Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stirea zilei

Joi, 12 iunie 2014

Anunt Important - Liga Nationala de Mini si Baby Baschet 2014

Autor: Federatia Romana de Baschet

Liga Nationala de Minibaschet si Babybaschet, sezonul 2013-2014, se va desfasura in Municipiul Craiova dupa urmatorul program:

Baby Baschet masculin si feminin in perioada: 22-28 iunie 2014

Minibaschet feminin in perioada 29 iunie - 05 iulie 2014

Minibaschet masculin in perioada: 06 - 12 iulie 2014.

Data limita de inscriere a echipelor participante la toate categoriile: 06 iunie 2014

Inscrierea se face utilizand formularul tip de inscriere pe care il gasiti aici, completata pentru fiecare echipa inscrisa si transmis pe adresa de e-mail: minibaschet@frbaschet.ro sau la sediul FR Baschet.

Data limita pentru transferul sportivilor la toate categoriile este: 06 iunie 2014

Actele necesare pentru validarea echipei la sedinta tehnica care va avea loc in duminica premergatoare fiecarei competitii la Craiova (locatia exacta va fi comunicata ulterior):
1. Pentru cluburile afiliate la FR Baschet:
- licentele sportivilor cu viza anuala (2013/2014) si viza medicala aplicata in licenta sportivului
- tabel nominal cu sportivii fiecarei echipe in parte care sa contina nume, prenume, nr licentei si CNP, semnat si stampilat de persoana responsabila din cadrul clubului.

2. Pentru cluburile neafiliate la FR Baschet, care au statut de invitat in competitie:
- licenta provizorie minibaschet (se va obtine numai la sediul FR Baschet, obligatoriu pana la data de 14 iunie 2014, depunand urmatoarele acte: cererea de legitimare tip pe care o gasiti aici, copie certificat de nastere, 2 fotografii recente, copie carnet de note cu fotografie sau copie pasaport,
- tabel nominal cu sportivii fiecarei echipe in parte care sa contina nume, prenume, nr licentei si CNP, semnat si stampilat de persoana responsabila din cadrul clubului.
- tabel nominal cu viza medicala pe care sa existe mentiunea "apt pentru efort fizic".

NOTA: Toate actele mentionate mai sus se vor obtine in saptamanile premergatoare competitiei, in locatia de desfasurare neefectunduse nicio licenta si/sau viza.

Cuantumul taxei de arbitraj/secretariat este in valoare de 150 lei/echipa/competitie.

Tragerea la sorti a grupelor se va efectua la sedinta tehnica premergatoare competitiei.

REGULAMENTUL de MINIBASCHET poate fi accesat aici sau in sectiuna documente/regulamente  pozitia 18.

Echipe inscrise incepand cu data de 16 mai 2014 pana in prezent (Inscrierile anterioare nu se iau in considerare)


Baby Baschet Masculin
Baby Baschet Feminin
Nr Denumire Nr Denumire
1 A.C.S. 4 Sports - 2 Bucuresti 1 C.S. Teleorman Alexandria
2 A.C.S. 4 Sports - 1 Bucuresti 2 B.C. Slam -1 Bucuresti
3 C.S. A. Axiopolis Sport Cernavoda 3 B.C. Slam -2 Bucuresti
4 C.S. Dinamo - C.S.S. nr 6 - 1 Bucuresti 4 A.C.S. Eko-Sighet Sighetul Marmatiei
5 C.S. Dinamo - C.S.S. nr 6 - 2 Bucuresti 5 L.P.S. Alba Iulia
6 B.C. Slam -1 Bucuresti 6 C.S.U. Brasov
7 B.C. Slam -2 Bucuresti 7 L.P.S. Arad
8 A.C.S. Eko-Sighet Sighetul Marmatiei 8 L. Alexandru Papiu Ilarian Dej
9 C.S. U-Mobitelco - 1 Cluj Napoca 9 Gimnaziul Al Ceusianu - C.S.S. Reghin
10 C.S. U-Mobitelco - 2 Cluj Napoca 10 C.S.S. Bega Timisoara
11 C.S. U-Mobitelco - 3 Cluj Napoca 11 C.S.S. Craiova
12 C.S. U-Mobitelco - 4 Cluj Napoca 12 C.S. Olimpia Bucuresti
13 C.S.U. Brasov 13 A.C.S. KSE Targu Secuiesc
14 C.S. Trumph Radauti 14 A.C.S. B.C. Sirius - 1 Targu Mures
15 L.P.S. - C.S.U. - 1 Pitesti 15 A.C.S. B.C. Sirius - 2 Targu Mures
16 L.P.S. - C.S.U. - 2 Pitesti 16 C.S.S. Sibiu
17 L.P.S. - C.S.U. - 3 Pitesti 17 C.S.S.  Brasovia Brasov
18 C.S.S. Sibiu 18 C.S. Sportul Studentesc - Dan Dacian Buc
19 A.C.S. Baller -1 Bucuresti 19 A.C.S. For You - Speranta Cluj Napoca
20 A.C.S. Baller -2 Bucuresti 20 C.S.U. Asesoft Junior Ploiesti 
21 C.S.U. Sibiu 21 C.S.S. nr. 6 Bucuresti
22 C.S.S. Targoviste 22 C.S.S. Sfantu Gheorghe
23 A.S.B.C. Maris Targu Mures 23 C.S. Phoenix Galati
24 C.S.S. Alexandria 24 C.S. B.C. Heroes Cluj Napoca
25 A.C.S. Viitorul Bucuresti 25 A.C.S. Sepsi Sic Sfantu Gheorghe
26 A.C.S. Iced Bucuresti 26 C.B.C. Nitulescu Pedagogic Rm Valcea
27 L.P.S. Bihorul Oradea 27 C.S.S. nr. 5 Bucuresti
28 A.C.S. Lions - 1 Craiova    
29 A.C.S. Lions - 2 Craiova    
30 C.S.S. Craiova    
31 A.B.C. Together Targu Mures    
32 A.C.S. AS 30 Bucuresti    
33 A.B.C. Galactica Brasov    
34 Col.Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti    
35 A. Solaris Sporting Club - 1 Ploiesti    
36 A. Solaris Sporting Club - 2 Ploiesti    
37 A.C.S. Juniors Craiova    
38 C.S.S. nr. 4 - 1 Bucuresti    
39 C.S.S. nr. 4 - 2 Bucuresti    
40 A.C.S. Sto-Mart Iasi    
41 A.C.S. Eco Sport Team Sibiu    
42 A.C.S. Sevlar - 1 Ploiesti    
43 A.C.S. Sevlar - 2 Ploiesti    
44 C.S. Otopeni    
45 A.B.C. Laguna - 1 Bucuresti    
46 A.B.C. Laguna - 2 Bucuresti    
47 A.C.S. Leii Bucuresti    
48 A.C.S. Dan Dacian - 1 Bucuresti    
49 A.C.S. Dan Dacian - 2 Bucuresti    
50 A.C.S. Dan Dacian - 3 Bucuresti    
51 A.C.S. Dan Dacian - 4 Bucuresti    
52 AS Ionut Dragusin Ingerii Baniei - 1 Craiova    
53 AS Ionut Dragusin Ingerii Baniei - 2 Craiova    
54 C.S.S. Targu Jiu    
55 C.S. Steaua Magic 2008 - 1 Bucuresti    
56 C.S. Steaua Magic 2008 - 2 Bucuresti    
57 A.C.S. For You - Speranta - 1 Cluj Napoca    
58 A.C.S. For You - Speranta - 2 Cluj Napoca    
59 C.S.S. Ploiesti    
60 C.S. Temerarii Calarasi    
61 C.S.U. Asesoft Junior - 1 Ploiesti     
62 C.S.U. Asesoft Junior - 2 Ploiesti     
63 C.S.U. Asesoft Junior - 3 Ploiesti     
64 C.S.U. Asesoft Junior - 4 Ploiesti     
65 A.C.S. Tonika - 1 Pucioasa    
66 A.C.S. Tonika - 2 Pucioasa    
67 C.S.S. Sfantu Gheorghe    
68 C.S. Phoenix - 1 Galati    
69 C.S. Phoenix - 2 Galati    
70 C.S. Fly OC Constanta    
71 C.S. Phoenix - 1 Constanta    
72 C.S. Phoenix - 2 Constanta    
73 C.S. Admar - 1 Costinesti    
74 C.S. Admar - 2 Costinesti    
75 A.C.S. Comets - 1 Bucuresti    
76 A.C.S. Comets - 2 Bucuresti    
77 B.C. Olimpic - 1 Baia Mare    
78 B.C. Olimpic - 2 Baia Mare    
79 A.C.S. Gladius Targu Mures    
80 C.B.C. Nitulescu Pedagogic Rm Valcea    
81 A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures    
82 C.S.S. nr. 5 Bucuresti    
83 A.C.S. Royal Sport Club - 1 Craiova    
84 A.C.S. Royal Sport Club - 2 Craiova    



Minibaschet Feminin
Nr Denumire
1 L.P.S. Satu Mare
2 C.S. Crisul - 1 Oradea
3 C.S. Crisul - 2 Oradea
4 C.S.S. nr. 1 Constanta
5 A.C.S. Vendor Odorheiul Secuiesc
6 L.P.S. Alba Iulia
7 C.S.U. Brasov
8 Gimnaziul Al Ceusianu - C.S.S. Reghin
9 C.S.S. Ramnicu Valcea
10 C.S.S. Sibiu
11 C.S.S. nr. 2 Bucuresti
12 C.S.S. Alexandria
13 C.S.S. Bega Timisoara
14 C.S.S. - 1 Craiova
15 C.S.S. - 2 Craiova
16 A.C.S. Viitorul Bucuresti
17 C.S. Olimpia - 1 Bucuresti
18 C.S. Olimpia - 2 Bucuresti
19 C.S. B.Ball 6 Sfantu Gheorghe
20 A.C.S. B.C. Sirius Targu Mures
21 Scoala Gimnaziala „Sorin Titel” Margina
22 C.S.S. Sfantu Gheorghe
23 A.C.S. Phoenix Targoviste
24 C.S. Sportul Studentesc - Dan Dacian Buc
25 C.S.B. Baschet Ball Raptors - 1 Bucuresti
26 C.S.B. Baschet Ball Raptors - 2 Bucuresti
27 A.C.S. For You - Speranta Cluj Napoca
28 C.S.U. Asesoft Junior Ploiesti 
29 A.C.S. Champions - 1 Bucuresti
30 A.C.S. Champions - 2 Bucuresti
31 C.S.S. nr. 6 Bucuresti
32 C.S. B.C. Heroes Cluj Napoca
33 C.S. Phoenix Constanta
34 C.S. Admar Costinesti
35 L. Alexandru Papiu Ilarian Dej
36 C.S.S. Medias
37 A.C.S. Total Sport Bucuresti
38 C.S. National Iasi
39 C.B.C. Nitulescu Pedagogic Rm Valcea



Minibaschet Masculin
Nr Denumire
1 A.C.S. 4 Sports - 2 Bucuresti
2 A.C.S. 4 Sports - 1 Bucuresti
3 A.C.S. 4 Sports - 3 Bucuresti
4 B.C. Slam -1 Bucuresti
5 B.C. Slam -2 Bucuresti
6 A.C.S. Preventis Iasi
7 C.S. MP - 2 Sport Timisoara
8 C.S. MP - 1 Sport Timisoara
9 C.S.S. Sighetul Marmatiei
10 A.C.S. Eko-Sighet Sighetul Marmatiei
11 C.S. U-Mobitelco - 1 Cluj Napoca
12 C.S. U-Mobitelco - 2 Cluj Napoca
13 C.S. U-Mobitelco - 3 Cluj Napoca
14 C.S. U-Mobitelco - 4 Cluj Napoca
15 C.S. U-Mobitelco - 5 Cluj Napoca
16 C.S.U. Brasov
17 C.S. Trumph Radauti
18 Col.Nat. Aurel Vlaicu - 1 Bucuresti
19 Col.Nat. Aurel Vlaicu - 2 Bucuresti
20 A.C.S. Spike Bucuresti
21 L.P.S. - C.S.U. - 1 Pitesti
22 L.P.S. - C.S.U. - 2 Pitesti
23 L.P.S. - C.S.U. - 3 Pitesti
24 L.P.S. - C.S.U. - 4 Pitesti
25 C.S.S. Tulcea
26 C.S. Dunarea Calafat
27 B.C. Best Arad
28 A.C.S. Sportic Pro Baschet Fagaras
29 C.S.S. Sibiu
30 A.C.S. Baller Bucuresti
31 C.S.S. - 1 Targoviste
32 C.S.S. - 2 Targoviste
33 C.S.U. - 1 Sibiu
34 C.S.U. - 2 Sibiu
35 A.S.B.C. Popovici Gheorghita Cobia
36 C.S. Ciocan Cristina Resita
37 A.C.S. Viitorul Bucuresti
38 C.S.S. Medias
39 A.C.S. B.C. Lions - 1 Craiova
40 A.C.S. B.C. Lions - 2 Craiova
41 C.S.S. - 1 Craiova
42 C.S.S. - 2 Craiova
43 C.S.S. - 3 Craiova
44 A.C.S. Elcomex & Delfinii Stramba Jiu
45 C.S. Miandra 2008 Buzau
46 A.C.S. Flame Ilfov Bucuresti
47 A.B.C. Galactica Brasov
48 A. Solaris Sporting Club Ploiesti
49 C.S.S. nr. 4 - 1 Bucuresti
50 C.S.S. nr. 4 - 2 Bucuresti
51 A.C.S. Sevlar Ploiesti
52 C.S. Otopeni
53 C.S.O. Voluntari 2005 Ilfov
54 A.B.C. Laguna - 1 Bucuresti
55 A.B.C. Laguna - 2 Bucuresti
56 A.B.C. Laguna - 3 Bucuresti
57 C.S.S. Unirea - 1 Iasi
58 C.S.S. Unirea - 2 Iasi
59 C.S. Steaua Magic 2008 - 1 Bucuresti
60 C.S. Steaua Magic 2008 - 2 Bucuresti
61 A.C.S. Dan Dacian - 1 Bucuresti
62 A.C.S. Dan Dacian - 2 Bucuresti
63 A.C.S. Dan Dacian - 3 Bucuresti
64 A.C.S. Dan Dacian - 4 Bucuresti
65 A.S. B.C. Valbon Arad
66 AS Ionut Dragusin Ingerii Baniei Craiova
67 A.S. Baschet Club Star Bucuresti
68 A.C.S. For You - Speranta Cluj Napoca
69 C.S. Simon B & S Pitesti
70 A.C.S. Artesania Bucuresti
71 C.S.U. Asesoft Junior - 1 Ploiesti 
72 C.S.U. Asesoft Junior - 2 Ploiesti 
73 C.S.U. Asesoft Junior - 3 Ploiesti 
74 C.S. Phoenix Galati
75 C.S. B.C. Heroes Cluj Napoca
76 C.S. Fly OC Constanta
77 A.C.S. Muresul Ludus
78 C.S. Phoenix - 1 Constanta
79 C.S. Phoenix - 2 Constanta
80 C.S. Admar Costinesti
81 A.C.S. Beagles Targu Mures
82 A.C.S. Comets Bucuresti
83 B.C. Olimpic - 1 Baia Mare
84 B.C. Olimpic - 2 Baia Mare
85 C.S. Chemp Basket Club Ploiesti
86 C.S. B.Ball 6 Sfantu Gheorghe
87 CSS Nagy Moses Targu Secuiesc
88 A.C.S. Total Sport Bucuresti
89 C.S. National Iasi
90 A.C.S. Labradors GladiusTargu Mures
91 C.B.C. Nitulescu Pedagogic Rm Valcea
92 A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures
93 C.S.S. nr. 5 Bucuresti
94 A.C.S. Royal Sport Club Craiova

Din categoriile: Stirea zilei, Liga nationala de minibaschet, Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.