Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Comisia de competitii

Marti, 24 iunie 2014

Programul Jocurilor si rezultatele din ziua de marti 24.06.2014 - update permanent

Autor: Federatia Romana de Baschet


Terenul 1
Carol I
Rezultate
Marti      
8:30 A.C.S. Labradors - Gladius Targu Mures C.S. Admar - 2 Costinesti 30 - 3
9:30 C.S. A. Axiopolis Sport Cernavoda B.C. Olimpic - 1 Baia Mare 15 - 33
10:30 C.S.S. Targoviste A.C.S. Viitorul Bucuresti 5 - 25
11:30 C.S.S. Targu Jiu L.P.S. Bihorul Oradea 10 - 39
12:30 A.C.S. Sepsi Sic Sfantu Gheorghe A.C.S. Eko-Sighet Sighetul Marmatiei 7 - 13
Marti      
15:30 C.S. Phoenix - 1 Constanta A.C.S. Eco Sport Team Sibiu 12 - 9
16:30 C.S. U-Mobitelco - 3 Cluj Napoca A.C.S. For You - Speranta - 1 Cluj Napoca 16 - 31
17:30 A.C.S. Royal Sport Club - 2 Craiova Col.Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti 0 - 40
18:30 C.S.U. Asesoft Junior - 2 Ploiesti A.C.S. For You - Speranta - 2 Cluj Napoca 5 - 33
19:30 C.S.S. Sfantu Gheorghe A.C.S. B.C. Sirius Targu Mures 9 - 22
  Terenul 2
Carol I
 
Marti      
8:30 A.C.S. Eko-Sighet Sighetul Marmatiei A.B.C. Laguna - 2 Bucuresti 31 - 8
9:30 C.S.U. Asesoft Junior - 1 Ploiesti B.C. Slam -2 Bucuresti 47 - 5
10:30 C.S.U. Brasov C.S. Phoenix - 2 Constanta 31 - 2
11:30 A.C.S. B.C. Lions - 2 Craiova A.C.S. Comets - 1 Bucuresti 10 - 18
12:30 B.C. Slam -2 Bucuresti Gimnaziul Al Ceusianu - C.S.S. Reghin 5 - 32
Marti      
15:30 A.C.S. Dan Dacian - 1 Bucuresti A.C.S. Juniors Craiova 66 - 0
16:30 A.C.S. 4 Sports Bucuresti C.S.U. Asesoft Junior - 4 Ploiesti 35 - 3
17:30 C.S. Phoenix - 2 Galati C.S.S. nr. 4 - 2 Bucuresti 5 - 9
18:30 A.C.S. Tonika - 2 Pucioasa C.S. Admar - 1 Costinesti 9 - 26
19:30 C.S.S. Craiova C.S. Sportul Studentesc - Dan Dacian Bucuresti 3 - 17
  Sala 4
Vointa
 
Marti      
8:30 A.C.S. Comets - 2 Bucuresti C.S.U. Asesoft Junior - 3 Ploiesti 42 - 2
9:30 C.S. U-Mobitelco - 4 Cluj Napoca A.C.S. Iced Bucuresti 16 - 21
10:30 A.C.S. Baller -2 Bucuresti A.S.B.C. Maris Targu Mures 7 - 22
11:30 A. Solaris Sporting Club - 1 Ploiesti A.C.S. Ionut Dragusin Ingerii Baniei - 2 Craiova 9 - 16
12:30 C.S. Steaua Magic 2008 - 1 Bucuresti A.C.S. Sevlar - 1 Ploiesti 25 - 19
Marti      
15:30 C.S. Dinamo - C.S.S. nr 6 - 1 Bucuresti B.C. Slam -1 Bucuresti 45 - 31
16:30 A.C.S. Sto-Mart Iasi A.B.C. Laguna - 1 Bucuresti 9 - 42
17:30 C.S.S. Alexandria C.S.U. Sibiu 8 - 16
18:30 C.S. Temerarii Calarasi A.C.S. Dan Dacian - 2 Bucuresti 10 - 34
19:30 L.P.S. Arad L.P.S. Alba Iulia 18 - 15
  Sala 1
Carol I
 
Marti      
8:30 B.C. Olimpic - 2 Baia Mare C.S.S. nr. 4 - 1 Bucuresti 8 - 73
9:30 A.C.S. Royal Sport Club - 1 Craiova A.C.S. Leii Bucuresti 3 - 27
10:30 A. Solaris Sporting Club - 2 Ploiesti C.S. U-Mobitelco - 1 Cluj Napoca 3 - 56
11:30 L.P.S. - C.S.U. - 3 Pitesti C.S. Dinamo - C.S.S. nr 6 - 2 Bucuresti 64 - 1
12:30 C.S.S. Craiova C.S.S. Sfantu Gheorghe 29 - 10
Marti      
15:30 C.S.S. Sibiu C.S. Trumph Radauti 25 - 13
16:30 C.S. Fly OC Constanta C.S.S. Craiova 27 - 23
17:30 L. Alexandru Papiu Ilarian Dej C.S.S. Sibiu 7 - 9
18:30 C.S.S. Bega Timisoara B.C. Slam -1 Bucuresti 20 - 3
19:30 A.C.S. Sevlar - 1 Ploiesti A.C.S. Dan Dacian - 3 Bucuresti 28 - 11
  Sala 5
CSS Craiova
 
Marti      
8:30 L.P.S. - C.S.U. - 1 Pitesti C.S. Otopeni 6 - 39
9:30 A.C.S. AS 30 Bucuresti C.S. Steaua Magic 2008 - 2 Bucuresti 20 - 6
10:30 A.C.S. B.C. Lions - 1 Craiova A.C.S. Sevlar - 2 Ploiesti 4 - 18
11:30 A.C.S. Baller -1 Bucuresti A.C.S. Tonika - 1 Pucioasa 8 - 35
12:30 C.S. Sportul Studentesc - Dan Dacian Bucuresti A.C.S. B.C. Sirius Targu Mures 20 - 1
Marti      
15:30 A.C.S. Viitorul Bucuresti L.P.S. Bihorul Oradea 16 - 20
16:30 C.S.S. Targoviste C.S.S. Targu Jiu 18 - 25
17:30 C.S.S. nr. 6 Bucuresti A.C.S. For You - Speranta Cluj Napoca 31 - 8
18:30 C.S.S.  Brasovia Brasov C.S.U. Asesoft Junior Ploiesti 26 - 3
19:30 C.S. Teleorman Alexandria C.S.U. Brasov 21 -17
  Terenul 6 ELENA CUZA  
Marti      
8:30 A.C.S. Ionut Dragusin Ingerii Baniei - 1 Craiova C.S. Phoenix - 1 Galati 35 - 41
9:30 C.S. U-Mobitelco - 2 Cluj Napoca C.S.S. Sfantu Gheorghe 22 - 20
10:30 C.S.U. Asesoft Junior - 2 Ploiesti A.C.S. Royal Sport Club - 2 Craiova 23 - 8
11:30 A.C.S. For You - Speranta - 2 Cluj Napoca Col.Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti 27 - 10
Marti      
15:30 C.S. Admar - 2 Costinesti B.C. Olimpic - 1 Baia Mare 7 - 48
16:30 A.C.S. Labradors - Gladius Targu Mures C.S. A. Axiopolis Sport Cernavoda 33 - 16
17:30 C.S. Olimpia Bucuresti C.S. Phoenix Galati 22 - 5
18:30 C.S. B.C. Heroes Cluj Napoca C.S.S. nr. 5 Bucuresti 17 - 3
  Terenul 7 ELENA CUZA  
Marti      
8:30 C.S. U-Mobitelco - 3 Cluj Napoca C.S. Phoenix - 1 Constanta 16 - 33
9:30 A.C.S. For You - Speranta - 1 Cluj Napoca A.C.S. Eco Sport Team Sibiu
24 - 35
10:30 A.C.S. Tonika - 2 Pucioasa C.S. Phoenix - 2 Galati 28 - 8
11:30 C.S. Admar - 1 Costinesti C.S.S. nr. 4 - 2 Bucuresti 48 - 8
Marti      
15:30 A.B.C. Laguna - 2 Bucuresti B.C. Slam -2 Bucuresti 10 - 31
16:30 A.C.S. Eko-Sighet Sighetul Marmatiei C.S.U. Asesoft Junior - 1 Ploiesti 2 - 28
17:30 A.C.S. Eko-Sighet Sighetul Marmatiei Gimnaziul Al Ceusianu - C.S.S. Reghin 12 - 40
18:30 A.C.S. Sepsi Sic Sfantu Gheorghe B.C. Slam -2 Bucuresti 4 - 7
  Terenul 8  FRATII BUZESTI
 
Marti      
8:30 A.C.S. 4 Sports Bucuresti A.C.S. Dan Dacian - 1 Bucuresti 19 - 11
9:30 C.S.U. Asesoft Junior - 4 Ploiesti A.C.S. Juniors Craiova 8 - 9
10:30 C.S. Temerarii Calarasi C.S.S. Alexandria 7 - 22
11:30 A.C.S. Dan Dacian - 2 Bucuresti C.S.U. Sibiu 11 - 12
12:30 A.C.S. KSE Targu Secuiesc L.P.S. Arad 23 - 22
Marti      
15:30 C.S.U. Asesoft Junior - 3 Ploiesti A.C.S. Iced Bucuresti 12 - 46
16:30 A.C.S. Comets - 2 Bucuresti C.S. U-Mobitelco - 4 Cluj Napoca 7 - 9
17:30 C.S. Phoenix - 2 Constanta A.C.S. Comets - 1 Bucuresti 5 - 13
18:30 C.S.U. Brasov A.C.S. B.C. Lions - 2 Craiova 31 - 7
19:30 C.B.C. Nitulescu Pedagogic Ramnicu Valcea A.C.S. KSE Targu Secuiesc 26 - 3
  Terenul 9 FRATII BUZESTI  
Marti      
8:30 A.C.S. Sto-Mart Iasi C.S. Dinamo - C.S.S. nr 6 - 1 Bucuresti 4 - 35
9:30 A.B.C. Laguna - 1 Bucuresti B.C. Slam -1 Bucuresti 38 - 24
10:30 C.S.S. Bega Timisoara L. Alexandru Papiu Ilarian Dej 16 - 10
11:30 B.C. Slam -1 Bucuresti C.S.S. Sibiu 15 - 3
12:30 C.B.C. Nitulescu Pedagogic Ramnicu Valcea C.S. Teleorman Alexandria 10 - 2
Marti      
15:30 C.S.S. nr. 4 - 1 Bucuresti A.C.S. Leii Bucuresti 47 - 9
16:30 B.C. Olimpic - 2 Baia Mare A.C.S. Royal Sport Club - 1 Craiova 4 - 16
17:30 A.S.B.C. Maris Targu Mures A.C.S. Ionut Dragusin Ingerii Baniei - 2 Craiova 25 - 10
18:30 A.C.S. Baller -2 Bucuresti A. Solaris Sporting Club - 1 Ploiesti 16 - 6
19:30
A.C.S. Lucky Dragons Targu Mures A.B.C. Galactica Brasov 16 - 26
  Terenul 10 FRATII BUZESTI  
Marti      
8:30 C.S. Fly OC Constanta C.S.S. Sibiu 21 - 11
9:30 C.S.S. Craiova C.S. Trumph Radauti 18 - 9
10:30 C.S.S.  Brasovia Brasov C.S.S. nr. 6 Bucuresti 5 - 18
11:30 C.S.U. Asesoft Junior Ploiesti A.C.S. For You - Speranta Cluj Napoca 20 - 98
12:30 L.P.S. Alba Iulia C.S.U. Brasov  
Marti      
15:30 C.S. Otopeni C.S. Steaua Magic 2008 - 2 Bucuresti 30 - 4
16:30 L.P.S. - C.S.U. - 1 Pitesti A.C.S. AS 30 Bucuresti 8 - 19
17:30 C.S. U-Mobitelco - 1 Cluj Napoca C.S. Dinamo - C.S.S. nr 6 - 2 Bucuresti 43 - 1
18:30 A. Solaris Sporting Club - 2 Ploiesti L.P.S. - C.S.U. - 3 Pitesti 5 - 13
19:30
A.B.C. Together Targu Mures C.S.S. Nr. 5 Bucuresti 15 - 24
  Terenul 11  VOINTA
 
Marti      
8:30 A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures A.B.C. Together Targu Mures 25 - 26
9:30 A.B.C. Galactica Brasov C.S.S. nr. 5 Bucuresti 8 - 45
10:30 C.S. B.C. Heroes Cluj Napoca C.S. Olimpia Bucuresti 8 - 42
11:30 C.S.S. nr. 5 Bucuresti C.S. Phoenix Galati 8 - 26
Marti      
15:30 C.S. Phoenix - 1 Galati C.S.S. Sfantu Gheorghe 32 - 23
16:30 A.C.S. Ionut Dragusin Ingerii Baniei - 1 Craiova C.S. U-Mobitelco - 2 Cluj Napoca 17 - 14


17:30 - Sevlar 2 Ploiesti - Tonika Pucioasa - 6 - 32
18:30 - BC L

Din categoriile: Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.