Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Marti, 29 aprilie 2014

Program Turneu Final U18, masculin si feminin, GVA

Autor: Federatia Romana de Baschet

In perioada 30 aprilie - 04 mai, Sala Mihai Viteazul din Capitala va gazdui meciurile Turneului Final U18, masculin, la startul intrecerilor fiind prezente CSU Cuadripol Brasov, SCM CSS Craiova, U-Mobitelco Cluj Napoca, CSS Bega Timisoara, LPS Targu Mures, Phoenix LPS Galati, Steaua CSM Eximbank si CSS Ploiesti. Cele opt echipe calificate la Turneul Final au fost impartite in doua grupe, dupa cum urmeaza:

Grupa L                                                                                 Grupa M
CSU Cuadripol Brasov                                           U-Mobitelco Cluj Napoca
SCM CSS Craiova                                                   CSS Bega Timisoara
Steaua CSM Eximbank                                           LPS Tg. Mures
CSS Ploiesti                                                              Phoenix LPS Galati

Dar iata si programul meciurilor:

Miercuri 30.04.2014
11:00 CSU Cuadripol Brasov – SCM CSS Craiova
13:00 U-MobitelcoClujNapoca–CSS Bega Timisoara
15:00 LPS TarguMures – Phoenix LPS Galati
17:00 Steaua CSM Eximbank – CSS Ploiesti
 
Joi 1.05.2014
11:00 CSS Ploiesti – CSU Cuadripol Brasov
13:00 Phoenix LPS Galati – U-MobitelcoClujNapoca
15:00 CSS Bega Timisoara – LPS TarguMures
17:00 SCM CSS Craiova – Steaua CSM Eximbank
 
Vineri 2.05.2014
11:00 U-MobitelcoClujNapoca– LPS TarguMures
13:00 CSS Ploiesti – SCM CSS Craiova
15:00 Phoenix LPS Galati – CSS Bega Timisoara
17:00 CSU Cuadripol Brasov – Steaua CSM Eximbank
 
Sambata 3.05.2014
11:00 L3 – M4
13:00 M3 – L4
15:00 L1 – M2
17:00 M1 – L2
 
Duminica 4.05.2014
09:00 Locul 8 – Locul 7
11:00 Locul 6 – Locul 5
13:00 Finala mica :Locul 4 – Locul 3
15:00 Finala mare :Locul 2 – Locul 1
17:00 Festivitatea de premiere
 
Persoana de contact Steaua CSM Eximbank:
Radu Costea: tel: 0749110810; radu.costea@steauabaschet.ro

Tot in perioada 30 aprilie - 04 mai, dar la Botosani, va avea loc Turneul Final U18, feminin, cu participarea echipelor SCM CSS Craiova, CSS Bega Timisoara, CSS Botosani, ACS Napoca Baschet Cluj, LPS Alba Iulia si CSS Sibiu.Conform programului anuntat de organizatori, iata cum se vor disputa meciurile de la Botosani:
 
Etapa 1               30 aprilie 2014
09:30 CSS Sibiu - SCM CSS Craiova
11:30 CSS Botosani -  ACS Napoca Baschet Cluj
13:30 LPS Alba Iulia - CSS Bega Timisoara

Etapa 2               01 mai 2014
09:30  ACS Napoca Baschet Cluj - CSS Sibiu
11:00 CSS Bega Timisoara  - CSS Botosani
12:30 SCM CSS Craiova  - LPS Alba Iulia

Etapa 3               02 mai 2014
9:30 CSS Sibiu  - CSS Bega Timisoara
11:00 CSS Botosani - LPS Alba Iulia
12:30 ACS Napoca Baschet Cluj - SCM CSS Craiova

Etapa 4               03 mai 2014
9:30 CSS Bega Timisoara  -   ACS Napoca Baschet Cluj
11:00 SCM CSS Craiova  - CSS Botosani
12:30 LPS Alba Iulia - CSS Sibiu

Etapa 5               04 mai 2014
9:30 CSS Bega Timisoara  - SCM CSS Craiova
11:00 ACS Napoca Baschet Cluj - LPS Alba Iulia
12:30 CSS Sibiu - CSS Botosani

Din categoriile: Anunturi importante, Comisia de competitii, U18 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.