Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Miercuri, 14 mai 2014

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 14 - 19 mai 2014?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 14-19 mai 2014, vor avea loc 82 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Miercuri 14.05.2014    
       
Scoala 82    
19:00 CSS 4 Laguna BBM
       
Colegiul Iuliu Maniu    
19:30 CSS 2 Sport for All J3F
       
  Joi 15.05.2014    
       
U.T.C.B.    
10:00 Cupa Constructii 6 Jocuri* S M
       
Scoala 309    
20:00 Sport for All Laguna J3M
       
  Vineri 16.05.2014    
       
Sport Arena    
16:00 Turneul 1 Sport Arena Streetball   3x3
       
Colegiul German Goethe    
13:30 Cupa 1 4 Jocuri* L F
       
Arena FRB    
11:00 CSA Steaua CSM BankExim 1 Bucuresti CN Aurel Vlaicu Bucuresti U17M
13:00 CS U-Mobitelco Cluj Napoca ACS Vipo Bucuresti U17M
       
  Sambata 17.05.2014    
       
Arena FRB    
11:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CS U-Mobitelco Cluj Napoca U17M
13:00 ACS Vipo Bucuresti CSA Steaua CSM BankExim 1 Bucuresti U17M
       
Colegiul George Cosbuc    
11:00 CS Dinamo CSS 6 Bucuresti CSS Ploiesti U17M
       
16:00 CSS Ploiesti CSS 1 Bucuresti U17M
       
20:30 CSS 1 Bucuresti CS Dinamo CSS 6 Bucuresti U17M
       
Sport Arena    
09:00 Turneul 1 Sport Arena Streetball   3x3
16:00 Turneul 1 Sport Arena Streetball   3x3
       
Colegiul Cantemir Voda    
09:00 Caragiale - Mihai Eminescu Cupa Steaua CSM  L M
11:00 Cantemir - Sava Cupa Steaua CSM  L M
       
14:00 Finala Mica   L M
16:00 Finala Mare   L M
18:00 All Star - Steaua CSM    
       
Scoala 45    
09:00 Cupa 1 5 Jocuri * G M
       
Scoala 54    
10:00 Viitorul Dan Dacian - Sportul Studentesc MBF
       
Liceul Nicolae Tonitza    
10:00 CSS 6 Star J3F
       
Colegiul Spiru Haret    
11:00 Laguna - 2 CSS 5 MBM
12:00 4 Sports Viitorul MBM
13:00 Slam - 1 Otopeni MBM
       
Liceul Dante Alighieri    
11:00 Royal Fun Palestra J2M
12:30 Baller CSS Steaua J2M
14:00 Baller - 2 Dinamo CSS 6 MBM
15:30 Palestra CSS Steaua J2M
17:00 Baller Royal Fun J2M
       
Scoala 82    
09:00 CSS Steaua CSS 4 - 1 MBM
10:00 Vipo Spike MBM
11:00 Steaua Magic - 2  Olimpia MBM
12:00 CSS 4 - 2  Flame MBM
13:00 CN Aurel Vlaicu Artesania MBM
       
U.T.C.B.    
12:00 Dan Dacian - 2 Dan Dacian - 1 MBM
13:00 Star Play Ball MBM
14:00 Voluntari Laguna - 1  MBM
       
  Duminica 18.05.204    
       
Arena FRB    
10:00 CSA Steaua CSM BankExim 1 Bucuresti CS U-Mobitelco Cluj Napoca U17M
12:00 ACS Vipo Bucuresti CN Aurel Vlaicu Bucuresti U17M
14:00 BC Slam Bucuresti BC Athletic Constanta U14M
       
Scoala 172    
  ACS Spike Bucuresti CSU Cuadripol Brasov U14M
       
Sport Arena    
09:00 Turneul 1 Sport Arena Streetball   3x3
16:00 Turneul 1 Sport Arena Streetball   3x3
       
Scoala 45    
09:00 Cupa 1 4 Jocuri * Finale G M
       
Prof. Octavian Dimofte - Olimpia    
09:00 Olimpia Raptors MBF
10:00 Olimpia Asesoft Ploiesti MBF
       
Liceul Nicolae Tonitza    
12:00 CSS 6 CET Govora MBF
       
Colegiul Spiru Haret    
09:00 Laguna - 2 Otopeni MBM
10:00 Viitorul Slam - 1 MBM
11:00 4 Sports CSS 5 MBM
       
Liceul Dante Alighieri    
11:00 CSS Steaua Royal Fun J2M
12:30 Slam - 2 AS 30 MBM
13:30 Baller Palestra J2M
15:00 Steaua Magic - 1 Vilis MBM
16:00 Dinamo CSS 6 AS 30 MBM
17:00 Slam - 2 Vilis MBM
18:00 Steaua Magic - 1 Baller - 2 MBM
       
Scoala 82    
09:00 CSS 4 - 1 Vipo MBM
10:00 Steaua Magic - 2  CSS Steaua MBM
11:00 Spike Olimpia MBM
12:00 Iced CSS 4 - 2  MBM
13:00 Flame Artesania MBM
       
U.T.C.B.    
09:00 Laguna - 1 Dan Dacian - 2 MBM
10:00 Dan Dacian - 1 Star MBM
11:00 Play Ball  Voluntari MBM
12:00 Dan Dacian - Sportul Studentesc CSS 4 J3F
13:30 Dan Dacian - Sportul Studentesc CSS 6 BBF
14:30 Dan Dacian Slam BBMa
       
Colegiul Iuliu Maniu    
11:00 CSS 2 Star BBF
12:00 CSS 2 Star MBF
       
  Luni 19.05.2014    
       
U.T.C.B.    
20:30 ACS Dan Dacian 1 Bucuresti ACS 4 Sports Bucuresti U14M

Din categoriile: Anunturi importante, U17 masculin, U14 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.