Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Vineri, 11 aprilie 2014

Loturile nationale U16 ale Romaniei se pregatesc in Brasov si Alexandria

Autor: Federatia Romana de Baschet

Loturile nationale U16 ale Romaniei au inceput de astazi si pana in data de 18 aprilie, pregatirea centralizata in Brasov (masculin) si in Alexandria (feminin), in vederea unei cat mai bune participari la Campionatele Europene din aceasta vara, de la Strumica (masculin, 20-30 august) si de la Tallin (feminin, 31 iulie – 10 august).
 
La feminin, antrenorul principal Madalin Piperea, impreuna cu secunzii sai, Alexandru Serban si Alexandra Cutas, au chemat in pregatire un lot format din 16 sportive, dupa cum urmeaza:
 
1. IANA VIOLETA – CSS ALEXANDRIA
2. SANDU IOANA – CSS ALEXANDRIA
3. AFUMATU DIANA - CSS ALEXANDRIA
4. TURCU IULIA – CSS ALEXANDRIA
5. PODAR ALINA – CSS ALEXANDRIA
6.TAMAS DIANA – NBS CLUJ-NAPOCA
7. BOT ROBERTA - NBS CLUJ-NAPOCA
8. ENACHE IRINA – CSS PLOIESTI
9. NEAGU LARISA – CSS BEGA TIMISOARA
10. SERRIEH ZAHRA - CSS BEGA TIMISOARA
11. NINI BIANCA – PHOENIX GALATI
12. CRETU ANDREEA – PHOENIX GALATI
13. BOGATEANU ANDREEA – CSU BRASOV
14. ARMANU ECATERINA – CSU BRASOV
15. STOICA PATRICIA - CSS SIBIU
16. VIRJOGHE ANAMARIA - CSS TARGOVISTE
 
La masculin, antrenorul principal Eugen ROSU, si secunzii sai, Cosmin Serbanescu si Alexandru Ardelean, incearca sa gaseasca solutiile ideale pentru o participare cat mai buna la Strumica si testeaza potentialul unui lot format din 17 sporti, dupa cum urmeaza:
 
1. BERCEANU IONUT – CSA STEAUA CSM EXIMBANK BUCURESTI
2. GEORGES DARWICHE – CSA STEAUA CSM EXIMBANK BUCURESTI
3. IONESCU ANDREI - CSA STEAUA CSM EXIMBANK BUCURESTI
4. PARASCHIV LUCA - CSA STEAUA CSM EXIMBANK BUCURESTI
5. MIRCEAN ALEXANDRU – U-MOBITELCO CLUJ-NAPOCA
6. MURESAN ANDREI - U-MOBITELCO CLUJ-NAPOCA
7. NORBERT MARTON - U-MOBITELCO CLUJ-NAPOCA
8. SILVIU SANDA - CSS TARGU JIU 
9. VLAD ADRIAN - CSS TARGU JIU
10. COBZARU CODRIN - CSS UNIREA IASI
11. GARBEA TUDOR - CSS UNIREA IASI
12. SERGIU CALANCEA - CSU BRASOV
13. TOGANEL THEODOR - BC MURES TG. MURES
14. MURGU DENIS - BC OLIMPIC BAIA MARE 
15. BANCIU DANIEL - CSS SIBIU 
16. SECUIANU VLAD - CSS BEGA TIMISOARA 
17. CAPRARESCU MIHAI - CSU LPS PITESTI

Din categoriile: Stirea zilei, Loturi nationale feminin, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.