Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 20 februarie 2014

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 21 - 23 februarie 2014?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 21 – 23 februarie 2014, vor avea loc 81 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 
  Vineri 21.02.2014    
       
Arena FRB    
12:00 ACS Flame Ilfov Bucuresti CSS Targoviste U16M
       
Sala Colegiului George Cosbuc    
20:30 CSS 1 Pajura Bucuresti BC Slam Bucuresti U18M
       
Sala Scolii Generale nr. 108    
20:00 Laguna Otopeni J3M
       
Sala Liceului Antim Ivireanu    
11:00 Kinderiada   M G
11:00 Kinderiada   F G
       
  Sambata 22.02.2014    
       
Rapid      
13:30 CS Rapid Bucuresti CS Olimpia Brasov LNBF
       
Sala Mihai Viteazu    
10:00 CSA Steaua CSM EximBank CS Rapid Bucuresti L1M
       
Sala USAMVB (Agronomie)    
10:00 ACS 4 Sports Bucuresti BC Mures Targu Mures U16M
       
Sala Constructorul (SOCED)    
11:30 CSA Steaua CSM EximBank CSU LPS Pitesti U16M
       
Sala Scolii Generale nr. 129    
15:00 ACS Laguna Bucuresti BC Olimpic Baia Mare U16M
       
Sala U.T.C.B.    
11:30 Dan Dacian - 2 VIPO MBM
13:00 ACS Dan Dacian Bucuresti CSS Unirea Iasi U16M
       
Sala CSS 6 (Luica)
     
10:00 CS Dinamo CSS 6 Bucuresti ACS Baller Bucuresti U16M
       
Sala Scolii Generale nr. 30    
10:00 Play Ball 4 Sports BBM
11:00 Play Ball Olimpia MBM
       
Sala Liceului Dante Alighieri    
13:30 Baller AS 30 BBM
14:30 Baller AS 30 MBM
       
Sala Olimpia Prof. Octavian Dimofte    
13:00 Olimpia Otopeni BBM
       
Sala Colegiului Spiru Haret    
12:30 Slam - 2 Asesoft Ploiesti BBM
13:30 Slam - 1 CSS 4 MBM
       
Sala Scolii Generale nr. 103    
15:00 Raptors Sportul Studentesc-Dan Dacian MBF
16:00 Raptors Alexandria J3M
       
Sala Scolii Generale nr. 175    
14:00 4 Sports - 1 Slam - 2 MBM
15:00 4 Sports - 2 Slam - 3 MBM
16:00 4 Sports Spike MBM
17:00 4 Sports Olimpia - 1 MBF
       
Sala Scolii Generale nr. 32    
12:30 Vilis Steaua J1M
14:00 Vilis Play Ball J3M
15:00 Vilis Leii BBM
       
Sala Scolii Generale nr. 142    
17:00 Total Sport Arges Pitesti CSS 4 BBM
       
Sala Colegiului Ion Luca Caragiale    
12:00 Palestra Dan Dacian J2M
13:30 Palestra Palestra A
       
Sala Otopeni    
09:00 Otopeni Dan Dacian J1M
10:30 Otopeni Laguna BBM
       
Leu      
12:00 BC Baschet Time Bucuresti CSU Stiinta Bucuresti L1M
13:30 Granitul Nemrut O M
15:00 Factor Steaua CSM - Laguna O M
16:30 Sfertul 5 Ad Hoc O M
18:00 Silena Tractorul O M
19:30 Mohicanii Rado Sport O M
       
  Duminica 23.02.2014    
       
Sala Mihai Viteazu    
11:00 CSA Steaua CSM EximBank CS-U Mobitelco Cluj Napoca U18M
       
Sala Constructorul (SOCED)    
10:30 CSA Steaua CSM EximBank CSS Unirea Iasi U16M
       
Sala CSS 6
     
09:00 Dinamo CSS 6 Asesoft Ploiesti MBM
10:00 Dinamo CSS 6 ICED BBM
12:00 CS Dinamo CSS 6 Bucuresti ACS Vipo Bucuresti U18M
       
Sala Colegiului Aurel Vlaicu    
12:30 Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti CSS 1 Pajura Bucuresti U18M
14:30 Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti Gaiesti OM
       
Sala U.T.C.B.    
11:30 Sportul Studentesc-Dan Dacian CSS 6 BBF
13:00 ACS Dan Dacian Bucuresti BC Olimpic Baia Mare U16M
       
Sala Colegiului Spiru Haret    
09:30 Slam Sport 4 All JM3
11:00 Slam BC Severin BBF
12:00 Slam 2 Dan Dacian MBM
       
Sala Scolii Generale nr. 54    
08:30 Viitorul Laguna MBM
10:00 Viitorul Slam BBM
11:00 Viitorul Otopeni MBF
       
Sala Scolii Generale nr. 103    
13:30 Star Olimpia BBF
14:30 Star Olimpia J3F
16:00 Star CET Govora MBF
17:00 Star Steaua Magic - 2 MBM
       
Sala Liceului Grigore Moisil    
10:00 CSS 5 Vilis MBM
11:00 CSS 5 Laguna BBM
       
Sala Colegiului Ion Luca Caragiale    
11:30 BC 97 AS30 J3M
13:00 BC 97 Baller J2M
14:30 ICED Baller BBM
15:30 Palestra Baller J3M
       
Sala Scolii Generale nr. 280    
12:00 Steaua Magic Dan Dacian BBM
       
Sala Scolii Generale nr. 309    
13:30 Sport for All BC Steaua BBM
       
Leu      
10:30 Coasta de Est Basketball Blues O M
12:00 Rapid Isteria O M
13:30 Mithos Sacalii O M
15:00 Emagic Ghepard Craiova O M
16:30 Viitorul Ciocanul O M
18:00 Leii Intersport O M
19:30 Metrorex Poli 1 O M
21:00 Tancul 4 Sports O M

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Liga Nationala de Baschet masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.