Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Duminica, 22 iunie 2014

Grupele CN Baby Baschet Masculin si Feminin

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma validarii echipelor participante la Campionatul National de Baby Baschet masculin si feminin, editia 2013-2014 Craiova, s-au inscris un numar de:
-          Baby Baschet masculin – 79 echipe
-          Baby Baschet feminin – 26 echipe

La sedinta tehnica a competitiei s-a procedat la tragerea la sorti pentru componenta grupelor dupa cum urmeaza:

Grupele Baby Baschet Masculin

  Grupa A   Grupa B
1 C.S. Admar - 2 Costinesti 1 A.B.C. Laguna - 2 Bucuresti
2 B.C. Olimpic - 1 Baia Mare 2 B.C. Slam -2 Bucuresti
3 A.C.S. Labradors - Gladius Targu Mures 3 A.C.S. Eko-Sighet Sighetul Marmatiei
4 C.S. A. Axiopolis Sport Cernavoda 4 C.S.U. Asesoft Junior - 1 Ploiesti
  Grupa C   Grupa D
1 C.S.U. Asesoft Junior - 3 Ploiesti 1 C.S.S. nr. 4 - 1 Bucuresti
2 A.C.S. Iced Bucuresti 2 A.C.S. Leii Bucuresti
3 A.C.S. Comets - 2 Bucuresti 3 B.C. Olimpic - 2 Baia Mare
4 C.S. U-Mobitelco - 4 Cluj Napoca 4 A.C.S. Royal Sport Club - 1 Craiova
  Grupa E   Grupa F
1 C.S. Otopeni 1 C.S. Phoenix - 1 Galati
2 C.S. Steaua Magic 2008 - 2 Bucuresti 2 C.S.S. Sfantu Gheorghe
3 L.P.S. - C.S.U. - 1 Pitesti 3 A.C.S. Ionut Dragusin Ingerii Baniei - 1 Craiova
4 A.C.S. AS 30 Bucuresti 4 C.S. U-Mobitelco - 2 Cluj Napoca
  Grupa G   Grupa H
1 C.S. Phoenix - 1 Constanta 1 A.C.S. Dan Dacian - 1 Bucuresti
2 A.C.S. Eco Sport Team Sibiu 2 A.C.S. Juniors Craiova
3 C.S. U-Mobitelco - 3 Cluj Napoca 3 A.C.S. 4 Sports Bucuresti
4 A.C.S. For You - Speranta - 1 Cluj Napoca 4 C.S.U. Asesoft Junior - 4 Ploiesti
  Grupa I   Grupa J
1 C.S. Dinamo - C.S.S. nr 6 - 1 Bucuresti 1 C.S.S. Sibiu
2 B.C. Slam -1 Bucuresti 2 C.S. Trumph Radauti
3 A.C.S. Sto-Mart Iasi 3 C.S. Fly OC Constanta
4 A.B.C. Laguna - 1 Bucuresti 4 C.S.S. Craiova
  Grupa K   Grupa L
1 A.B.C. Together Targu Mures 1 A.C.S. Viitorul Bucuresti
2 C.S.S. nr. 5 Bucuresti 2 L.P.S. Bihorul Oradea
3 A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures 3 C.S.S. Targoviste
4 A.B.C. Galactica Brasov 4 C.S.S. Targu Jiu
  Grupa M   Grupa N
1 A.C.S. Sevlar - 1 Ploiesti 1 C.S. Phoenix - 2 Constanta
2 A.C.S. Dan Dacian - 3 Bucuresti 2 A.C.S. Comets - 1 Bucuresti
3 C.S. Steaua Magic 2008 - 1 Bucuresti 3 C.S.U. Brasov
4 ABSENT - L.P.S. - C.S.U. - 2 Pitesti 4 A.C.S. B.C. Lions - 2 Craiova
  Grupa O   Grupa P
1 A.S.B.C. Maris Targu Mures 1 C.S. U-Mobitelco - 1 Cluj Napoca
2 A.C.S. Ionut Dragusin Ingerii Baniei - 2 Craiova 2 C.S. Dinamo - C.S.S. nr 6 - 2 Bucuresti
3 A.C.S. Baller -2 Bucuresti 3 A. Solaris Sporting Club - 2 Ploiesti
4 A. Solaris Sporting Club - 1 Ploiesti 4 L.P.S. - C.S.U. - 3 Pitesti
  Grupa Q   Grupa R
1 A.C.S. Sevlar - 2 Ploiesti 1 A.C.S. Royal Sport Club - 2 Craiova
2 A.C.S. Tonika - 1 Pucioasa 2 Col.Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti
3 A.C.S. B.C. Lions - 1 Craiova 3 C.S.U. Asesoft Junior - 2 Ploiesti
4 A.C.S. Baller -1 Bucuresti 4 A.C.S. For You - Speranta - 2 Cluj Napoca
  Grupa S   Grupa U
1 C.S. Phoenix - 2 Galati 1 C.S.S. Alexandria
2 C.S.S. nr. 4 - 2 Bucuresti 2 C.S.U. Sibiu
3 A.C.S. Tonika - 2 Pucioasa 3 C.S. Temerarii Calarasi
4 C.S. Admar - 1 Costinesti 4 A.C.S. Dan Dacian - 2 Bucuresti

Grupele Baby Baschet Feminin

  Grupa A   Grupa B
1 L. Alexandru Papiu Ilarian Dej 1 C.S.S. nr. 6 Bucuresti
2 C.S.S. Sibiu 2 A.C.S. For You - Speranta Cluj Napoca
3 C.S.S. Bega Timisoara 3 C.S.S.  Brasovia Brasov
4 B.C. Slam -1 Bucuresti 4 C.S.U. Asesoft Junior Ploiesti
  Grupa C   Grupa D
1 C.S. Olimpia Bucuresti 1 A.C.S. Eko-Sighet Sighetul Marmatiei
2 C.S. Phoenix Galati 2 Gimnaziul Al Ceusianu - C.S.S. Reghin
3 C.S. B.C. Heroes Cluj Napoca 3 A.C.S. Sepsi Sic Sfantu Gheorghe
4 C.S.S. nr. 5 Bucuresti 4 B.C. Slam -2 Bucuresti
  Grupa E   Grupa F
1 C.S.S. Sfantu Gheorghe 1 L.P.S. Arad
2 A.C.S. B.C. Sirius Targu Mures 2 L.P.S. Alba Iulia
3 C.S.S. Craiova 3 A.C.S. KSE Targu Secuiesc
4 C.S. Sportul Studentesc - Dan Dacian Bucuresti 4  
  Grupa G    
1 C.S. Teleorman Alexandria    
2 C.S.U. Brasov    
3 C.B.C. Nitulescu Pedagogic Ramnicu Valcea    
4      

 

Din categoriile: Anunturi importante, Comisia de competitii, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.