Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 18 septembrie 2014

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 19 - 21 septembrie 2014?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului chiar de la inceperea noului sezon competitional si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 19 - 21 septembrie 2014, vor avea loc 48 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Vineri 19.09.2014    
       
Sala
Colegiului Tehnic Edmond Nicolau    
12:00 C.S.Steaua Magic 2008 Bucuresti A.B.C. Laguna Bucuresti U14M
14:00 C.S.S. Nr. 4 Bucuresti A.C.S. Baller Bucuresti U14M
16:30 B.C. Slam Bucuresti C.S.Steaua Magic 2008 Bucuresti U14M
       
Sala
Arena de Baschet FRB    
10:00 C.S. Spike Bucuresti C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 Bucuresti U14M
12:00 C.S.U. Ploiesti A.B.C. T-Pack Bucuresti U14M
14:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti A.C.S. Dan Dacian Bucuresti U14M
       
16:30 A.B.C. T-Pack Bucuresti C.S. Spike Bucuresti U14M
18:30 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S.U. Ploiesti U14M
20:30 C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 Bucuresti C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti U14M
       
Sala
Colegiului National Aurel Vlaicu    
09:00 C.S.A. Steaua Bucuresti A.C.S.B. Vipo Bucuresti U18M
10:30 C.S.S. Targoviste C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 - 2 Bucuresti U18M
12:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti A.C.S. Dan Dacian Bucuresti U18M
       
15:00 C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 - 2 Bucuresti C.S.A. Steaua Bucuresti U18M
16:30 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S.S. Targoviste U18M
18:00 A.C.S.B. Vipo Bucuresti C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti U18M
       
Sala
 "Mihai Viteazul"    
19:45 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Bucuresti P.B.C. LukOil Academic Sofia seniori, amical
       
  Sambata 20.09.2014    
       
Sala
Colegiului Tehnic Edmond Nicolau    
13:00 A.B.C. Laguna Bucuresti C.S.S. Nr. 4 Bucuresti U14M
15:00 A.C.S. Baller Bucuresti B.C. Slam Bucuresti U14M
17:30 C.S.S. Nr. 4 Bucuresti C.S.Steaua Magic 2008 Bucuresti U14M
       
Sala
Arena de Baschet FRB    
09:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti C.S. Spike Bucuresti U14M
10:45 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti A.B.C. T-Pack Bucuresti U14M
12:30 C.S.U. Ploiesti C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 Bucuresti U14M
       
15:30 A.B.C. T-Pack Bucuresti C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti U14M
17:15 C.S. Spike Bucuresti C.S.U. Ploiesti U14M
19:00 C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 Bucuresti A.C.S. Dan Dacian Bucuresti U14M
       
Sala
Colegiului National Aurel Vlaicu
   
09:00 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 - 2 Bucuresti U18M
11:00 C.S.S. Targoviste A.C.S.B. Vipo Bucuresti U18M
13:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti C.S.A. Steaua Bucuresti U18M
       
16:00 A.C.S.B. Vipo Bucuresti A.C.S. Dan Dacian Bucuresti U18M
18:00 C.S.A. Steaua Bucuresti C.S.S. Targoviste U18M
20:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 - 2 Bucuresti U18M
       
Sala
Otopeni    
10:00 Otopeni Streetball   3x3
       
Sala "Mihai Viteazul"
   
19:00 B.C.M.U. Pitesti P.B.C. LukOil Academic Sofia seniori, amical
       
  Duminica 21.09.2014    
       
Sala
Colegiului Tehnic Edmond Nicolau    
09:00 B.C. Slam Bucuresti C.S.S. Nr. 4 Bucuresti U14M
11:00 A.B.C. Laguna Bucuresti A.C.S. Baller Bucuresti U14M
       
15:30 A.B.C. Laguna Bucuresti B.C. Slam Bucuresti U14M
17:00 A.C.S. Baller Bucuresti C.S.Steaua Magic 2008 Bucuresti U14M
       
Sala
Arena de Baschet FRB    
10:00 C.S.U. Ploiesti C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti U14M
11:45 C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 Bucuresti A.B.C. T-Pack Bucuresti U14M
13:30 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S. Spike Bucuresti U14M
       
Sala
Colegiului National Aurel Vlaicu    
09:00 A.C.S.B. Vipo Bucuresti C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 - 2 Bucuresti U18M
11:00 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S.A. Steaua Bucuresti U18M
13:00 C.S.S. Targoviste C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti U18M
       
Sala
C.S.S. Nr. 6 (Luica)
   
15:00 C.S.S. Nr. 6 Bucuresti Sportul Studentesc Dan Dacian Bucuresti U13F
       
Sala
Otopeni    
10:00 Otopeni Streetball   3x3
       
Sala
Colegiului Tehnic Henri Coanda    
11:00 A.C.S. Champions Bucuresti C.S. Olimpia Bucuresti U13F
       
Sala
Colegiului Tehnic Iuliu Maniu    
15:00 C.S.S. Nr.2 Bucuresti C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc U13F
       
Sala
"Mihai Viteazul"
   
17:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Bucuresti B.C.M.U. Pitesti seniori, amical

Din categoriile: Anunturi importante, U18 masculin, U14 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.