Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Marti, 20 mai 2014

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 21 - 25 mai 2014?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 21-25 mai 2014, vor avea loc 100 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Miercuri 21.05.2014    
       
Arena FRB     
10:00 ACS Dan Dacian Bucuresti CSS Targoviste U13M
12:00 ACS Eko Sighet LPS CSS Satu Mare U13M
14:00 BC Laguna Bucuresti CS U-Mobitelco 1 Cluj Napoca U13M
16:00 BC Slam Bucuresti CSU Cuadripol Brasov U13M
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
11:00 BC Laguna Bucuresti CN Aurel Vlaicu Bucuresti U16M
13:00 CSU Cuadripol Brasov CSS Medias U16M
15:00 LPS CSU 1 Pitesti CS Viitorul 1 Cluj Napoca U16M
17:00 CS Phoenix Galati CSS Sibiu U16M
       
  Joi 22.05.2014    
       
Arena FRB     
10:00 CSU Cuadripol Brasov ACS Dan Dacian Bucuresti U13M
12:00 CS U-Mobitelco 1 Cluj Napoca ACS Eko Sighet U13M
14:00 LPS CSS Satu Mare BC Laguna Bucuresti U13M
16:00 CSS Targoviste BC Slam Bucuresti U13M
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
11:00 CSS Medias BC Laguna Bucuresti U16M
13:00 CSS Sibiu LPS CSU 1 Pitesti U16M
15:00 CS Viitorul 1 Cluj Napoca CS Phoenix Galati U16M
17:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSU Cuadripol Brasov U16M
       
  Vineri 23.05.2014    
       
Arena FRB     
10:00 CSU Cuadripol Brasov CSS Targoviste U13M
12:00 CS U-Mobitelco 1 Cluj Napoca LPS CSS Satu Mare U13M
14:00 BC Laguna Bucuresti ACS Eko Sighet U13M
16:00 ACS Dan Dacian Bucuresti BC Slam Bucuresti U13M
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
11:00 CSU Cuadripol Brasov BC Laguna Bucuresti U16M
13:00 CSS Sibiu CS Viitorul 1 Cluj Napoca U16M
15:00 LPS CSU 1 Pitesti CS Phoenix Galati U16M
17:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSS Medias U16M
       
Liceul Henri Coanda    
17:00 CSS Bega Timisoara CSS Alexandria U13F
18:30 ACS Champions Bucuresti CSS Al Ceusianu Reghin U13F
20:00 CSM Miercurea Ciuc ACS B Raptors Bucuresti U13F
       
Colegiul Ion Luca Caragiale    
10:00 Cupa 1 8 Jocuri * L M
       
  Sambata 24.05.2014    
       
Arena FRB     
10:00 LPS CSS Satu Mare CSU Cuadripol Brasov U13M
12:00 CSS Targoviste BC Laguna Bucuresti U13M
14:00 CS U-Mobitelco 1 Cluj Napoca BC Slam Bucuresti U13M
16:00 ACS Dan Dacian Bucuresti ACS Eko Sighet U13M
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
10:00 CS Viitorul 1 Cluj Napoca CSS Medias U16M
12:00 LPS CSU 1 Pitesti BC Laguna Bucuresti U16M
14:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSS Sibiu U16M
       
Liceul Henri Coanda    
08:30 CSS Al Ceusianu Reghin CSM Miercurea Ciuc U13F
10:00 CSS Alexandria ACS Champions Bucuresti U13F
11:30 ACS B Raptors Bucuresti CSS Bega Timisoara U13F
13:30 Slam Champions BBMa
14:30 Slam Champions J3Ma
16:30 CSS Alexandria CSS Al Ceusianu Reghin U13F
18:00 CSS Bega Timisoara CSM Miercurea Ciuc U13F
19:30 ACS Champions Bucuresti ACS B Raptors Bucuresti U13F
       
Sport Arena 1    
09:00 Laguna  CSS 5 BBM
10:00 CSS 6 CSS 2 BBF
11:00 CSS 6 CSS 2 MBF
12:00 Royal Fun Dinamo CSS 6 J3M
13:30 Slam - 1 Baller J3M
15:00 Dan Dacian Otopeni BBM
16:00 Vilis Asesoft Ploiesti BBM
17:00 4 Sports Slam - 1 BBM
18:00 Asesoft Ploiesti Dan Dacian BBM
       
Sport Arena 2    
09:00 Sport for all Baller - 2 BBM
10:00 Voluntari Leii BBM
11:00 CSS 5 Viitorul BBM
12:00 Baller - 2 Voluntari BBM
13:00 Viitorul CSS 4 BBM
14:00 Slam - 2  Baller - 1 BBM
15:00 AS 30  Steaua Magic BBM
16:00 Baller Royal Fun J3M
17:30 Slam - 1 Dinamo CSS 6 J3M
       
Colegiul Ion Luca Caragiale    
13:00 Palestra Magic Champions J3M
15:00 Magic Champions Laguna  J3M
17:00 Laguna  Palestra J3M
       
Leu      
15:00 Universitatea Basketball Blues O M
16:30 BC Steaua Darian O M
18:00 Rado Sport Sacalii O M
19:30 Poli 3 Nemrut O M
       
Str. Vasile Parvan    
10:00 Cupa Play Sports   3x3
       
  Duminica 25.05.2014    
       
Arena FRB     
09:00 Finala 7-8   U13M
11:00 Finala 5-6   U13M
13:00 Finala mica   U13M
15:00 Finala mare   U13M
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
09:00 Meciuri finale   U16M
11:00 Meciuri finale   U16M
       
Liceul Henri Coanda    
08:30 CSS Al Ceusianu Reghin CSS Bega Timisoara U13F
10:00 CSM Miercurea Ciuc ACS Champions Bucuresti U13F
11:30 ACS B Raptors Bucuresti CSS Alexandria U13F
       
14:30 ACS Champions Bucuresti CSS Bega Timisoara U13F
16:00 ACS B Raptors Bucuresti CSS Al Ceusianu Reghin U13F
17:30 CSS Alexandria CSM Miercurea Ciuc U13F
       
Sport Arena 1    
09:00 Slam - 1 Royal Fun J3M
10:30 Baller Dinamo CSS 6 J3M
12:00 Dan Dacian Slam - 1 BBM
13:00 Asesoft Ploiesti Otopeni BBM
14:00 Vilis 4 Sports BBM
15:00 Slam - 1 Vilis BBM
16:00 Otopeni 4 Sports BBM
       
Sport Arena 2    
09:00 Slam - 2  AS 30  BBM
10:00 Baller - 1 Steaua Magic BBM
11:00 Laguna - 3 Dan Dacian - 3 MBM
12:00 4 Sports - 2  Total Sport MBM
13:00 Comets  Laguna - 3 MBM
14:00 Dan Dacian - 3 Total Sport MBM
15:00 Slam  Laguna J2M
16:30 Dan Dacian BC 97 J2M
18:00 Dan Dacian Laguna J2M
19:30 BC 97 Slam  J2M
       
Leu      
12:00 Rapid Isteria O M
13:30 Brenntag Ad Hoc O M
15:00 XXL Tancul O M
16:30 Coasta de Est Viitorul O M
18:00 Titanii Factor O M
19:30 Poli 1 Ciocanul O M

Din categoriile: Anunturi importante, U13 masculin, U16 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.