Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 8 mai 2014

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 08 - 11 mai?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 08-11 mai 2014, vor avea loc 105 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Joi 08.05.2014    
       
Scoala 64 - Ferdinand I    
13:00 Trofeul Primariei Sector 2 4 Jocuri - Finalele * GL M
       
  Vineri 09.05.2014    
       
Scoala 103    
14:00 BC Star Bucuresti CN Mihai Eminescu Oradea U14F
       
A.S.E.      
11:00 Cupa Dracula 8 Jocuri * S MF
11:00 Cupa Dracula 8 Jocuri * S MF
       
  Sambata 10.05.2014    
       
Liceul Nicolae Tonitza    
08:30 CSS 6 Otopeni MBF
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
09:00 Olimpia Dan Dacian - Sportul Studentesc J3F
10:30 BC 97 Vipo J3M
       
Scoala 103    
09:00 Star Vilis BBF
10:00 Star Champions MBF
       
Liceul Dante Alighieri    
09:30 Baller - 1  Olimpia  BBM
10:30 Dinamo - CSS 6 Slam - 1 J3M
12:30 ACS Baller Bucuresti SCM CSS Craiova U14M
14:00 Baller Royal Fun J3M
15:30 AS 30 Olimpia  BBM
16:30 Steaua Magic Slam - 2 BBM
18:30 SCM CSS Craiova ACS Magic Champions Buc U14M
20:00 Baller - 1  AS 30 BBM
       
Scoala 54    
10:00 Viitorul 4Sports MBMa
11:00 CSS 4 Dinamo CSS 6  BBM
       
13:30 CSS 4 Star J3F
15:00 Iced CSS 5 BBM
       
A.S.E.      
10:00 Cupa Dracula 5 Jocuri * Finalele S MF
10:00 Cupa Dracula 3 Jocuri * S MF
       
Colegiul Spiru Haret    
12:30 Vilis Otopeni BBM
13:30 Slam - 1 Asesoft Ploiesti BBM
       
C.S.S.6    
13:00 CSS 6 Slam BBF
       
Liceul Henri Coanda    
14:00 Raptors 4 Sports MBF
15:00 Flame 4 Sports MBMa
       
Scoala 309    
14:30 Palestra Magic Champions J3M
16:00 Leii Baller - 2 BBM
17:00 Sport for All Palestra J3M
18:30 CS Voluntari CSS Steaua BBM
       
Leu      
13:30 Sacalii Vulturii Argintii O M
15:00 Sfertul 5 Darian O M
16:30 Poli 3 BC Steaua O M
18:00 Radosport Intersport O M
       
  Duminica 11.05.2014    
       
U.S.A.M.V.B. (Agronomie)    
14:30 ACS 4 Sports Bucuresti ACS Spike Bucuresti U14M
16:00 4 Sports Olimpia MBF
       
Colegiul Spiru Haret    
09:00 4 Sports Dan Dacian BBM
10:00 Otopeni Slam - 1 BBM
11:00 Asesoft Ploiesti 4 Sports BBM
12:00 Dan Dacian Vilis BBM
       
Scoala 54    
09:00 Dinamo CSS 6  Viitorul BBM
10:00 CSS 5 CSS 4 BBM
11:00 Laguna  Iced BBM
12:00 CSS 5 Dinamo CSS 6  BBM
13:00 Viitorul   MBMa
14:00 Iced Viitorul BBM
15:00 Viitorul Asesoft Ploiesti MBF
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
09:00 Olimpia Dan Dacian - Sportul Studentesc BBF
       
U.T.C.B    
11:00 Dan Dacian - Sportul Studentesc Raptors MBF
12:00 Dan Dacian - Sportul Studentesc Asesoft Ploiesti MBF
       
Scoala 309    
11:00 Leii CSS Steaua BBM
12:00 Sport for All Voluntari BBM
13:00 Laguna  Palestra J3M
14:30 Sport for All Magic Champions J3M
16:00 Baller - 2 CSS Steaua BBM
17:00 Leii Sport for All BBM
18:00 Laguna  Magic Champions J3M
       
Liceul Dante Alighieri    
11:00 ACS Magic Champions Buc ACS Baller Bucuresti U14M
12:30 Royal Fun Dinamo - CSS 6 J3M
14:00 Slam - 1 Baller J3M
15:30 Olimpia  Slam - 2 BBM
17:00 Baller Dinamo - CSS 6 J3M
18:30 Slam - 1 Royal Fun J3M
       
Colegiul Iuliu Maniu    
11:00 CSS 2 CET Govora MBF
       
Scoala 113    
11:00 Artesania 3 Jocuri * BBMa
       
Liceul Henri Coanda    
11:00 Slam - 2 Play Ball J3M
12:30 Slam Champions BBFa
13:30 BC Severin CSS 2 BBF
       
Leu      
12:00 Rapid Isteria O M
13:30 Mithos Granitul O M
15:00 Emagic Tancul O M
16:30 Silena Titanii O M
18:00 Steaua-CSM Laguna Coasta de Est O M
19:30 Poli 2 Tractorul O M

Din categoriile: Anunturi importante, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.