Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stirea zilei

Marti, 17 decembrie 2013

Trial de selectie pentru lotul U16 - Turneul Intercentre Perfombaschet cu sportivi nascuti 1998

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet anunta prin intermediul directorului coordonator al Programului National “Performbaschet, un pas inainte!”, prof. Ion Nicolau, faptul ca, in perioada 20-21 decembrie 2013, se va desfasura in Bucuresti, la Arena de Baschet, Turneul Intercentre Performbaschet cu sportivi nascuti 1998 (feminin si masculin). In cadrul acestei actiuni, va avea loc si trialul de selectie pentru reprezentativele nationale U16 (feminin si masculin).
Turneul Intercentre Performbaschet ’98 gazduit de Arena de Baschet se va derula dupa urmatorul program:
 
Joi - 19.12.2013
Ora 19:00 - sedinta tehnica antrenorii Performbaschet

Vineri – 20.12.2013

Ora 09:00 – 10:30 – joc intercentre F
Ora 10:30 – 12:00 - joc intercentre F
Ora 12:00 – 13:30 - joc intercentre M
Ora 13:30 – 15:00 - joc intercentre M
Ora 15:00 – 16:30 - joc intercentre F
Ora 16:30 – 18:00 - joc intercentre F
Ora 18:00 – 19:30 - joc intercentre M
Ora 19:30 – 21:00 - joc intercentre M
 
Sambata – 21.12.2013
Ora 09:00 – 10:30 – joc intercentre F
Ora 10:30 – 12:00 - joc intercentre F
Ora 12:00 – 13:30 - joc intercentre M
Ora 13:30 – 15:00 - joc intercentre M
 
La Turneul Intercentre Performbaschet 1998 vor fi prezenti antrenorii:
1. Rosu Eugen - CSU Brasov
2. Grunwald Gyorgy - CS U-Mobitelco Cluj-Napoca
3. Berca Ionut - CSS Tg. Jiu
4. Prejban Ciprian - CSS Bega Timisoara
5. Stochici Ovidiu - CSS Unirea Iasi
6. Barbu Cosmin - BC Laguna Bucuresti
7. Dragomirescu Sorin - BC Laguna Bucuresti
8. Safar Zoltan - 4Sports Bucuresti
9. Piperea Madalin - CSBT Alexandria
10. Serban Alexandru – ACS Champions
11. Stefanescu Catalin – Phoenix Galati
12. Batin Mircea – Speranta For You Cluj
 
 
Mai jos va prezentam si listele de sportivi nascuti 1998 care vor participa la trialul de la Bucuresti:
 
Feminin (41 de sportive nascute 1998)
 
MOLDOVEANU D. (CSS PLOIESTI)
ENACHE I. (CSS PLOIESTI)
ENE B. (CSS PLOIESTI)
TURCU I. (CSS ALEXANDRIA )
SANDU I. (CSS ALEXANDRIA )
IANA V. (CSS ALEXANDRIA )
AFUMATU D. (CSS ALEXANDRIA )
PODAR A. (CSS ALEXANDRIA )
ARMANU K. (CSU BRASOV)
BOGATEANU A.(CSU BRASOV)
DOBRESCU B .(CSU BRASOV)
BOGA E.(CSU BRASOV)
STOICA P. (CSS SIBIU)
FECIORU R. (CSS SIBIU )
SPATARU L. (CSS SIBIU )
SZAB E. (CSS SF. GHEORGHE)
SZASZ K. (CSS SF. GHEORGHE)
GERGELY O. (CS BBALL SF. GHEORGHE)
KANYO B. (CS BBALL SF. GHEORGHE)
SERRIEH Z. (CSS BEGA TIMISOARA)
NEAGU L. (CSS BEGA TIMISOARA)
MITA D. (CSS BEGA TIMISOARA)
INDRU A. (CSS BEGA TIMISOARA)
MURESAN A. (LAPI DEJ)
BOT R. (NBS CLUJ)
SARACUT A. (NBS CLUJ)
KADAR A. (LPS SATU MARE)
TAMAS D. (NBS CLUJ)
NINI B. (PHOENIX GALATI)
CRETU A. (PHOENIX GALATI )
RACUCIU D. (PHOENIX GALATI)
DINU C. (ACS CHAMPIONS)
TALPUS A. (CSS4 BUCURESTI)
GADAMIAN L. (CSS 4 BUCURESTI)
BUCELEA D. (RAPTORS)
KOKCU G. (RAPTORS )
BURZ A.(ACS CHAMIONS)
COJOCARU I. (ACS CHAMPIONS)
BUCUR A. (ACS CHAMPIONS)
CIOBANU M. (ACS CHAMPIONS)
BRUDEA G. (ACS CHAMPIONS)
 
Masculin (46 de sportivi nascuti 1998)
 
MURESAN A. (U-Mobitelco BT CLUJ)
MIRCEAN A. (U-Mobitelco BT CLUJ)
MARTON N. (U-Mobitelco BT CLUJ)
TAMASDAN D. (U-Mobitelco BT CLUJ)
CRISTEA L. (U-Mobitelco BT CLUJ)
MURGU D. (BC OLIMPIC BAIA MARE)
DUNCA V. (BC OLIMPIC BAIA MARE)
GOTECIUC G. (BC OLIMPIC BAIA MARE)
OLAR T. (CSS VIITORUL CLUJ)
SUTEA B. (CSS VIITORUL CLUJ)
STAMATE EDUARD (LPS ORADEA)
SECUIANU V. (CSS BEGA TIMISOARA)
RECZES N. (CSS BEGA TIMISOARA)
VLAD A. (CSS TG. JIU)
BERCULESCU C. (CSS TG. JIU)
SANDA S. (CSS TG. JIU)
BERCA A. (CSS TG. JIU)
BUZULOIU A. (CSS TG. JIU)
CALANCEA S. (CSU BRASOV)
BREDUREAN A. (CSU BRASOV)
GEORGESCU I. (CSU BRASOV)
JULEA S. (BC GALACTICA BRASOV)
SZABO D. (BC MURES TG. MURES)
STEFAN A.  (BC MURES TG. MURES)
DEMETER M. (BC MURES TG. MURES)
ALBERT L. (BC MURES TG. MURES)
CAPRARESCU M. (LPS PITESTI)
GHITA M. (LPS PITESTI)
PARASCHIV L. (CSA STEAUA CSM)
BERCEANU I. (CSA STEAUA CSM)
IONESCU A. (CSA STEAUA CSM)
NICA D. (CSA STEAUA CSM)
COSTEA V. (CSA STEAUA CSM)
DARWICE G. (CSA STEAUA CSM)
STATE C. (CSA STEAUA CSM)
DONA G. (CSA STEAUA CSM)
CALENIC (CSA STEAUA CSM)
LUNGU A. (CSS GIURGIU)
CAUC D. (CSS PLOIESTI)
COBZARU C. (CSS UNIREA IASI)
GIRBEA T. (CSS UNIREA IASI)
VASILE B. (CSS UNIREA IASI)
GHEORGHICA R. (CSS UNIREA IASI)
BUIUCIUC S. (CSS UNIREA IASI)
FERARU D. (PHOENIX GALATI)
CELMARE A. (PHOENIX GALATI)

Din categoriile: Stirea zilei, PerformBaschet, Jucatori

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.