Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 12 decembrie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 13 - 16 decembrie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 13 – 16 decembrie 2013, vor avea loc 79 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 
Vineri 13 decembrie 2013
 
Arena de Baschet (FRB)
Ora 10:00 BUBA Sofia – Sel. Macedonia (turneu international U12, M)
Ora 11:15 BC Laguna – ACS Dan Dacian  (turneu international U12, M)
Ora 15:00 Sel. Macedonia – BC Laguna  (turneu international U12, M)
Ora 16:15 ACS Dan Dacian – Sel. Macedonia  (turneu international U12, F)
Ora 17:30 Olimpia – CSS 6  (turneu international U12, F)
Ora 18:45 BC Slam – BUBA Sofia  (turneu international U12, M)
 
Sala Polivalenta
Ora 18:00 Eveniment “De Craciun, jucam baschet!”
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 10:00 Bball Sf. Gheorghe – CSS Alexandria (U13, F)
Ora 11:30 CSS 1 Constanta – CSS Ploiesti (U13, F)
Ora 16:00 CSS 1 Constanta – CSS Alexandria (U13, F)
Ora 17:30 Olimpia – Bball Sf. Gheorghe (U13, F)
 
Sambata 14 decembrie 2013
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 12:00 BC Star – CSS Targoviste (U15, F)
Ora 13:30 BC Star – CET Govora (minibaschet, F)
Ora 14:45 BC Star – CSS 6 (J3, F)
 
Sala CSS 6 (Luica)
Ora 13:00 Dinamo CSS 6 – ACS Dan Dacian (U16, M)
 
Arena de Baschet (FRB)
Ora 10:00 ACS Dan Dacian – Sel. Macedonia  (turneu international U12, M)
Ora 11:15 BC Laguna – BC Slam  (turneu international U12, M)
Ora 12:45 ACS Dan Dacian – Olimpia  (turneu international U12, F)
Ora 14:00 Sel. Mecedonia – CSS 6  (turneu international U12, F)
Ora 18:00 BUBA Sofia – BC Laguna  (turneu international U12, M)
Ora 19:15 BC Slam – ACS Dan Dacian  (turneu international U12, M)

Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 09:00 ACS Baller - CSS 1 Targoviste (U13, M)
Ora 11:00 Sevlar Ploiesti - Phoenix Galati 1 (U13, M)
Ora 13:00 Cuza Sport Braila - BC Laguna (U13, M)
Ora 15:30 CSS 1 Targoviste - Sevlar Ploiesti (U13, M)
Ora 17:30 Phoenic Galati 1 - Cuza Sport Braila (U13, M)
Ora 19:30 BC Laguna - ACS Baller (U13, M)

Sala Scolii Generale nr. 129
Ora 11:00 BC Laguna – CSS Targoviste (U16, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 15:00 ACS Flame – 4Sports (U16, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 10:00 CSS Alexandria – CSS Ploiesti (U13, F)
Ora 11:30 CSS 1 Constanta – Olimpia (U13, F)
Ora 16:00 CSS Ploiesti  – Bball Sf. Gheorghe (U13, F)
Ora 17:30 Olimpia – CSS Alexandria (U13, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 280
Ora 10:00 Steaua Magic – CSS 5 (minibaschet, M)
Ora 11:00 Steaua Magic – Asesoft (babybaschet, M)
Ora 12:00 Magic Champions – CSS Alexandria (J3, M)
 
Sala Colegiului National I.L. Caragiale

Ora 10:00 Palestra – BC Star (J3, M)
Ora 11:30 ICED – BC Star (J3, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 206
Ora 12:00 Comets Galben – Comets Rosu (babybaschet, M)
 
Sala LEU
Ora 12:00 Factor – Fazanii (Liga III, M)
Ora 13:30 Ad-Hoc – Brenntag (Liga III, M)
Ora 15:00 Tractorul – Baschet Blue (Liga III, M)
Ora 16:30 BC Steaua – Sfertul 5 (Liga III, M)
Ora 18:00 Tancul – Sacalii (Liga III, M)
Ora 19:30 (Liga III, M)
 
Duminica 15 decembrie 2013
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 09:00 CSS 1 Constanta – Bball Sf. Ghe (U13, F)
Ora 10:30 CSS Ploiesti – Olimpia (U13, F)
Ora 18:00 Bball 6 Sf. Gheorghe – Olimpia (U20, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 308
Ora 13:00 Cupa Artesania (juniori)
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu

Ora 12:00 BC Slam – CN Aurel Vlaicu (U18, M)
 
Arena de Baschet (FRB)
Ora 09:00 Sel. Macedonia – BC Slam  (turneu international U12, M)
Ora 10:15 BUBA Sofia – ACS Dan Dacian  (turneu international U12, M)
Ora 11:30 ACS Dan Dacian – CSS 6  (turneu international U12, F)
Ora 12:45 Sel. Macedonia – Olimpia  (turneu international U12, F)
Ora 14:00 Festivitate Premiere Turneu international U12, M+F
Ora 16:00 Vipo – Dinamo (U18, M)

Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 09:00 Sevlar Ploiesti - ACS Baller (U13, M)
Ora 11:00 Cuza Sport Braila - CSS 1 Targoviste (U13, M)
Ora 13:00 Phoenix Galati 1 - BC Laguna (U13, M)
Ora 15:30 ACS Baller - Cuza Sport Braila
Ora 17:30 CSS 1 Targoviste - Phoenix Galati 1 (U13, M)
Ora 19:30 BC Laguna - Sevlar Ploiesti (U13, M)
 
Sala Leu
Ora 09:00 (babybaschet, M)
Ora 10:30 Leii – AS Intersport (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – Vulturii (Liga III, M)
Ora 13:30 Mithos – Titanii (Liga III, M)
Ora 15:00 Silena – Coasta de Est (Liga III, M)
Ora 16:30 Rado – Viitorul (Liga III, M)
Ora 18:00 Granitul – AS 30 (Liga III, M)
Ora 19:30 Metrorex – Universitatea (Liga III, M)
Ora 21:00 Ciocanul – Poli 2 (Liga III, M)
 
Luni 16 decembrie 2013
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 10:00 Bball 6 Sf. Gheorghe – Universitatea Cluj (U20, F)
Ora 18:00 Universitatea Cluj – Olimpia (U20, F)
 
Sala Concordia Chiajna
Ora 18:00 Concordia Chiajna – Corona Brasov (Liga I, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 280
Ora 19:30 Steaua Magic – 4Sports (U13, M)

Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 09:00 Phoenix Galati 1 - ACS Baller (U13, M)
Ora 11:00 Cuza Sport Braila - Sevlar Ploiesti (U13, M)
Ora 13:00 CSS 1 Targoviste - BC Laguna (U13, M)

Din categoriile: Anunturi importante, U13 feminin, U20 feminin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.