Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 27 martie 2014

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 26.03 - 01.04.2014

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 26 martie - 01 aprilie 2014, vor avea loc 111 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

  Miercuri 26.03.2014    
       
Regimentul de garda Mihai Viteazu    
22:00 Cupa Corporatiilor   3 x 3
       

Joi 27.03.2014    
       
A.S.E.      
18:30 A.S.E. Universitatea S F
19:45 U.C. Dimitrie Cantemir Spiru Haret S M
       
U.N.E.F.S.    
17:45 U.C. Dimitrie Cantemir U.N.E.F.S. S F
19:00 U.N.E.F.S. Politehnica S M
       

Vineri 28.03.2014    
       
Colegiul Anghel Saligny    
10:00 Festivalul Tineretului si Sportului 7 jocuri preliminare * L M
       
Medicina    
17:30 Politehnica U.M.F. S F
18:45 A.S.E. U.M.F. S M
       
A.S.E.
   
13:00 Cupa Economistul 4 Jocuri * S M
       
Leu
   
19:00 Leii Baller - 1 BBM
       
21:30 Leii Titanii a
       
Constructorul (SOCED)    
12:00 CSA Steaua CSM EximBank Bucuresti CS Phoenix Galati L1M
       

Sambata 29.03.2014    
       
A.S.E.
   
10:00 Cupa Academia Sperantei 4 jocuri* (ASE 1) C
10:00 Cupa Academia Sperantei 4 jocuri* (ASE 2) C
14:00 Cupa Academia Sperantei 4 jocuri* (ASE 1) C
14:00 Cupa Academia Sperantei 4 jocuri* (ASE 2) C
       
Scoala 129    
11:00 BC Laguna Bucuresti LPS CSU 1 Pitesti U16M
       
U.S.A.M.V.B. (Agronomie)    
10:00 ACS 4 Sports Bucuresti ACS Dan Dacian 1 Bucuresti U14M
12:00 ACS 4 Sports Bucuresti CSS Targu Jiu U16M
       
Constructorul (SOCED)    
15:00 CSA Steaua CSM EximBank Bucuresti ACS Dan Dacian 1 Bucuresti U16M
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
11:00 Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti CSS Ploiesti U16M
       
Scoala 280    
14:00 CS Steaua Magic 2008 Bucuresti CSS Sibiu U16M
15:30 Steaua Magic - 1 Slam - 1 MBM
       
Chiajna    
15:00 CS Concordia Chiajna CSM Oradea LNBM
       
Arena FRB    
14:00 BC Farul Constanta CS Energia Rovinari LNBM
16:30 CSU Stiinta Bucuresti CS Phoenix Corona Brasov L1M
       
Prof. Octavian Dimofte - Olimpia    
10:00 Olimpia Play Ball BBM
       
Scoala 309    
14:30 Sport for All ICED J3F
15:30 Sport for All Play Ball J3M
16:30 Sport for All Olimpia BBM
       
Leu
   
12:00 BC Baschet Time Bucuresti CSU Galati L1M
13:30 Poli 3 Ciocanul O M
15:00 Factor Mohicanii O M
16:30 Nemrut Isteria O M
18:00 Fazanii Viitorul O M
19:30 AS 30 Sfertul 5 O M
       

Duminica 30.03.2014    
       
Arena FRB    
12:00 ACS Vipo Bucuresti CS Dinamo CSS 6 Bucuresti U18M
13:30 BC Slam Bucuresti CSS Buzau U18M
       
Colegiul George Cosbuc    
12:00 CSS 1 Bucuresti Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti U18M
       
Prof. Octavian Dimofte - Olimpia    
13:00 Olimpia Otopeni BBM
14:00 Olimpia Otopeni MBF
16:00 CS Olimpia Bucuresti LPS Arad U14F
       
Regimentul de garda Mihai Viteazu    
20:00 CSA Steaua CSM EximBank Bucuresti CS-U Mobitelco Cluj Napoca LNBM
       
Dinamo    
15:00 CS Dinamo Bucuresti LPS Pitesti U20M
       
19:00 LPS Pitesti LPS Focsani U20M
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
16:00 CSS Ploiesti Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti U20M
18:00 BC Mures LPS Targu Mures CSU Cuadripol Brasov U20M
       
Colegiul Spiru Haret    
10:30 Slam - 1 Slam - 2 J3M
12:00 Slam CSS 4 BBM
13:00 Slam Star BBF
       
Colegiul Ion Luca Caragiale    
10:00 Palestra  Vilis J3M
11:30 BC 97 Baller J3M
13:00 Iced Asesoft Ploiesti BBM
       
Scoala 108    
9:00 Laguna - 2 Play Ball MBM
10:00 Laguna 4 Sports BBM
11:00 Laguna - 1 4 Sports MBM
12:00 Laguna Dinamo CSS 6 J3M
13:30 Laguna AS 30 J2M
       
Liceul Alexandru Ioan Cuza    
11:15 Royal Fun CSS 1 Pajura J2M
       
Scoala 128    
14:15 Magic Champions Alexandria J3M
       
Scoala 54    
9:00 Viitorul Voluntari BBM
10:00 Viitorul Alexandria MBM
11:00 Viitorul CSS 6 MBF
       
U.T.C.B.    
9:00 Sportul Studentesc Dan Dacian  CSS 2 J3F
10:30 Sportul Studentesc Dan Dacian  BC Severin BBF
11:30 Dan Dacian Slam - 2 BBM
12:30 Dan Dacian Vilis J1M
       
Colegiul Iuliu Maniu    
12:00 CSS 2 CET Govora MBF
       
Leu
   
10:30 Sacalii Vulturii Argintii O M
12:00 Rapid BC Steaua O M
13:30 Mithos Titanii O M
15:00 Emagic Tancul O M
16:30 Laguna Rado Sport O M
18:00 Metrorex Intersport O M
19:30 Silena Darian O M
       

Luni 31.03.2014    
       
Dinamo    
11:00 LPS Focsani CS Dinamo Bucuresti U20M
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
14:00 CSS Ploiesti CSU Cuadripol Brasov U20M
16:00 Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti BC Mures LPS Targu Mures U20M
       

Marti 01.04.2014    
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
11:00 CSS Ploiesti BC Mures LPS Targu Mures U20M
13:00 Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti CSU Cuadripol Brasov U20M

Din categoriile: Anunturi importante

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.