Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Miercuri, 4 iunie 2014

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 04 - 08 iunie 2014?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 04 - 08 iunie 2014, vor avea loc 46 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Miercuri 04.06.2014    
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
14:00 CSS Ploiesti LPS CSU Pitesti U17M
16:00 Dinamo CSS 6 Bucuresti CN Aurel Vlaicu Bucuresti U17M
       
Scoala 54    
18:00 Viitorul Raptors MBF
       
U.S.A.M.V.B. (Agronomie)    
18:00 Iced Flame MBM
       
  Joi 05.06.2014    
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
14:00 CSA Steaua CSM Exim Bank 2 Bucuresti Dinamo CSS 6 Bucuresti U17M
16:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSS Ploiesti U17M
       
Colegiul Spiru Haret    
20:00 Slam Dan Dacian J2M
       
Str. Vasile Parvan    
20:00 Cupa Play Sports   3x3
       
U.S.A.M.V.B. (Agronomie)    
18:30 Iced Artesania MBM
       
  Vineri 06.06.2014    
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
10:30 CN Aurel Vlaicu Bucuresti LPS CSU Pitesti U17M
       
14:00 LPS CSU Pitesti CSA Steaua CSM Exim Bank 2 Bucuresti U17M
16:00 CSS Ploiesti Dinamo CSS 6 Bucuresti U17M
18:00 CN Aurel Vlaicu Iced MBM
       
Scoala 54    
18:00 Viitorul Champions MBF
       
  Sambata 07.06.2014    
       
Parcul Tineretului    
08:30 11:30 Kinderiada S MF
       
Sport Arena 1    
08:00 19:00 Cupa CSM S MF
       
Sport Arena 2    
08:00 19:00 Cupa CSM S MF
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
10:00 CSA Steaua CSM Exim Bank 2 Bucuresti CSS Ploiesti U17M
       
Liceul Henri Coanda    
13:30 Champions Dan Dacian Sp Studentesc MBF
14:30 Raptors Asesoft Ploiesti MBF
15:30 Champions Tehcsab BBMa
16:30 Champions Asesoft Ploiesti MBF
       
Arena FRB     
12:30 Baller  Slam J2M
14:00 Royal Fun Dan Dacian J2M
       
  Duminica 08.06.2014    
       
Colegiul Aurel Vlaicu    
10:00 LPS CSU Pitesti Dinamo CSS 6 Bucuresti U17M
12:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSA Steaua CSM Exim Bank 2 Bucuresti U17M
       
Arena FRB     
09:00 Finala Mica   J2M
10:30 Finala Mare   J2M
       
Leu      
12:00 Rapid Isteria OM
13:30 BC Steaua XXL OM
15:00 Poli 1 Brenntag OM
16:30 Sfertul 5 Nemrut OM
18:00 Poli 3 Ciocanul OM

Din categoriile: Anunturi importante, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.