Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Marti, 17 decembrie 2013

Trial de selectie pentru lotul U15 - Perfombaschet cu sportivi nascuti 1999

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet anunta prin intermediul directorului coordonator al Programului National “Performbaschet, un pas inainte!”, prof. Ion Nicolau, faptul ca, in perioada 21-22 decembrie 2013, se va desfasura in Bucuresti, la Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”, o noua actiune in cadrul Performbaschet cu sportivi nascuti 1999 (feminin si masculin), derulat in cadrul Programului National "Pierre de Coubertain". In cadrul acestei actiuni, va avea loc si un trial de selectie pentru reprezentativele nationale U15 (feminin si masculin).
Antrenamentele de pregatire care se vor derula in cadrul actiunii Performbaschet ’99, gazduita Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”, sunt programate dupa urmatorul program:
 
Vineri, 20.12.2013
Ora 20:00 - Sedinta tehnica antrenorii din PERFORMBASCHET
 
Sambata, 21,12,2013
Ora 08:30 – 10:00 – masculin
Ora 10:00 – 11:30 – feminin
Ora 11:30 – 13:00 – masculin
Ora 13:00 – 14:30 – feminin
Ora 15:00 – 16:30 – joc masculin
Ora 16:30 – 18:00 – joc feminin
Ora 18:00 – 19:30 – joc masculin
Ora 19:30 – 21:00 – joc feminin
 
Duminica, 22.12.2013
Ora 09:00 – 10:30 – joc feminin
Ora 10:30 – 12:00 – joc masculin
Ora 12:00 – 13:30 – joc feminin
Ora 13:30 – 15:00 – joc masculin
 
La aceasta actiune vor participa antrenorii:

Stefanescu Catalin - Phoenix Galati
Man Sebastian - BC Olimpic Baia Mare
Lavric Bogdan - ACS Artesania Bucuresti
Ardelean Alexandru - BC Alpha Bucuresti        

Mai jos va prezentam si listele de sportivi nascuti 1999 care vor participa la trialul de la Bucuresti:
 
Feminin (1999) - 51 de sportive
 
VARJOGHIE A. (CSS TARGOVISTE)
TANASE D. (CSS TARGOVISTE)
POPESCU C. (CSSS TARGOVISTE -2000)
PANA A. (CSS PLOIESTI)
POPA C. (CSS PLOIESTI)
GOGEAN A. (CSS PLOIESTI)
MANEA T. (CSS ALEXANDRIA)
ARMANU T. (CSU BRASOV)
SERBAN S. (CSU BRASOV)
KINCSO K. (CSS SF. GHEORGHE)
SANDOR B. (CSSS SF. GHEORGHE)
KOVACS R. (CSS GHEORGHIENI)
CZIMBALMOS A. (CSS GHEORGHIENI)
JAKAB A. (CSS BBALL 6 SF. GHEORGHE)
FERARIU M. (CSU BRASOV - 2000)
LUPU D. (CSS BEGA TIMISOARA)
GADARICI (LPS ARAD)
ISPAS O. (CSS BEGA TIMISOARA)
RADULEA S. (CSS BEGA TIMISOARA)
IVASCHESCU A. (CSS BEGA TIMISOARA)
BOCANCEA D. (CSS BEGA TIMISOARA)
CHICIUDAN  R. (GIM. AL. CEUSIANU REGHIN)
PASCAN  I. (GIM. AL. CEUSIANU REGHIN)
SAV A. (FOR YOU CLUJ)
SALATIOAN R. (LAPI DEJ)
BURLACU B. (LPS ALBA IULIA)
SUMULETE  C. (LPS ALBA IULIA)
TETCU  I. (LPS ALBA IULIA)
PURCEL C. (PHOENIX GALATI)
ANTON R. (PHOENIX GALATI)
MOLDOVANU B. (PHOENIX GALATI)
BUMBACARU A. (ACS RAPTORS)
CHIPICI D. (ACS RAPTORS)
BOZONALA I. (CSS 4)
SUSNES D. (BC STAR)
AGACHI R. (BC STAR)
GRIGOR C. (BC STAR)
FLOREA A. (BC STAR)
VALCU A. (OLIMPIA BUCURESTI)
ARITON S. (OLIMPIA BUCURESTI)
TICU M. (ACS CHAMPIONS)
AL-ASH-HAB A. (ACS CHAMPIONS)
MIHAI R. (ACS CHAMPIONS)
MANGU D. (ACS CHAMPIONS)
DUTA A. (ACS CHAMPIONS)
SUCIU L. (CSS SIBIU)
AGACHE T. (CSS SIBIU)
PURICA D. (CSS 1 CONSTANTA)
CAMPEANU A. (CSS 1 CONSTANTA)
OPRICA A. (CSS 1 CONSTANTA)
MANEA A. (CSS 1 CONSTANTA)
 
Masculin (1999) – 43 de sportivi
 
IRIMIA A. (U-MOBITELCO CLUJ)
TOHATAN L. (BC OLIMPIC BAIA MARE)
VIDA D. (BC OLIMPIC BAIA MARE)
STOICA D. (BC OLIMPIC BAIA MARE)
PORUMB C. (BC OLIMPIC BAIA MARE)
SUGEAG A. (CSU BRASOV)
ILIE F. (CSU BRASOV)
BATURI A. (BC MURES TG. MURES)
BACALI B. (BC MURES TG. MURES)
SEICA L. (BC MURES TG. MURES)
IONITA D. (BC LAGUNA)
BIRLOVEANU S. (CNAV BUCURESTI)
CRACIUNESCU R. (CNAV BUCURESTI)
MATEI I. (ACS STEAUA MAGIC)
NASTURESCU A. (ACS DAN DACIAN)
DICULESCU D. (ACS DAN DACIAN)
COCONEA A. (ACS DAN DACIAN)
KURBISA O. (ACS DAN DACIAN)
CHIVULESCU R. (ACS DAN DACIAN)
NEICU L. (ACS DAN DACIAN)
FOMETESCU T. (4SPORTS)
PETRESCU E. (4SPORTS)
ATKINS L. (4SPORTS)
RADULESCU A. (4SPORTS)
CIRSTOVEANU S. (4SPORTS)
MILOS C. (BC ATHLETIC CONSTANTA)
NEACSU I. (BC ATHLETIC CONSTANTA)
PETRESCU G. (LPS CSU PITESTI)
CRAUS A. (CSS UNIREA IASI)
FRUMUSANU G. (PHOENIX LPS GALATI)
POCOVNICU A. (CSS TULCEA)
CHITU C. (CSS BEGA TIMISOARA)
RADA R. (CSS BEGA TIMISOARA)
SERBAN A. (CSS BEGA TIMISOARA)
URSAN M. (CSS BEGA TIMISOARA)
KELEMEN N. (CSS BEGA TIMISOARA)
CASALEAN T. (CSS BEGA TIMISOARA)
FARCAS G. (CSS NAGY MOZES TG. SECUIESC)
SOLYOM B. (LPS TG. MURES)
BICHIS T. (LPS TG. MURES)
MOGA R. (LPS TG. MURES)
SABAU (F. (LPS TG. MURES)
SORLESCU V. (CNAV BUCURESTI)

Din categoriile: Stirea zilei, PerformBaschet, Jucatori

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.