Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Marti, 15 aprilie 2014

Josh Sparks il inlocuieste pe Andrei Mandache in selectionata NORD ALL STAR

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet este nevoita sa efectueze o inlocuire de ultima ora in lotul selectionatei NORD, deoarece internationalul Andrei Mandache, component al echipei Gaz Metan Medias, nu va putea fi prezent la ALL STAR GAME 2014 CLUJ-NAPOCA.
Cu parere de rau, trebuie sa va informez pe aceasta cale ca nu voi putea participa la All Star Game-ul de anul acesta... iubita mea are contractii, prin urmare micutul nostru trebuie monitorizat o perioada iar eu am decis sa fiu alaturi de ei... Va multumesc pentru intelegere si pentru voturile acordate... Sunt sigur ca va fi un spectacol pe cinste oferit de colegii mei!!!”, este mesajul prin care Andrei Mandache isi justifica absenta de la ALL STAR GAME 2014 CLUJ-NAPOCA.
In aceste conditii, tinand cont de faptul ca baschetbalistii echipei Gaz Metan Medias se afla deja in vacanta, Federatia Romana de Baschet a decis ca in locul internationalului roman Andrei Mandache sa-l convoace in selectionata NORD pe americanul JOSH SPARKS, de la U-Mobitelco BT Cluj-Napoca.

In aceste conditii, va prezentam componenta finala a selectionatelor NORD si SUD care promit sa faca spectacol in cadrul ALL STAR GAME – CLUJ-NAPOCA 2014:
 
SELECTIONATA NORD
1. William Franklin – CSM Oradea
2. Goran Martinic – BC Mures Tg. Mures
3. Zlatko Jovanovic – BC Timisoara
4. Milos Bojovic – CSU Atlassib Sibiu
5. Darius Hargrove – U-Mobitelco BT Cluj
6. Josh Sparks – U-Mobitelco BT Cluj-Napoca
7. Florin Popa – BC Timba Timisoara
8. Devon Austin – CSU Atlassib Sibiu
9. Daniel Dillon – CSM Oradea
10. Titus Nicoara – CSM Oradea
11. Mihai Silvasan – U-Mobitelco BT Cluj
12. Alexandar Mladenovic – BC Mures Tg. Mures
13. Catalin Baciu – U-Mobitelco BT Cluj
14. Bogdan Tibirna – CSM Oradea
ANTRENORI
Srecko Sekulovic (BC Mures Tg. Mures) si  Cristian Achim (CSM Oradea)
 
SELECTIONATA SUD
1. Filip Adamovic – CSU Asesoft Ploiesti
2. Gheorghe Balmus – Concordia Chiajna
3. Alhaji Mohammed – CSU Asesoft Ploiesti
4. Pankracije Barac – BCM U Pitesti
5. Cezar Stanescu – BC Farul Constanta
6. Louis Darby Jr – Energia Rovinari
7. Levar Seals – SCM U Craiova
8. Adrian Gutoaia – CSU Asesoft Ploiesti
9. Travis Bureau – SCM U Craiova
10. Catalin Burlacu – CSU Asesoft Ploiesti
11. Andrei Capusan – SCM U Craiova
12. Ousmane Barro – BCM U Pitesti
13. Gerald Lee – CSU Asesoft Ploiesti
14. Virgil Stanescu – CSA Steaua CSM Eximbank Bucuresti
ANTRENORI
Vladimir Arnautovic (CSU Asesoft Ploiesti) si Hristu Sapera (BCM U Pitesti)
 
Totodata, reamintim ca, in urma centralizarii voturilor, au fost stabilite si cinci-urile de baza:
SUD
1. Filip ADAMOVIC (CSU Asesoft Ploiesti)
2. Alhaji MOHAMMED (CSU Asesoft Ploiesti)
3. Louis DARBY (Energia Rovinari)
4. Travis BUREAU (SCM U Craiova)
5. Ousmane BARRO (BCM U Pitesti)
 
NORD
1. William FRANKLIN (CSM Oradea)
2. Darius HARGROVE (U-Mobitelco BT Cluj-Napoca)
3. Devon AUSTIN (CSU Atlassib Sibiu)
4. Titus NICOARA (CSM Oradea)
5. Alexandar MLADENOVIC (BC Mures Tg. Mures)

Din categoriile: Stirea zilei, Liga Nationala de Baschet masculin, Jucatori

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.