Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Duminica, 6 aprilie 2014

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 07 - 10 aprilie 2014?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 07 - 10 aprilie 2014, vor avea loc 54 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Luni 07.04.2014    
       
Universitatea Europei de Sud-Est Lumina (Colentina 64b)  
09:00 Cupa Lumina 8 Jocuri* L M
       
Colegiul National Aurel Vlaicu    
09:00 CSS 1 Pajura Bucuresti CSS Buzau U18M
11:00 Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti CSS Tulcea U18M
13:00 BC Slam Bucuresti LPS Focsani U18M
       
15:00 CSS Buzau Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti U18M
17:00 LPS Focsani CSS 1 Pajura Bucuresti U18M
19:00 CSS Tulcea BC Slam Bucuresti U18M
       
A.S.E.      
17:00 U.C. Dimitrie Cantemir U.M.F. S F
18:15 U.C. Dimitrie Cantemir A.S.E. S M
       
Colegiul Ion Neculce    
10:00 Cupa Altfel 6 Jocuri *  L M
       
  Marti 08.04.2014    
       
Universitatea Europei de Sud-Est Lumina (Colentina 64b)  
09:00 Cupa Lumina 6 Jocuri* L M
       
Colegiul National Sf Sava    
09:00 Cupa Liceelor "Stelian Gheorghiu"   3x3
       
Colegiul National Aurel Vlaicu    
09:00 LPS Focsani CSS Tulcea U18M
11:00 CSS 1 Pajura Bucuresti BC Slam Bucuresti U18M
13:00 Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti LPS Focsani U18M
15:00 CSS Tulcea CSS 1 Pajura Bucuresti U18M
18:00 BC Slam Bucuresti Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti U18M
       
  Miercuri 09.04.2014    
       
Scoala 108    
09:00 Kinderiada 4 echipe F - 7 echipe M* G MF
       
Universitatea Europei de Sud-Est Lumina (Colentina 64b)  
09:00 Cupa Lumina 2 Jocuri* L M
       
Colegiul National Sf Sava    
10:00 Cupa Liceelor "Stelian Gheorghiu"   3x3
       
Colegiul National Aurel Vlaicu    
08:30 Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti CSS 1 Pajura Bucuresti U18M
       
Arena FRB    
10:00 CS U-Mobitelco Cluj Napoca BC Olimpic Baia Mare U15M
12:00 CS 4 Sports Bucuresti CSS Bega Timisoara U15M
14:00 ACS Dan Dacian 1 Bucuresti LPS Targu Mures U15M
16:00 Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti BC Laguna Bucuresti U15M
       
Sala Mihai Viteazul    
22:00 Cupa Corporatiilor   3 x 3
       
  Joi 10.04.2014    
       
Arena FRB    
10:00 LPS Targu Mures CS U-Mobitelco Cluj Napoca U15M
12:00 CSS Bega Timisoara Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti U15M
14:00 BC Laguna Bucuresti CS 4 Sports Bucuresti U15M
16:00 BC Olimpic Baia Mare ACS Dan Dacian 1 Bucuresti U15M
       
20:00 CSU Stiinta Bucuresti BC Baschet Time Bucuresti L1M
       
A.S.E.      
18:30 A.S.E. Politehnica S F
19:45 Spiru Haret Politehnica S M
       
U.N.E.F.S.    
17:45 Universitatea U.N.E.F.S. S F
19:00 U.N.E.F.S. U.M.F. S M

Din categoriile: Anunturi importante, U18 masculin, U15 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.