Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 5 decembrie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 06 - 08 decembrie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 06 – 08 decembrie 2013, vor avea loc 83 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  VINERI 6 DEC 2013  
     
  SALA LICEULUI TEHNIC TRAIAN  
14,00 2 JOCURI INTERLICEE ONSS
     
  SALA MEDICINA  
17,30 ASE - MEDICINA UNIV F
18,45 MEDICINA - UNIV B UNIV M
     
  SALA MIHAI VITEAZUL (REGIMENTUL DE GARDA)  
19,45 CSA STEAUA CSM EXIMBANK - ENERGIA ROVINARI LNBM
     
  SALA CONCORDIA CHIAJNA  
17,00 CONCORDIA CHIAJNA - GAZ METAN MEDIAS LNBM
     
  SALA SCOLII  GENENERALE NR. 309  
20,15 ACS MAGIC CHAMP - CSS 1 U18M
     
  SALA SCOLII GENERALE NR. 175  
16.00 CSS Tulcea - ACS Dan Dacian 1 U15M
17.30 ACS Spike Bucuresti - CS 4 Sports Bucuresti U15M
19.00 CSS Bacau - ACS Steaua Magic U15M
     
  SALA SCOLII GENENERALE NR. 54  
8,00 JOCURI GIMNAZIU ONSS
     
  ARENA DE BASCHET (FRB)  
19,15 ACS DAN DACIAN – ACS RAPTORS U13F
     
  SALA LICEULUI HENRI COANDA  
15,30 CSS1 CONSTANTA – CSS ALEXANDRIA U15F
17,00 CSS Targoviste - CSS Ploiesti U15F
18,30 BC Star Bucuresti CS Phoenix Constanta U15F
20,00 CSS 1 Constanta - ACS Champions Bucuresti U15F
     
     
  SAMBATA 7 DEC 2013  
     
     
  SALA RAPID  
12,00 URA - USAMV UNIV
14,00 RAPID - SCM CRAIOVA LNBF
     
  SALA UTCB  
09.00 ACS Dan Dacian 1 - ACS Spike Bucuresti U15M
11.00 ACS Steaua Magic - CSS Tulcea U15M
13.00 CS 4 Sports Bucuresti - CSS Bacau U15M
     
15.00 ACS Steaua Magic - ACS Dan Dacian 1 U15M
17.00 CSS Bacau - ACS Spike Bucuresti U15M
19.00 CSS Tulcea - 4Sports Bucuresti U15M
     
  SALA OLIMPIA "PROF. OCTAVIAN DIMOFTE"
 
9,00 Raptors – Olimpia MBF
10,00 Raptors - Olimpia JM3
     
  SALA LICEULUI HENRI COANDA  
9,00 CS Phoenix Constanta - CSS 1 Constanta U15F
10,30 CSS Targoviste - BC Star Bucuresti U15F
12,00 ACS Chamions Bucuresti - CSS Ploiesti U15F
13,30 ACS CHAMP – ACS DAN DACIAN U13F
     
17,00 CSS 1 Constanta - CSS Targoviste U15F
18,30 BC Star Bucuresti - CSS Ploiesti U15F
20,00 CS Phoenix Constanta - ACS Champions Bucuresti U15F
     
  SALA MIHAI VITEAZUL (REGIMENTUL DE GARDA)  
10,00 CSA STEAUA CSM EXIMBANK – BC SLAM U18M
     
  SALA  SCOLII GENERALE NR. 206  
12,00 Comets Rosu - Comets Albastru MBM
     
  SALA SCOLII ROMANO-AMERICANA  
11,00 2 JOCURI AMICALE JM2
     
  SALA LEU  
12,00 BC TIME - POLI IASI LIGA I
13,30 FACTOR – POLI 2 LIGA III
15,00 SILENA – DARIAN LIGA III
16,30 BC STEAUA - BRENNTAG LIGA III
18,00 POLI 3 - PENSIONARII LIGA III
19,30 RADO SPORT - FAZANII LIGA III
     
     
     
     
  DUMINICA 8  DEC 2013  
     
  ARENA DE BASCHET (FRB)  
16,00 LPS Focsani -BC Slam Bucuresti U20M
18,00  CSU Cuadripol Brasov -CN Aurel Vlaicu U20M
     
  SALA LICEULUI DANTE ALIGHIERI  
13:00           A.C.S. Baller 1 -. C.S. Steaua Magic 1   MBM
14:00           A.C.S. Baller - C.S. A.S. 30 JM3
15:30       A.C.S. Baller 2 - C.S. Asesoft Ploiesti - (restanta) BBM
16:30       A.C.S. Baller 1 - C.S. Leii BBM
     
  SALA UTCB  
9.00 ACS Dan Dacian 1 - CSS Bacau U15M
11.00 CS 4 Sports Bucuresti - ACS Steaua Magic U15M
13.00 ACS Spike Bucuresti - CSS Tulcea U15M
     
15.00 CS 4 Sports Bucuresti - ACS Dan Dacian 1 U15M
17.00 CSS Tulcea - CSS Bacau U15M
19.00 ACS Steaua Magic - ACS Spike Bucuresti U15M
     
  SALA LUICA (CSS6)
 
14,00 DINAMO - CSS BUZAU U18M
     
  SALA SCOLII GENERALE NR. 30  
9,30 AS 30 - Vipo BBM
10,30 AS30 - Vipo MBM
11,30 AS30 - Vipo JM2
     
  SALA SCOLII GENERALE NR. 54  
9:00      VIITORUL - 4 SPORTS    (AMICAL) MBM
10:00     VIITORUL - 4 SPORTS  MBF
     
  SALA SCOLII GENERALE NR. 82  
10,00 CSS 4 -  4SPORTS BBM
11,00 CSS 4 -  4SPORTS MBM
     
  SALA LICEULUI HENRI COANDA  
9,00 ACS Champions - BC Star Bucuresti U15F
10,30 CSS Ploiesti - CSS 1 Constanta U15F
     
12,00 CSS Targoviste - CS Phoenix Constanta U15F
13,30 ACS CHAMP- RAPTORS U13F
     
15,30 CS Phoenix Constanta - CSS Ploiesti U15F
17,00 ACS Champions Bucuresti - CSS Targoviste U15F
18,30 CSS 1 Constanta - BC Star Bucuresti U15F
     
  SALA CN AUREL VLAICU  
12,00 CN A VLAICU - PHOENIX GALATI U18M
     
  SALA SCOLII ROMANO-AMERICANA  
10,00 2 JOCURI AMICALE JM2
     
  SALA LEU  
9,00 GRANITUL - XXL LIGA III
10,30 BASCHET BLUES  - POLI 1 LIGA III
12,00 RAPID - TANCUL LIGA III
13,30 MITHOS - OLD BOYS  CRAIOVA AMICAL
15,00 LAGUNA - CIOCANUL LIGA III
16,30 TITANII  - MOHICANIII LIGA III
18,00 LEII - METROREX LIGA III
19,30 BC GAESTI - AS 30 LIGA III
 

Din categoriile: Anunturi importante, Liga Nationala de Baschet masculin, Liga I masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.