Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 13 martie 2014

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 13 - 17 martie 2014?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 13-17 martie 2014, vor avea loc 97 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 
  Joi 13.03.2014    
       
Sala Chiajna    
14:00 CS Concordia Chiajna BC Farul Constanta LNBM
       
  Vineri 14.03.2014    
       
Sala Sala Colegiuluiui Anghel Saligny    
09:00 ONSS 6 Jocuri* L F
       
U.M.F. "Carol Davila"    
17:30 Dimitrie Cantemir A.S.E. S F
18:45 Politehnica U.M.F. "Carol Davila" S M
       
A.S.E.      
13:00 Cupa Economistul 4 Jocuri * S M
       
Sala Scolii Generale nr. 309    
20:30 Magic Champions Otopeni J1M
       
  Sambata 15.03.2014    
       
Sala Mihai Viteazu    
17:00 CSA Steaua CSM EximBank CSM Oradea LNBM
       
Sala Scolii Generale nr. 129    
09:30 Laguna - 1 Vipo MBM
11:00 BC Laguna Bucuresti CSA Steaua CSM EximBank U16M
       
Rapid      
13:00 ACS Champions Bucuresti CSU Cuadripol Brasov U16F
       
Sala Colegiului Aurel Vlaicu    
13:00 Colegiul National Aurel Vlaicu ACS Flame Ilfov U16M
       
U.T.C.B.    
13:20 ACS Baschet Raptos Bucuresti CSS Salonta U16F
       
Sala Scolii Generale nr. 280    
14:00 CS Steaua Magic 2008 Bucuresti CS Dinamo CSS 6 Bucuresti U16M
15:30 Steaua Magic Dinamo CSS 6 BBM
16:30 Steaua Magic - 2 Vilis MBM
17:30 Steaua Magic - 1 Olimpia MBM
       
Sala Olimpia - Prof. Octavian Dimofte    
10:00 Olimpia Raptors MBF
       
CSS6      
09:00 CSS 6 Slam BBF
10:00 CSS 6 Olimpia J3F
11:30 CSS 6 Champions MBF
12:30 Dinamo CSS 6 Otopeni J1M
14:00 Dinamo CSS 6 Slobozia J3Ma
       
Sala Scolii Generale nr. 32    
10:30 Vilis Sport for All J3M
12:00 Vilis Royal Fun J2M
       
Sala Colegiului Anghel Saligny    
11:00 ONSS 4 Jocuri* - Finalele L F
       
Sala Liceului Dante Alighieri    
13:00 Baller - 1 CSS 4 BBM
14:00 Baller - 2 Slam - 2 MBM
15:00 Baller - 2 Asesoft Ploiesti BBM
       
Sala Scolii Generale nr. 103    
14:30 Star Sport for All J3F
16:00 Star BC 97 J2F
17:30 Star CSS 2 MBF
       
Sala Scolii Generale nr. 175    
14:00 4 Sports Dinamo CSS 6 MBM
15:00 4 Sports Otopeni BBM
       
Sala Scolii Generale nr. 82    
18:00 CSS 4 Play Ball MBM
       
Sala Scolii Generale nr. 206    
11:00 Cupa Comets 2 Jocuri BBM
       
Leu      
12:00 Vulturii Argintii Sacalii O M
13:30 Universitatea Basketball Blues O M
15:00 Sfertul 5 Ciocanul O M
16:30 BC Steaua Nemrut O M
18:00 Poli 3 Brentag O M
19:30 Tancul Isteria O M
       
  Duminica 16.03.2014    
       
Rapid    
10:00 CS Rapid Bucuresti CSA Steaua CSM EximBank L1M
       
14:30 ACS Champions Bucuresti ACS Napoca Baschet Cluj Napoca U16F
       
Sala Olimpia - Prof. Octavian Dimofte    
09:00 CS Olimpia Bucuresti ACS Napoca Baschet Cluj Napoca U18F
10:30 Olimpia - 1 Olimpia - 2 J2F
12:00 Olimpia Laguna MBM
13:00 Olimpia Sport for All BBM
       
U.T.C.B.    
09:00 Dan Dacian CSS Steaua J1M
10:30 Dan Dacian - 1 4 Sports MBM
11:30 Sportul Studentesc Dan Dacian CET Govora MBF
12:30 Dan Dacian Laguna J2M
14:30 ACS Dan Dacian Bucuresti ACS Spike Bucuresti U14M
       
Sala Colegiului Aurel Vlaicu    
11:00 Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti CSS Buzau U18M
       
Arena FRB    
12:00 ACS Vipo Bucuresti CS U-Mobitelco Cluj Napoca U18M
13:30 BC Slam Bucuresti CSS Tulcea U18M
       
Sala Colegiului George Cosbuc    
13:00 CSS 1 Pajura Bucuresti LPS Focsani U18M
       
U.S.A.M.V.B. (Agronomie)    
16:00 ACS 4 Sports Bucuresti CSS Targoviste U14M
       
CSS6      
09:00 Dinamo CSS 6 Raptors J3M
10:30 Dinamo CSS 6 Dan Dacian BBM
11:30 Dinamo CSS 6 Alexandria MBM
13:00 CS Dinamo CSS 6 Bucuresti CS Phoenix Galati U18M
       
Sala Scolii Generale nr. 54    
09:00 Viitorul AS 30 BBM
10:00 Viitorul Dan Dacian - 2 MBM
11:00 Viitorul Olimpia MBF
       
Sala Otopeni    
09:00 Otopeni CSS 5 BBM
11:00 Otopeni Asesoft Ploiesti MBF
12:00 Otopeni Asesoft Ploiesti BBM
       
Sala Colegiului Ion Luca Caragiale    
10:00 Iced Dan Dacian J3F
11:30 Palestra CSS Steaua J2M
13:00 BC 97 Slam J2M
14:30 BC 97 Play Ball J3M
       
Sala Liceului Grigore Moisil    
11:00 CSS 5 Star MBM
       
Sala Liceului Nicolae Tonita    
13:00 CSS Steaua Play Ball BBM
       
Sala Liceului Dante Alighieri    
12:30 Baller CSS 1 Pajura J2M
14:00 Baller Slam - 2 J3M
       
Leu      
09:30 Leii Voluntari BBM
10:30 Leii Metrorex O M
12:00 Rapid XXL O M
13:30 Mithos Viitorul O M
15:00 Tractorul Intersport O M
16:30 Titanii Coasta de Est O M
18:00 Fazanii Poli 2 O M
19:30 Poli 1 Rado Sport O M
       
  Luni 17.03.2014    
       
Rapid    
13:00 CS Rapid Bucuresti CS BT Alexandria LNBF
       
Sala Politehnica    
16:00 Politehniada   S M
 

Din categoriile: Anunturi importante, Liga Nationala de Baschet feminin, Liga Nationala de Baschet masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.