Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Joi, 14 noiembrie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 15-18 noiembrie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 15 – 18 noiembrie 2013, vor avea loc 113 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 
Vineri, 15 noiembrie 2013
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 09:00 jocuri interlicee (ONSS)
 
Sala Scolii Generale nr. 97
Ora 09:00 jocuri interlicee (ONSS, F)
 
Sambata, 16 noiembrie 2013
 
Sala Scolii Generale nr. 45
Ora 09:00 jocuri intergimnazii (Cupa)
 
Sala Mihai Viteazul (Regimentul de Garda)
Ora 19:00 CSA Steaua CSM EximBank – Concordia Chiajna (etapa VIII, LNBM)
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 15:30 4Sports - BC Slam (U14, M)
 
Arena de Baschet
Ora 12:00 BC Slam – Phoenix Galati (U18, M)
Ora 16:30 Stiinta – Rapid (Liga I, M)
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu
Ora 12:00 CN Aurel Vlaicu – CSS Pitesti (U16, M)
 
Sala UTCB (Facultatea de Constructii)
Ora 13:30 ACS Dan Dacian – ACS Flame (U16, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 13:00 Sport4All – 4Sports (babybaschet, M)
Ora 14:00 Sport4All – BC Slam 2 (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 30
Ora 09:00 BC Laguna 2 – Playball (minibaschet, M)
Ora 10:00 Otopeni – Plyaball (babybaschet, M)
 
Sala Olimpia “prof. Octavian Dimofte”
Ora 09:30 Olimpia – BC Star (J3, F)
Ora 10:30 Olimpia – CSS 5 (babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 32
Ora 12:00 Villis – CSS 6 (J3, F)
Ora 13:00 Villis – AS30 (babybaschet, M)
Ora 14:00 Villis – Spteaua Magic 2 (minibaschet, M)
 
Sala Liceului I.L.Caragiale
Ora 11:30 CSS 4 – CSS Ploiesti (U18, F)
Ora 13:00 ACS Dan Dacian – Palestra (J2, M)
Ora 14:30 Steaua Magic – ICED (babybaschet, M)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 12:00 ACS Baller – CSS 1 (U16, M)
Ora 13:30 ACS Baller 2 – BC Slam 2 (babybaschet, M)
Ora 14:30 ACS Baller 1 – Voluntari (babybaschet, M)
Ora 15:30 ACS Baller – Playball (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 11:00 BC Laguna 1 – CSS Alexandria (minibaschet, M)
Ora 12:00 CSS 6 – BC Laguna (J3, M)
Ora 13:30 CSA Steaua CSM Eximbank – CSS Craiova (U16, M)
 
Sala Liceului de Chimie
Ora 10:00 CSS 6 – Raptors (minibaschet, F)
Ora 11:00 Raptors – First BB Alexandria (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 97
Ora 09:00 jocuri interlicee (ONSS, M)
 
Sala Leu
Ora 12:00 Pensionarii – Vulturii Argintii (Liga III, M)
Ora 13:30 Silena – Poli 1 (Liga III, M)
Ora 15:00 BC Time – Phoenix Galati (Liga I, M)
Ora 16:30 Leii – CSS 4 (babybaschet, M)
Ora 17:30 Leii – Basketball Blues (Liga III, M)
Ora 19:00 Poli 3 – Granitul (Liga III, M)
Ora 20:30 Isteria – Sacalii (Liga III, M)
 
Duminica, 17 noiembrie 2013
 
Arena de Baschet
Ora 12:00 VIPO – CSS Focsani (U18, M)
Ora 18:00 BC Farul Constanta – BC Mures Tg. Mures (etapa VIII, LNBM)
 
Sala Mihai Viteazul (Regimentul de Garda)
Ora 11:00 CSA Steaua CSM EximBank - CSS Ploiesti (U18, M)
Ora 13:00 CSA Steaua CSM EximBank – Corona Brasov (Liga I, M)
Ora 15:30 BC Spike – CSS Rm. Sarat (U14, M)
 
Sala CSS 6 (Luica)
Ora 14:30 Dinamo CSS 6 – CSS Brasov (U18, M)
Ora 16:30 Dinamo CSS 6 – CSS Targoviste (U16, M)
Ora 18:30 Dinamo CSS 6 – BC Laguna (U14, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 308
Ora 14:30 ACS Artesania – Fly Constanta (U14, M)
 
Sala Liceului Nicolae Tonitza
Ora 09:00 CSS Steaua – ACS Dan Dacian (J1, M)
Ora 10:30 CSS Steaua – VIPO (J2, M)
Ora 12:00 CSS Steaua – BC Star (minibaschet, M)
Ora 13:00 BC Laguna – CSS Steaua (babybaschet, M)
 
Sala Liceului Spiru Haret
Ora 09:00 BC Slam 1 – Voluntari (babybaschet, M)
Ora 10:00 Olimpia – BC Slam (babybaschet, F)
Ora 11:00 BC Slam – Olimpia (minibaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 82
Ora 09:00 Leii – CSS 4 (babybaschet, M)
Ora 10:00 CSS 4 – ACS Baller 1 (minibaschet, M)
Ora 11:00 CSS 4 – ACS Baller 1 (babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 64
Ora 10:00 4Sports – Dinamo CSS 6 (minibaschet, M)
Ora 11:00 Asesoft – Dinamo CSS 6 (babybaschet, M)
 
Sala UTCB (Facultatea de Constructii)
Ora 09:00 ACS dan Dacian – Champions (babybaschet, M)
Ora 10:00 Asesoft – ACS Dan Dacian 2 (minibaschet, M)
Ora 11:00 ACS Dan Dacian 1 – AS30 (minibaschet, M)
Ora 12:30 ACS Dan Dacian 3 – Royal Fun (U14, M)
Ora 14:00 ACS Dan Dacian 1 – CSS Craiova (U14, M)
Ora 15:30 ACS Dan Dacian 2 – ACS Baller (U14, M)
Ora 17:00 ACS Dan Dacian – Villis (babybaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 11:30 BC Star – Severin (babybaschet, F)
Ora 12:30 BC Star – Olimpia 2 (minibaschet, F)
Ora 14:00 BC Star – CSS Ploiesti (U14, F)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 09:00 BC 97 – Olimpia 2 (J2, F)
Ora 10:30 BC 97 – BC Slam 2 (J2, M)
Ora 12:00 Olimpia – CSS Targoviste (U14, F)
Ora 13:30 Olimpia – Asesoft (minibaschet, F)
 
Sala Liceului I.L.Caragiale
Ora 11:30 ICED – Sport4All (J3, F)
Ora 13:00 Palestra – AS30 (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 42
Ora 09:00 ACS Viitorul – Total Sport Pitesti (babybaschet, M)
Ora 10:00 ACS Viitorul – VIPO (minibaschet, M)
Ora 11:00 Champions – Otopeni (minibaschet, F)
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 10:00 ACS Champions – CSS Targoviste (U16, F)
Ora 11:30 ACS Raptors – CSS Alexandria (U16, F)
Ora 13:00 ACS Champions – ACS Raptors (minibaschet, F)
Ora 14:00 CSS Alexandria – CSS Targoviste (U16, F)
Ora 15:30 ACS Champions – Otopeni (minibaschet, F)
 
Sala Liceului Iuliu Maniu
Ora 11:00 CSS 2 – ACS Dan Dacian (J3, F)
Ora 12:30 CET Govora – CSS 2 (minibaschet, F)
 
Sala Leu
Ora 10:30 Brenntag – Ad-Hoc (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – E-magic (Liga III, M)
Ora 13:30 Mithos – Poli 2 (Liga III, M)
Ora 15:00 Factor – Ciocanul (Liga III, M)
Ora 16:30 Darian – Tractorul (Liga III, M)
Ora 18:00 Titanii – Viitorul (Liga III, M)
Ora 19:30 Metrorex – Sport4All (Liga III, M)
Ora 21:00 AS30 – Memrut (Liga III, M)
 
Luni, 18 noiembrie 2013
 
Arena de Baschet
Ora 12:00 BC Farul Constanta – U-Mobitelco BT Cluj-Napoca (LNBM)

Din categoriile: Anunturi importante, Liga Nationala de Baschet masculin, U16 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.