Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 6 martie 2014

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 07-10 martie 2014?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 07-10 martie 2014, vor avea loc 95 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 
  Vineri 07.03.2014    
       
Sala Mihai Viteazul    
12:00 CSA Steaua CSM EximBank Politehnica CSS Unirea Iasi L1M
       
19:30 CSA Steaua CSM EximBank CS Dinamo CSS 6 Bucuresti U18M
       
Sala Rapid    
18:00 CS Rapid Bucuresti CS Phoenix Galati L1M
       
Leu      
20:30 CSU Stiinta Bucuresti CS Phoenix Corona Brasov L1M
       
Scoala Americana    
09:00 Turneu 5 Jocuri * G F
09:00 Turneu 2 Jocuri * G F
       
CSS6      
15:00 ONSS 4 Jocuri L M
       
ASE      
13:00 Cupa Economistul 4 Jocuri S M
       
  Sambata 08.03.2014    
       
U.S.A.M.V.B. (Agronomie)    
10:00 4 Sports Asesoft Ploiesti MBF
12:00 ACS 4 Sports Bucuresti CSU Cuadripol Brasov U16M
       
Sala Constructorul (SOCED)    
11:00 CSA Steaua CSM EximBank BC Olimpic Baia Mare U16M
       
Sala Scolii Generale nr. 108    
13:30 BC Laguna U-Mobitelco 2 Cluj Napoca U14M
15:00 BC Laguna Dinamo CSS 6 MBM
16:00 CS Dinamo CSS 6 Bucuresti CSS Sibiu U16M
       
Sala Rapid    
14:00 CS Rapid Bucuresti CS Nova Vita Targu Mures LNBF
       
Scoala Americana    
09:30 Turneu 5 Jocuri * G F
09:30 Turneu 3 Jocuri * G F
       
Arena FRB    
10:00 Vipo Dinamo CSS 6 MBM
       
14:00 ACS Dan Dacian Bucuresti LPS CSU Pitesti U16M
       
CSS6      
10:00 ONSS 4 Jocuri L M
       
Sala Scolii Generale nr. 30    
11:00 Play ball Laguna BBM
12:00 Play ball Slam 1 MBM
       
Sala Colegiului Spiru Haret    
12:30 Severin CSS 6 BBF
13:30 Slam Olimpia BBF
       
Sala Liceului Dante Alighieri    
12:00 Baller - 1 Voluntari BBM
13:00 Baller - 2 4 Sports MBM
14:00 Baller Vilis J3M
15:30 Baller Vilis J2M
       
Sala Scolii Generale nr. 280    
14:00 Steaua Magic - 2 Voluntari MBM
15:00 Steaua Magic Asesoft Ploiesti BBM
       
Sala Scolii Generale nr. 82    
15:00 CSS 4 4 Sports BBM
16:00 CSS 4 - 2 4 Sports MBM
17:00 CSS 4 Laguna MBM
       
Sala Liceului Nicolae Tonita    
09:00 CSS 6 Olimpia - 1 MBF
       
Sala Scolii Generale nr. 32    
10:30 Vilis Viitorul BBM
11:30 Vilis Star MBM
       
Sala Scolii Generale nr. 142    
14:30 Total Sport Arges Pitesti Leii BBM
       
Leu      
12:00 CS Baschet Time Bucuresti CS Phoenix Corona Brasov L1M
13:30 Basketball Blues Silena O M
15:00 Factor Titanii O M
16:30 BC Steaua Granitul O M
18:00 Metrorex Coasta de Est O M
19:30 Poli 3 Brenntag O M
       
  Duminica 09.03.2014    
       
Arena FRB    
11:00 BC Slam Bucuresti U-Mobitelco 2 Cluj Napoca U14M
       
17:00 CSU Stiinta Bucuresti CSU Galati L1M
       
Sala Scolii Generale nr. 108    
14:30 BC Laguna Bucuresti CN Tudor Vladimirescu Tg Jiu U14M
       
Sala Liceului Grigore Moisil    
10:00 CSS CSS Steaua MBM
11:00 CSS CSS Steaua BBM
       
Sala U.T.C.B.    
09:00 Dan Dacian Olimpia - 2 MBF
10:00 Dan Dacian Star BBF
11:00 Dan Dacian - 2 Laguna MBM
       
Sala Liceului Alexandru Ioan Cuza    
11:30 Royal Fun Vipo J3M
       
Sala Scolii Generale nr. 30    
09:00 AS 30 Dan Dacian J2M
       
Sala Colegiului Iuliu Maniu    
11:00 CSS 2 CSS 6 J3F
12:30 CSS 2 Raptors MBF
       
Sala Colegiului Ion Luca Caragiale    
09:30 ICED CSS 4 J3F
11:00 BC 97 Vilis J2M
12:30 BC 97 Slam 2 J3M
14:00 Palestra Slam 1 J3M
       
Sala Colegiului Spiru Haret    
12:00 Slam - 2 Iced BBM
13:00 Slam - 1 AS 30 BBM
14:00 Slam - 2 AS 30 MBM
       
Sala Liceului Nicolae Tonita    
13:00 CSS Steaua Magic Champions J1M
       
Sala Scolii Generale nr. 54    
09:00 Viitorul 4 Sports BBM
10:00 Viitorul 4 Sports MBM
11:00 Viitorul Dinamo CSS 6 BBM
       
Leu      
10:30 Leii Universitatea O M
12:00 Rapid Ciocanul O M
13:30 Mithos Mohicanii O M
15:00 Emagic Sacalii O M
16:30 Fazanii Steaua CSM - Laguna O M
18:00 Poli 2 Viitorul O M
19:30 AS 30 Nemrut O M
       
  Luni 10.03.2014    
       
Sala Mihai Viteazu    
20:00 CSA Steaua CSM EximBank CS Gaz Metan Medias LNBM
       
22:00 Cupa Corporatiilor   3 x 3
       
A.S.E.      
17:00 Politehnica Universitatea S F
18:15 A.S.E. Spiru Haret S M
 

Din categoriile: Anunturi importante, Liga Nationala de Baschet masculin, Liga Nationala de Baschet feminin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.