Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Marti, 29 aprilie 2014

Echipele inscrise in programul Dl Goe Joaca Baschet

Autor: Federatia Romana de Baschet

Pentru jocurile programate a avea loc, in perioada 23-25.05.2014, in proiectul “Dl. Goe joaca baschet”, care se deruleaza in cadrul Programului National "Pierre de Coubertain", initiat de Ministerul Tineretului si Sportului, s-au inscris 107 de echipe. Competitia se va desfasura in perioada amintita, pe zonele desemnate mai jos, in functie de disponibilitatile locale. Forma de defasurare a competitiei va fi comunicata si dirijata de responsabilii zonali nominalizati. Persoana de legatura din partea FRB pentru responsabilii zonali este dl. Vlad Ghizdareanu – tel  0723.244.613.
Legatura acestui program cu Liga Nationala de Minibaschet s-a dovedit a fi o experienta benefica, prin urmare, si anul acesta, primele 32 echipe cu cele mai bune rezultate la acest program vor fi repartizate in Liga Nationala de Minibaschet in GRUPA ROSIE iar celelalte echipe, alaturi de alte echipe care nu vor  participa  la “Dl Goe joaca baschet” vor fi repartizate in GRUPA VERDE.
 
Iata si echipele care s-au inscris in proiectul "Dl. Goe joaca baschet" pana la data limita anuntata de FRB:
 

  Bucuresti    Valcea   Brasov
1 CS Steaua Magic 2008 - 1 Bucuresti 1 CSS - 1 Ramnicu Valcea  1 CSU Cuadripol Brasov
2 CS Steaua Magic 2008 - 2 Bucuresti 2 CSS - 2 Ramnicu Valcea  2 ACS Sportic Pro Baschet Fagaras
3 ACS Iced Bucuresti 3 CSS - 3 Ramnicu Valcea  3 BC Galactica - 1 Brasov
4 ACS Dan Dacian - 1 Bucuresti 4 BC Nitulescu Ramnicu Valcea 4 BC Galactica - 2 Brasov
5 ACS Dan Dacian - 2 Bucuresti     5 CSS Nagy Moses Targu Secuiesc
6 ACS Dan Dacian - 3 Bucuresti   Pitesti 6 ACS KSE Targu Secuiesc
7 BC Laguna - 1 Bucuresti 1 LPS CSU - 1 Pitesti 7 CSS Brasovia Brasov
8 BC Laguna - 2 Bucuresti 2 LPS CSU - 2 Pitesti    
9 BC Laguna - 3 Bucuresti 3 LPS CSU - 3 Pitesti   Craiova 
10 Col Nat Aurel Vlaicu Bucuresti 4 LPS CSU - 4 Pitesti 1 BC Lions - 1 Craiova
11 CS Playball Bucuresti 5 CS Simon Pitesti 2 BC Lions - 2 Craiova
12 BC Slam - 1 Bucuresti     3 CS Royal Sport Club Craiova
13 BC Slam - 2 Bucuresti   Iasi 4 AS Ionut Dragusin Ingerii Baniei Craiova
14 CS Otopeni 1 CS Preventis Iasi 5 CSS - 1 Craiova
15 ACS Artesania Bucuresti 2 CS Triuph Radauti 6 CSS - 2 Craiova
16 ACS Baller Bucuresti 3 ACS Luceafarul Iasi 7 CSS - 3 Craiova
17 CSO 2005 Voluntari Ilfov 4 CS National - 1 Iasi 8 CS Elcomex & Delfinii Stramba Jiu
18 ACS Spike Bucuresti 5 CS National - 2 Iasi 9 CS Heart Drobeta Turnu Severin
19 ACS 4 Sports - 1 Bucuresti 6 CSS Unirea - 1 Iasi 10 CSS Tirgu Jiu
20 ACS 4 Sports - 2 Bucuresti 7 CSS Unirea - 2 Iasi   Timisoara
21 ACS Flame Ilfov Bucuresti 8 ACS Sto-Mart Iasi 1 ABC Best Arad
22 CS Dinamo CSS 6 Bucuresti     2 AS BC Valbon Arad
23 CSS nr.4 - 1 Bucuresti   Targu Mures 3 CS MP Sport - 1 Timisoara
24 CSS nr.4 - 2 Bucuresti 1 ASC Lucky Dragons Targu Mures 4 CS MP Sport - 2 Timisoara
25 ACS Total Sport Bucuresti 2 ACS Gladius Targu Mures 5 LPS Bihorul Oradea
26 BC Star Bucuresti 3 ACS Muresul Ludus Targu Mures   Sibiu
27 ACS Viitorul Bucuresti 4 BC Mures targu Mures 1 CSS Sibiu
28 CSS nr. 5 Bucuresti 5 CSS Gheorgheni 2 CSU - 1 Sibiu  
29 CSS Steaua Bucuresti     3 CSU - 2 Sibiu  
30 ACS Comets Bucuresti     4 CSS Medias  
  Constanta        
1 CS Fly OC Constanta   Cluj Napoca    
2 CS Phoenix - 1 Constanta 1 CS U-Mobitelco - 1 Cluj Napoca    
3 CS Phoenix - 2 Constanta 2 CS U-Mobitelco - 2 Cluj Napoca   Ploiesti
4 CS Admar Costinesti 3 CS U-Mobitelco - 3 Cluj Napoca 1 CS Champ Basket Club Ploiesti
5 CS Phoenix Galati 4 CS U-Mobitelco - 4 Cluj Napoca 2 ACS Sevlar Ploiesti
    5 CS U-Mobitelco - 5 Cluj Napoca 3 CSU Asesoft - 1 Ploiesti
  Sighet/Baia Mare 6 ACS For You - Speranta Cluj Napoca 4 CSU Asesoft - 2 Ploiesti
1 ACS Eko-Sighet Sighetu Marmatiei 7 CS BC Heroes Cluj Napoca 5 CSU Asesoft - 3 Ploiesti
2 CSS Sighetul Marmatiei     6 CSU Asesoft - 4 Ploiesti
3 BC Olimpic - 1 Baia Mare     7 AS Solaris Sporting Club Ploiesti
4 BC Olimpic - 2 Baia Mare   Targoviste    
5 BC Olimpic - 3 Baia Mare 1 CS Tanika Pucioasa    
6 BC Olimpic - 4 Baia Mare 2 CSS - 1 Targoviste    
7 BC 2B Sports Zalau 3 CSS - 2 Targoviste    
    4 BC Popovici Gheorghita Cobia    



Competitia va fi organizata pe plan local, urmand ca rezultatele sa fie transmise Comisiei de Competitii pe adresa  minibaschet@frbaschet.ro
 
CONDITII ORGANIZATORICE: La fiecare joc este obligatorie  prezenta a doi arbitrii in teren si a unui oficial la masa. Plata baremului pentru toate jocurile desfasurate in cadrul acestui program revine FRB.


Rugam cluburile interesate sa ne semnaleze orice omisiuni!


FOTO - copyright Radu ROSCA

Din categoriile: Stirea zilei, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.