Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stirea zilei

Miercuri, 15 ianuarie 2014

Loturile largite U16 (feminin si masculin) in urma trialului de la Turneul Intercentre Performbasche

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma trialului desfasurat cu ocazia Turneului Intercentre din cadrul “Performbaschet, un pas inainte”, cu sportivi nascuti 1998, intreceri care s-au derulat in Arena de Baschet, in perioada 20-21 decembrie 2014, au fost stabilite componentele loturilor largite U16 (masculin si feminin). Astfel, in urma consultarilor dintre antrenorii care au participat la Turneul Intercentre Pefrombaschet atat cu directorul coordonator al Programului National Performbaschet, prof. Ion Nicolau, cat si cu antrenorii coordonatori din cadrul FRB, au rezultat urmatoarele:
 
U16 feminin:
 
1. Burz Andreea – ACS Champions
2. Brudea Gabriela – ACS Champions
3. Dinu Claudia – ACS Champions
4. Bucur Alina – ACS Champions
5. Iana Violeta – CSS Alexandria
6. Sandu Ioana – CSS Alexandria
7. Afumatu Diana – CSS Alexandria
8. Turcu Iulia – CSS Alexandria
9. Podar Alina – CSS Alexandria
10. Tamas Diana – NBS Cluj-Napoca
11. Bot Roberta - NBS Cluj-Napoca
12. Enache Irina – CSS Ploiesti
13. Moldoveanu Denisa – CSS Ploiesti
14. Neagu Larisa – CSS Bega Timisoara
15. Serrieh Zahra – CSS Bega Timisoara
16. Nini Bianca – Phoenix Galati
17. Cretu Andreea - Phoenix Galati
18. Bogateanu Andreea – CSU Brasov
19. Armanu Ecaterina – CSU Brasov
20. Stoica Patricia - CSS Sibiu
21. Bucelea Diana - AS Raptors Bucuresti
 
U16 Masculin:
 
1. Sanda Silviu – CSS Tg. Jiu
2. Muresan Andrei – U-Mobitelco BT Cluj-Napoca
3. Vlad Adrian – CSS Tg. Jiu
4. Cobzaru Codrin – CSS Unirea Iasi
5. Calancea Sergiu – CSU Brasov
6. Darwice Georges – CSA Steaua
7. State Cosmin – CSA Steaua
8. Berculescu Camil – CSS Tg. Jiu
9. Ionescu Andrei – CSA Steaua
10. Caprarescu Mihai – LPS Pitesti
11. Toganel Teodor – BC Mures Tg. Mures
12. Mugur Denis – BC Olimpic Baia Mare
13. Girbea Tudor – CSS Unirea Iasi
14. Berceanu Ionut – CSA Steaua
15. Tamasdan Daniel – U-Mobitelco BT Cluj-Napoca
16. Secuianu Vlad – CSS Bega Timisoara
17. Banciu Dan – CSS Sibiu
18. Mircean Alexandru – U-Mobitelco BT Cluj-Napoca
19. Szabo David – BC Mures Tg. Mures
20. Berca Alexandru – CSS Tg. Jiu
21. Marton Norbert – U-Mobitelco BT Cluj-Napoca
22. Toth Adam – CSS Nagy Mozes Tg. Secuiesc
23. Dunca Vasile – BC Olimpic Baia Mare
24. Goteciuc Gabriel - BC Olimpic Baia Mare
 
* Totodata, departamentul tehnic din cadrul Federatiei Romane de Baschet anunta pe aceasta cale ca selectia pentru cele doua loturi nationale U16 (masculin si feminin) ramane deschisa pentru perioada urmatoare, urmand ca in cazul unor evolutii deosebite in fazele semifinale si finale ale Campionatelor Nationale sa fie cooptati si alti sportivi.

Din categoriile: Stirea zilei, PerformBaschet, Anunturi importante

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.