale
Ora 12:00 Palestra – BC 97 (J3, M)
Ora 13:30 BC 97 – CSS 6 (J2, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 54
Ora 10:00 BC Laguna 1 – Viitorul (minibaschet, M)
Ora 11:00 Viitorul – Asesoft (minibaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 30
Ora 10:00 Playball – Baller 1 (minibaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 09:00 BC Laguna – Viitorul (minibaschet, M)
Ora 10:00 BC laguna Sharks – CSS 5 (babybaschet, M)
 
Sala LEU
Ora 12 Cinci jocuri din Liga III
 
Duminica 20 octombrie 2013
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 09:00 Solaris Ploiesti – BC Star (U15, F)
Ora 11:00 CSS Ploiesti – ACS Champions (U15, F)
Ora 13:30 Champions – Dinamo-CSS 6 (babybaschet, M)
Ora 16:00 CSS ploiesti – Solaris Ploiesti (U15, F)
Ora 18:00 ACS Champions – BC Star (U15, F)
 
Sala UTCB (Facultatea de Constructii)
Ora 09:00 ACS Dan Dacian – 4Sports (J3, M)
Ora 10:30 ACS Dan Dacian – Steaua Magic (babybaschet, M)
Ora 11:30 Alexandria – ACS Dan Dacian 2 (minibaschet, M)
Ora 14:00 Dinamo-CSS 6 – CSS Ploiesti (U15, M)
Ora 16:00 ACS Dan Dacian 1 – CSU Ploiesti (U15, M)
Ora 18:00 CSS Ploiesti – BC Laguna (U15, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 280
Ora 09:00 Cuza Sport Braila – ACS Flame (U15, M)
Ora 10:30 ACS Dan Dacian 2 – Steaua Magic (U15, M)
Ora 12:00 Steaua Magic 2 – BC Star (minibaschet, M)
Ora 15:00 Steaua Magic – ACS Flame (U15, M)
 
Arena de Baschet
Ora 12:00 BC Slam – Ploiesti (U18, M)
 
Sala Liceului Edmond Nicolau
Ora 10:00 BC Slam – Vilis (babybaschet, F)
Ora 11:00 BC Slam – Viitorul (babybaschet, M)
Ora 12:00 BC Slam 2 – ACS Dan Dacian 1 (minibaschet, M)
Ora 13:00 BC Slam 1 – Baller (J3, M)
Ora 14:30 BC Slam 1 – Royal Fun (J2, M)
 
Sala Liceului Nicolae Tonitza
Ora 09:30 Steaua – Sport 4 All (babybaschet, M)
Ora 10:30 Steaua – Otopeni (J1, M)
Ora 12:00 Voluntari – Steaua (minibaschet, M)
Ora 13:00 AS 30 – Steaua (J2, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 13:00 Sport 4 All – CSS 6 (J3, F)
Ora 14:30 Sport 4 All – BC Star (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 82
Ora 10:00 CSS 4 – Pitesti (babybaschet, M)
Ora 11:00 CSS 4 – Steaua Magic (minibaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 30
Ora 09:00 AS 30 – BC Spike (minibaschet, M)
Ora 10:00 AS 30 – Playball (J3, M)
 
Sala LEU
Ora 10:30 Sapte jocuri in LIGA III

Din categoriile: Anunturi importante, U15 masculin, U15 feminin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.