Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 7 noiembrie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 08 - 10 noiembrie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 08 – 10 noiembrie 2013, vor avea loc 87 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 
Vineri, 08 noiembrie 2013
 
Sala Leu
Ora 19:00 BC Time – BCM U Pitesti 2 (Liga I, M)
 
Sambata, 09 noiembrie 2013
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 14:00 4Sports – Flame (U16, M)
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu
Ora 11:00 CN Aurel Vlaicu – CSS Craiova (U16, M)
 
Sala Colegiului National I.L. Caragiale
Ora 10:30 jocuri interlicee (Cupa, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 45
Ora 09:00 jocuri intergimnazii (ONSS, F)
 
Sala UTCB (Facultatea de Constructii)
Ora 12:00 ACS Dan Dacian – Dinamo-CSS 6 (U16, M)
 
Sala Concordia Chiajna
Ora 17:00 Concordia Chiajna – BC Timba Timisoara (etapa VII, LNBM)
 
Sala Rapid
Ora 12:30 Rapid – Univ. CSM Oradea (etapa VII, LNBF)
 
Sala Constructorul (SOCED)
Ora 13:30 CSA Steaua – CSS Tg. Jiu (U16, M)
 
Sala Mihai Viteazul (Regimentul de Garda)
Ora 11:30 AS 30 – BC Spike (minibaschet, M)
Ora 12:30 BC Spike – Otopeni (J3, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 08:30 CSS 2 – Olimpia (minibaschet, F)
Ora 09:30 Otopeni – Olimpia (minibaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 32
Ora 12:00 Otopeni – Vilis (J1, M)
Ora 13:30 Otopeni – Vilis (minibaschet, M)
Ora 14:30 Vilis – BC Star (babybaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 11:30 BC Star – ACS Raptors (minibaschet, F)
Ora 12:30 BC Star – CSS 2 (J3, F)
Ora 14:00 BC Star – CSS 5 (minibaschet, M)
Ora 15:00 BC Star – Olimpia (J2, F)
 
Sala Leu
Ora 12:00 Sacalii – AS 30 (Liga III, M)
Ora 13:30 Factor – Rado Sport (Liga III, M)
Ora 15:00 Intersport – Sport 4 All (Liga III, M)
Ora 16:30 BC Steaua – Granitul (Liga III, M)
Ora 18:00 Mohicanii – Ciocanul (Liga III, M)
 
Duminica, 10 noiembrie 2013
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu
Ora 11:00 CN Aurel Vlaicu – BC Slam (U18, M)
 
Sala Mihai Viteazul (Regimentul de Garda)
Ora 12:00 Steaua CSM EximBank 2 – Vabova Sf. Gheorghe (Liga I, M)
Ora 14:00 Steaua CSM EximBank– CSS Targoviste (U18, M)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 12:30 ACS Baller – BC Slam 2 (J3, M)
Ora 14:00 ACS Baller – CSS 1 Pajura (U16, M)
 
Sala CSS 6 (Luica)
Ora 12:00 Dinamo CSS 6 – Vipo (U18, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 13:00 Sport 4 All – BC Laguna (babybaschet, M)
Ora 14:00 Vilis – Sport 4 All (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 30
Ora 09:00 AS 30 – Viitorul (babybaschet, M)
Ora 10:00 Voluntari – Leii (babybaschet, M)
 
Sala Liceului Spiru Haret
Ora 09:00 Total Sport Pitesti – BC Slam 1 (babybaschet, M)
Ora 10:00 Champions – BC Slam 2 (babybaschet, M)
Ora 11:00 CSS 4 – BC Slam 1 (minibaschet, M)
Ora 12:00 BC Slam – CSS 6 (babybaschet, F)
Ora 13:00 BC Slam 1 – AS 30 (J3, M)
 
Sala Liceului A.I. Cuza
Ora 11:30 Royal Fun – Magic Champions (J3, M)
Ora 13:00 Royal Fun – BC Slam (J2, M)
 
Sala UTCB (Facultatea de Constructii)
Ora 09:00 ACS Dan Dacian – Sport 4 All (J3, F)
Ora 10:30 ACS Dan Dacian – ACS Viitorul (minibaschet, M)
Ora 11:30 ACS Dan Dacian 1 – CSS 6 (minibaschet, F)
Ora 13:30 ACS Dan Dacian – Laguna (J2, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 54
Ora 09:00 ACS Viitorul – ACS Champions (minibaschet, F)
Ora 10:00 BC Severin – Olimpia (babybaschet, F)
Ora 11:00 CSS 6 – CSS 4 (J3, F)
 
Sala Liceului Nicolae Tonitza
Ora 11:00 CSS Steaua – Magic Champions (J1, M)
Ora 12:30 CSS Steaua – Palestra (J2, M)
 
Sala Liceului Grigore Moisil
Ora 09:30 CSS 5 – Otopeni (babybaschet, M)
Ora 10:30 CSS 1 – BC Spike (J2, M)
 
Sala Liceului de Chimie
Ora 11:00 ACS Raptors – BC Star (amical, minibaschet, M)
Ora 12:00 ACS Raptors – BC Star (amical, J3, M)
 
Sala Liceului nr. 175
Ora 14:00 4Sports – CSS 6 (minibaschet, F)
Ora 15:00 4Sports – ACS Dan Dacian (minibaschet, M)
 
Sala Colegiului I.L. Caragiale

Ora 09:00 Palestra – ACS Baller (J3, M)
Ora 10:30 ICED – Vilis (J3, F)
Ora 12:00 jocuri interlicee (Cupa, F)
 
Sala Leu
Ora 10:30
Ora 12:00 Rapid – Tancul (Liga III, M)
Ora 13:30 Mithos – Fazanii (Liga III, M)
Ora 15:00
Ora 16:30 Leii – Darian (Liga III, M)
Ora 18:00 Silena – Universitatea (Liga III, M)
Ora 19:30 Metrorex – Baschet Blue (Liga III, M)
Ora 21:00 Poli 2 – Viitorul (Liga III, M)
 
Luni, 11 noiembrie 2013
 
Sala Concordia Chiajna
Ora 19:00 Concordia Chiajna – Stiinta (Liga I, M)

Din categoriile: Anunturi importante, U18 masculin, U16 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.