Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stirea zilei

Marti, 18 februarie 2014

Antrenamente in cadrul Performbaschet cu sportivi nascuti 2000 si 2001, 22-23 februarie 2014

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet anunta prin intermediul directorului coordonator al Programului National de Dezvoltare “Performabaschet, un pas inainte”, domnul prof. Ion Nicolau, ca in acest sfarsit de saptamana, in perioada 22-23 februarie, va avea loc cea de-a cincia actiune de pregatire pentru copiii nascuti in 2000 si 2001, derulata din acest an in cadrul Programului National “Pierre de Coubertain” initiat de Ministerul Tineretului si Sportului.
In aceste conditii, va reamintim atat lista antrenorilor care lucreaza in centrele regionale anuntate de FRB pentru antrenamentele din cadrul Performbaschet, cu sportivii nascuti 2000 si 2001, cat si lista oraselor arondate:
 
1. *Arad* - (Arad si Timisoara): I. Seres/S. Prejban – feminin
2. *Baia-Mare* - (Sighetul Marmatiei, Baia Mare, Satu Mare): A. Fertigan/S. Man – masculin
3. *Brasov* - (Brasov, Sf. Gheorghe, Tg. Secuiesc, Gheorgheni): E. Rosu/C. Ghisoi – masculin; si N. Marinkovic/M. Epure –feminin
4. *Cluj-Napoca* - (Cluj, Turda, Dej): S. Musat/M. Iurian – masculin
4. *Cluj-Napoca* - (Cluj, Dej, Tg. Mures) - T. Ilutiu/S. Catineanu – feminin
5. *Constanta* - (Constanta, Tulcea, Cernavoda): A. Olteanu/M. Diaconu/A. Trandafir – masculin; C. Manastireanu/R. Ciorogaru – feminin
6. *Galati* - (Galati, Braila, Focsani): C. Stefanescu – mixt
7. *Iasi* - (Iasi, Botosani, Radauti): O. Stochici – mixt
8. *Pitesti* - (Pitesti, Tg. Jiu, Craiova, Gaesti): N. Sufariu/Moraru/Ziguli – masculin
9. *Ploiesti* - (Ploiesti, Targoviste): V. Tace/C. Alecu – masculin; L. Munteanu/C. Chirita – feminin
10. *Salonta* - (Salonta, Oradea): C. Negrau/S. Onaca – mixt
11. *Sibiu*- (Sibiu, Alba-Iulia, Medias): D. Floarea/A. Kovacs – mixt
12. *Arad*  - (Timisoara, Arad): V. Bondor  – masculin
13. *Tg. Mures* - (Tg. Mures, Gheorgheni): I. Naghi/E. Stetca – masculin
14. *Alba Iulia* - V. Urianu – feminin
15. *Craiova* - (Craiova, Drobeta Turnu Severin, Rm. Valcea) – C. Garleanu – feminin
Pentru *Bucuresti* - (Bucuresti, Giurgiu, Ilfov): A. Ardelean/R. Danila/B. Lavric/C. Georgescu/R. Rugiubei/A. Carutasu/C. Teodorescu/A. Saftel/C. Florea – masculin; V. Bala/E. Ciobanu/C. Macarescu/M. Enache – feminin (persoana de contact Svetlana Dragusin, tel. 0758.258.842; respectiv Vasile Popa, tel. 0736.398.907).
 
Pe aceasta cale, directorul coordonator al Programului National de Dezvoltare “Performabaschet, un pas inainte”, domnul prof. Ion Nicolau, atrage atentia tuturor ca sa ia din timp masurile organizatorice necesare derularii in bune conditii a actiunii de pregatire a copiilor nascuti 2000 si 2001. Totodata, roaga antrenorii implicati in aceste actiuni sa reciteasca indicatiile referitoare la continutul si organizarea sedintelor de pregatire!

Din categoriile: Stirea zilei, PerformBaschet, Anunturi importante

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.