Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Joi, 24 aprilie 2014

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 24-27 aprilie (update)?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 24 - 27 aprilie 2014, vor avea loc 102 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Joi 24.04.2014    
       
Piata George Enescu    
09:00 Festivalul Tineretului si Sportului 4 Jocuri * L M
13:00 Festivalul Tineretului si Sportului 5 Jocuri * L M
       
  Vineri 25.04.2014    
       
Piata George Enescu    
12:00 Festivalul Tineretului si Sportului 2Jocuri * L M
14:00 Festivalul Tineretului si Sportului 5Jocuri * L M
       
Scoala 64 - Ferdinand I    
10:00 Trofeul Primariei Sector 2 7 Jocuri * GL M
       
Scoala 280    
09:00 Kinderiada 4* Jocuri G M
       
Sala Mihai Viteazul    
12:00 CSA Steaua CSM EximBank Bucuresti CS Politehnica CSS Unirea Iasi L1M
       
U.T.C.B.    
09:00 BC Laguna Bucuresti CSS Unirea Iasi U16M
11:00 LPS CSU Pitesti ACS Dan Dacian Bucuresti U16M
13:00 BC Olimpic Baia Mare CSA Steaua CSM EximBank Bucuresti U16M
       
15:30 CSS Unirea Iasi LPS CSU Pitesti U16M
17:30 CSA Steaua CSM EximBank Bucuresti BC Laguna Bucuresti U16M
19:30 ACS Dan Dacian Bucuresti BC Olimpic Baia Mare U16M
       
Rapid      
15:30 ACS Champions Bucuresti CSS Bega Timisoara U16F
17:30 CS Rapid Bucuresti CS Phoenix Galati L1M
19:00 CSS Gheorgheni CS Napoca Baschet School Cluj Napoca U16F
       
  Sambata 26.04.2014    
       
Piata George Enescu    
09:00 Festivalul Tineretului si Sportului 5 Jocuri * L M
14:00 Festivalul Tineretului si Sportului 4 Jocuri * L M
       
Scoala 54    
10:00 Kinderiada 12 Jocuri* G M
       
U.T.C.B.    
09:00 CSA Steaua CSM EximBank Bucuresti CSS Unirea Iasi U16M
11:00 BC Olimpic Baia Mare LPS CSU Pitesti U16M
13:00 BC Laguna Bucuresti ACS Dan Dacian Bucuresti U16M
       
15:30 CSS Unirea Iasi BC Olimpic Baia Mare U16M
17:30 LPS CSU Pitesti BC Laguna Bucuresti U16M
19:30 ACS Dan Dacian Bucuresti CSA Steaua CSM EximBank Bucuresti U16M
       
Rapid      
09:00 CSS Bega Timisoara CSS Gheorgheni U16F
11:00 CSU Cuadripol Brasov ACS Champions Bucuresti U16F
       
16:00 CSS Bega Timisoara CS Napoca Baschet School Cluj Napoca U16F
18:00 CSS Gheorgheni CSU Cuadripol Brasov U16F
       
Scoala 128    
12:15 Magic Champions Vipo J3Ma
       
Leu      
15:00 Nemrut Brenntag O M
16:30 Metrorex Factor O M
18:00 Poli 3 Granitul O M
19:30 Tancul Ghepard Craiova O M
       
  Duminica 27.04.2014    
       
Piata George Enescu    
09:00 Festivalul Tineretului si Sportului 8 Jocuri * Finalele L M
       
Arena FRB    
14:00 CSU Stiinta Bucuresti CSU Galati L1M
       
U.T.C.B.    
09:00 BC Laguna Bucuresti BC Olimpic Baia Mare U16M
11:00 ACS Dan Dacian Bucuresti CSS Unirea Iasi U16M
13:00 CSA Steaua CSM EximBank Bucuresti LPS CSU Pitesti U16M
15:00 ACS Dan Dacian 1 Bucuresti CSS Targoviste U14M
       
Rapid      
09:00 CS Napoca Baschet School Cluj Napoca ACS Champions Bucuresti U16F
11:00 CSU Cuadripol Brasov CSS Bega Timisoara U16F
       
14:00 CSS Gheorgheni ACS Champions Bucuresti U16F
16:00 CSU Cuadripol Brasov CS Napoca Baschet School Cluj Napoca U16F
       
Scoala 103    
16:00 BC Star Bucuresti LPS Arad U14F
       
U.S.A.M.V.B. (Agronomie)    
18:00 ACS 4 Sports Bucuresti CSU Cuadripol Brasov U14M
       
Scoala 172    
13:00 ACS Spike Bucuresti BC Olimpic Baia Mare U14M
       
Scoala 308    
14:00 Artesania Star MBMa
15:00 Artesania Star J3Ma
       
Leu      
10:30 Fazanii Basketball Blues O M
12:00 Rapid Isteria O M
13:30 Leii Sacalii O M
15:00 Emagic XXL O M
16:30 Universitatea Viitorul O M
18:00 Ciocanul Tractorul O M
19:30 Poli 1 Poli 2 O M

Din categoriile: Anunturi importante, U16 masculin, U16 feminin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.