Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stirea zilei

Luni, 1 septembrie 2014

Programul meciurilor din cadrul Campionatului European de baschet 3x3, Bucuresti, 5-7 septembrie

Autor: Federatia Romana de Baschet

Zona statuilor din Piata Universitatii va fi "invadata" in week-end de cele mai valoroase echipe de baschet 3x3 de pe Batranul Continent, care vor sosi in Bucuresti pentru a concura, in perioada 5-7 septembrie, la prima editie a “3x3 European Championship”. Conform FIBA-Europe, la startul intrecerilor continentale de baschet 3x3 se vor alinia 32 de echipe nationale, printre care si cele ale Romaniei, dupa programul pe care-l prezentam mai jos.


Dupa cum am anuntat de saptamana trecuta, in competitia feminina, Gabriela Marginean, Anca Sipos, Alina Craciun si Andra Haas vor evolua in cadrul Grupei C, impotria selectionatelor similare ale Elvetiei, Ucrainei si Irlandei, in vreme ce in intrecerea similara masculina, Angel Santana, Bogdan Popescu, Catalin Vlaicu si Stefan Vasile se vor confrunta in cadrul Grupei C, cu nationalele Sloveniei, Italiei si Azerbaijan.
Dar iata si programul meciurilor din cadrul primei editii a Campionatului European de baschet 3x3:

Masculin (+18 ani)

Grupa A
Vineri, 05.09.2014
Ora 17:40 (terenul 2) Serbia - Israel
Ora 18:00 (terenul 2) Spania - Cehia
Ora 19:20 (terenul 2) Cehia - Serbia
Ora 20:30 (terenul 2) Israel - Spania
Sambata, 06.09.2014
Ora 17:30 (terenul 1) Serbia - Spania
Ora 18:10 (terenul 1) Cehia - Israel

Grupa B
Vineri, 05.09.2014
ora 19:20 (terenul 1) Rusia - Estonia
Ora 20:30 (terenul 1) Andora - Belgia
Ora 21:50 (terenul 2) Belgia - Rusia
Ora 22:10 (terenul 2) Estonia - Andora
Sambata, 06.09.2014
Ora 18:50 (terenul 2) Andora - Rusia
Ora 19:30 (terenul 2) Estonia - Belgia

Grupa C
Vineri, 05.09.2014
Ora 19:00 (terenul 1) Romania - Italia
Ora 19:00 (terenul 2) Slovenia - Azerbaijan 
Ora 21:50 (terenul 1) Azerbaijan - Romania
Ora 22:10 (terenul 1) Italia - Slovenia
Sambata, 06.09.2014
Ora 18:50 (terenul 1) Romania - Slovenia
Ora 19:30 (terenul 1) Azerbaijan - Italia

Grupa D
Vineri, 05.09.2014
Ora 17:40 (terenul 1) Turcia - Grecia
Ora 18:00 (terenul 1) Lituania - Elvetia
Ora 20:50 (terenul 2) Elvetia - Turcia
Ora 20:50 (terenul 1) Grecia - Lituania
Sambata, 06.09.2014
Ora 17:30 (terenul 2) Turcia - Lituania
Ora 18:10 (terenul 2) Elvetia - Grecia

LAST 8 (sferturi de finala)
Sambata, 06.09.2014
Ora 21:40 (terenul 1) A1 - D2
Ora 21:10 (terenul 2) C1 - B2
Ora 21:10 (terenul 1) B1 - C2
Ora 21:40 (terenul 2) D1 - A2

SEMIFINALE
Duminica, 07.09.2014
ora 16:40 (terenul 1) - semifinala 1
Ora 17:40 (terenul 1) - semifinala 2

Finala mica va avea loc, duminica, 07.09.2014, de la ora 18:50 (terenul 1)
Finala mare va avea loc, duminica, 07.09.2014, de la ora 19:50 (terenul 1)

FEMININ (+18 ani)

Grupa A
Vineri, 05.09.2014
Ora 18:20 (terenul 1) Cehia - Grecia
Ora 18:40 (terenul 1) Turcia - Lituania
Ora 21:10 (terenul 1) Grecia - Turcia
Ora 21:30 (terenul 2) Lituania - Cehia
Sambata, 06.09.2014
Ora 18:30 (terenul 2) Lituania - Grecia
Ora 19:10 (terenul 2) Cehia - Turcia

Grupa B
Vineri, 05.09.2014
Ora 17:00 (terenul 2) Spania - Letonia
Ora 17:20 (terenul 1) Rusia - Slovenia
Ora 19:50 (terenul 2) Slovenia - Spania
Ora 20:10 (terenul 1) Letonia - Rusia
Sambata, 06.09.2014
Ora 17:10 (terenul 1) Spania - Rusia
Ora 17:10 (terenul 2) Slovenia - Letonia

Grupa C
Vineri, 05.09.2014
Ora 17:00 (terenul 1) Romania - Irlanda
Ora 17:20 (terenul 2) Elvetia - Ucraina
Ora 19:50 (terenul 1) Ucraina - Romania
Ora 20:10 (terenul 2) Irlanda - Elvetia
Sambata, 06.09.2014
Ora 17:50 (terenul 1) Romania - Elvetia
Ora 17:50 (terenul 2) Ucraina - Irlanda

Grupa D
Vineri, 05.09.2014
Ora 18:20 (terenul 2) Olanda - Israel
Ora 18:40 (terenul 2) Belgia - Slovacia
Ora 21:10 (terenul 2) Slovacia - Olanda
Ora 21:30 (terenul 1) Israel - Belgia
Sambata, 06.09.2014
Ora 18:30 (terenul 1) Olanda - Belgia
Ora 19:10 (terenul 1) Slovacia - Israel

LAST 8 (sferturi de finala)
Sambata, 06.09.2014
Ora 20:10 (terenul 2) C1 - B2
Ora 20:10 (terenul 1) B1 - C2
Ora 20:40 (terenul 1) A1 - D2
Ora 20:40 (terenul 2) D1 - A2

SEMIFINALE
Duminica, 06.09.2014
Ora 16:10 (terenul 1) - semifinala 1
Ora 17:10 (terenul 1) - semifinala 2

Finala mica va avea loc, duminica, 07.09.2014, de la ora 18:30 (terenul 1)
Finala mare va avea loc, duminica, 07.09.2014, de la ora 19:20 (terenul 1)

Evenimentul este organizat de Federatia Romana de Baschet si Sport Arena, cu sprijinul Ministerului Tineretului si Sportului, Primaria Municipiului Bucuresti, PROEDUS si Universitatea Politehnica Bucuresti.

Parteneri: Atentie, Banca Transilvania, Blue Air, Borsec, Ciuc Radler, Farmec - Gerovital H3 Men, M-Pesa Vodafone, Restart, Ulker, Xerox, Zepter si Digi Sport.

Parteneri media: 24Fun, Adevarul Holding, Euromedia, Kiss FM, Prima TV, ProSport, Zile si Nopti.
Blogger oficial: Cabral.ro

Toate informatiile despre evenimentul baschetbalistic european se gasesc pe http://www.3x3planet.com/en/event

Din categoriile: Stirea zilei, Anunturi importante, Loturi nationale masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2011, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.