Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Comisia de competitii

Marti, 24 iunie 2014

Clasamente Faza I - Baby Baschet Masculin

Autor: Federatia Romana de Baschet

  Grupa A - Masculin J C P F PM PP P     Grupa B - Masculin J C P F PM PP P
1 B.C. Olimpic - 1 Baia Mare 2 2 0 0 54 27 4   1 C.S.U. Asesoft Junior - 1 Ploiesti  2 2 0 0 151 9 4
2 A.C.S. Labradors - Gladius Targu Mures 2 1 1 0 42 24 3   2 A.C.S. Eko-Sighet Sighetul Marmatiei 2 2 0 0 57 24 4
3 C.S. A. Axiopolis Sport Cernavoda 2 1 1 0 36 50 3   3 B.C. Slam -2 Bucuresti 2 0 2 0 21 73 2
4 C.S. Admar - 2 Costinesti 2 0 2 0 20 51 2   4 A.B.C. Laguna - 2 Bucuresti 2 0 2 0 12 135 2
                                     
  Grupa C - Masculin J C P F PM PP P     Grupa D - Masculin J C P F PM PP P
1 A.C.S. Iced Bucuresti 2 2 0 0 29 18 4   1 C.S.S. nr. 4 - 1 Bucuresti 2 2 0 0 144 10 4
2 A.C.S. Comets - 2 Bucuresti 2 1 1 0 44 10 3   2 A.C.S. Leii Bucuresti 2 2 0 0 78 5 4
3 C.S. U-Mobitelco - 4 Cluj Napoca 2 1 1 0 57 22 3   3 A.C.S. Royal Sport Club - 1 Craiova 2 0 2 0 5 98 2
4 C.S.U. Asesoft Junior - 3 Ploiesti  2 0 2 0 3 83 2   4 B.C. Olimpic - 2 Baia Mare 2 0 2 0 10 124 2
                                     
  Grupa E - Masculin J C P F PM PP P     Grupa F - Masculin J C P F PM PP P
1 C.S. Otopeni 2 2 0 0 85 15 4   1 C.S. Phoenix - 1 Galati 2 2 0 0 70 58 4
2 A.C.S. AS 30 Bucuresti 2 1 1 0 29 52 3   2 C.S. U-Mobitelco - 2 Cluj Napoca 2 1 1 0 45 49 3
3 L.P.S. - C.S.U. - 1 Pitesti 2 1 1 0 22 43 3   3 C.S.S. Sfantu Gheorghe 2 1 1 0 37 29 3
4 C.S. Steaua Magic 2008 - 2 Bucuresti 2 0 2 0 10 36 2   4 A.C.S. Ionut Dragusin Ingerii Baniei - 1 Craiova 2 0 2 0 42 58 2
                                     
  Grupa G - Masculin J C P F PM PP P     Grupa H - Masculin J C P F PM PP P
1 A.C.S. Eco Sport Team Sibiu 2 2 0 0 53 36 4   1 A.C.S. 4 Sports Bucuresti 2 2 0 0 114 11 4
2 A.C.S. For You - Speranta - 1 Cluj Napoca 2 1 1 0 46 49 3   2 A.C.S. Dan Dacian - 1 Bucuresti 2 1 1 0 128 19 3
3 C.S. Phoenix - 1 Constanta 2 1 1 0 47 38 3   3 A.C.S. Juniors Craiova 2 1 1 0 9 103 3
4 C.S. U-Mobitelco - 3 Cluj Napoca 2 0 2 0 28 51 2   4 C.S.U. Asesoft Junior - 4 Ploiesti  2 0 2 0 8 126 2
                                     
  Grupa I - Masculin J C P F PM PP P     Grupa J - Masculin J C P F PM PP P
1 C.S. Dinamo - C.S.S. nr 6 - 1 Bucuresti 2 2 0 0 60 28 4   1 C.S.S. Sibiu 2 2 0 0 55 22 4
2 A.B.C. Laguna - 1 Bucuresti 2 1 1 0 62 49 3   2 C.S. Fly OC Constanta 2 1 1 0 43 44 3
3 B.C. Slam -1 Bucuresti 2 1 1 0 63 48 3   3 C.S.S. Craiova 2 1 1 0 29 43 3
4 A.C.S. Sto-Mart Iasi 2 0 2 0 14 74 2   4 C.S. Trumph Radauti 2 0 2 0 32 50 2
  Grupa K - Masculin J C P F PM PP P     Grupa L - Masculin J C P F PM PP P
1 C.S.S. nr. 5 Bucuresti 2 2 0 0 91 19 4   1 A.C.S. Viitorul Bucuresti 2 2 0 0 53 17 4
2 A.B.C. Together Targu Mures 2 2 0 0 66 50 4   2 L.P.S. Bihorul Oradea 2 2 0 0 88 29 4
3 A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures 2 0 2 0 36 72 2   3 C.S.S. Targu Jiu 2 0 2 0 24 74 2
4 A.B.C. Galactica Brasov 2 0 2 0 33 85 2   4 C.S.S. Targoviste 2 0 2 0 24 74 2
  Grupa M - Masculin J C P F PM PP P     Grupa N - Masculin J C P F PM PP P
1 C.S. Steaua Magic 2008 - 1 Bucuresti 2 2 0 0 47 23 4   1 C.S.U. Brasov 2 2 0 0 45 14 4
2 A.C.S. Sevlar - 1 Ploiesti 1 0 1 0 19 25 1   2 A.C.S. Comets - 1 Bucuresti 2 1 1 0 30 24 3
3 A.C.S. Dan Dacian - 3 Bucuresti 1 0 1 0 4 22 1   3 A.C.S. B.C. Lions - 2 Craiova 2 1 1 0 38 21 3
                    4 C.S. Phoenix - 2 Constanta 2 0 2 0 5 59 2
  Grupa O - Masculin J C P F PM PP P     Grupa P - Masculin J C P F PM PP P
1 A.S.B.C. Maris Targu Mures 2 2 0 0 41 13 4   1 C.S. U-Mobitelco - 1 Cluj Napoca 2 2 0 0 81 14 4
2 A.C.S. Baller -2 Bucuresti 2 1 1 0 17 28 3   2 L.P.S. - C.S.U. - 3 Pitesti 2 1 1 0 75 26 3
3 A.C.S. Ionut Dragusin Ingerii Baniei - 2 Craiova 2 1 1 0 22 19 3   3 A. Solaris Sporting Club - 2 Ploiesti 2 1 1 0 30 58 3
4 A. Solaris Sporting Club - 1 Ploiesti 2 0 2 0 15 35 2   4 C.S. Dinamo - C.S.S. nr 6 - 2 Bucuresti 2 0 2 0 3 91 2
  Grupa Q - Masculin J C P F PM PP P     Grupa R - Masculin J C P F PM PP P
1 A.C.S. Tonika - 1 Pucioasa 2 2 0 0 81 11 4   1 A.C.S. For You - Speranta - 2 Cluj Napoca 2 2 0 0 69 10 4
2 A.C.S. Baller -1 Bucuresti 2 1 1 0 36 56 3   2 Col.Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti 2 1 1 0 43 43 3
3 A.C.S. Sevlar - 2 Ploiesti 2 1 1 0 39 32 3   3 C.S.U. Asesoft Junior - 2 Ploiesti  2 1 1 0 39 41 3
4 A.C.S. B.C. Lions - 1 Craiova 2 0 2 0 7 64 2   4 A.C.S. Royal Sport Club - 2 Craiova 2 0 2 0 8 65 2
  Grupa S - Masculin J C P F PM PP P     Grupa U - Masculin J C P F PM PP P
1 C.S. Admar - 1 Costinesti 2 2 0 0 92 10 4   1 C.S.U. Sibiu 2 2 0 0 64 13 4
2 C.S.S. nr. 4 - 2 Bucuresti 2 1 1 0 19 58 3   2 C.S.S. Alexandria 2 2 0 0 41 17 4
3 A.C.S. Tonika - 2 Pucioasa 2 1 1 0 38 19 3   3 A.C.S. Dan Dacian - 2 Bucuresti 2 0 2 0 21 31 2
4 C.S. Phoenix - 2 Galati 2 0 2 0 10 72 2   4 C.S. Temerarii Calarasi 2 0 2 0 10 19 2

Din categoriile: Comisia de competitii, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.