Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Joi, 4 decembrie 2014

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 05-09 decembrie 2014?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului chiar de la inceperea noului sezon competitional si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceste zile. Astfel, conform programului oficial, in perioada 05-09 decembrie 2014, vor avea loc 119 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Vineri 05.12.2014    
       
Sala Medicina    
17:30 Universitatea U.M.F. U F
18:45 Universitatea U.M.F. U M
       
Sala CSS 6 (Luica)
   
20:30 Dinamo C.S.S. 6 Baller J2M
       
Sala Colegiului National Ion Creanga    
20:15 Dinamo C.S.S. 6 Vipo J1M
       
Sala Colegiului National I.L. Caragiale
 
15:00   2 Jocuri L M
       
Sala Scolii Generale nr. 54    
09:00 O.N.S.S. - Scoli Generale 8 Jocuri G M
       
  Sambata 06.12.2014    
       
Sala CSS 6 (Luica)
   
09:00 Dinamo C.S.S. 6 - 1 Baller MBM
10:00 A.C.S. Flame Ilfov Bucuresti C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 - 2 Bucuresti U18M
11:30 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank - 2 Bucuresti C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 - 1 Bucuresti U18M
       
Sala Scolii Generale nr.  82    
09:00 C.S.S. 4 Viitorul - 1 MBM
10:00 C.S.S. 4 Leii BBM
       
Sala Colegiului Tehnic Edmond Nicolau    
09:00 Slam Laguna J2M
10:30 Slam Star Pro Basket Academy J3M
12:00 Slam - 1 Magic Champions BBM
13:00 Slam - 3 Dan Dacian - 3 MBM
14:00 Slam - 1 Laguna - 2 MBM
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
   
09:00 C.S. Olimpia Bucuresti A.C.S. Champions  Bucuresti U14F
10:30 Olimpia - 2 C.S.S. 6 - 2 MBF
11:30 Olimpia C.S.S. 4 - 1 J3M
       
Sala Colegiului National I.L. Caragiale    
10:00 Palestra C.S.S. 1 J2M
       
Sala Liceului Teoretic Dante Alighieri    
10:00 A.C.S. Baller Bucuresti A.C.S. Dan Dacian Bucuresti U18M
12:00 A.C.S. Baller Bucuresti B.C.M.U. L.P.S. Viitorul C.S.U. Pitesti U14M
       
Sala Scolii Generale nr.  54    
10:00 Royal Fun Magic Champions MBM
11:00 Viitorul Champions J3F
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
10:30 Dan Dacian C.N. Aurel Vlaicu J2M
12:00 C.N. Aurel Vlaicu Sevlar Ploiesti MBM
13:00 C.N. Aurel Vlaicu 4 Sports BBM
       
Sala Scolii Generale nr.  206    
12:00 Soimii Albi Dan Dacian - 1 MBM
       
Sala Mihai Viteazu    
12:30 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank - 1 Bucuresti A.C.S. B. Vipo Bucuresti U18M
       
Sala Colegiului National George Cosbuc
 
13:00 C.S.S. Nr.1 Bucuresti C.S.S. Tulcea U18M
       
Sala Scolii Generale nr. 308    
13:00 A.C.S. Artesania - 2 Bucuresti C.S.S. Viitorul Cluj Napoca U13M
14:30 Artesania Dinamo C.S.S. 6 - 2 MBM
15:30 Dinamo C.S.S. 6 Artesania J2M
       
Sala Scolii Generale nr.  172    
13:30 C.S. Spike Bucuresti C.S.S. Sibiu U14M
15:30 C.S. Spike Bucuresti C.S.A. Steaua - C.S.M. EximBank Bucuresti U16M
       
Sala Scolii Generale nr.  280    
13:30 C.S. Steaua Magic 2008 Bucuresti C.S.S. Bega Timisoara U14M
15:00 Steaua Magic Phoenix Constanta MBM
16:00 Steaua Magic 4 Sports J3M
17:30 Steaua Magic Vipo J1M
       
U.T.C.B.    
14:00 Sportul Studentesc Dan Dacian Viitorul BBF
15:00 B.C. Steaua Dan Dacian - 1 BBM
16:00 Dan Dacian - 2 Baller BBM
17:00 Dan Dacian - 2 C.S.S. 5 MBM
18:00 A.C.S. Dan Dacian - 2 Bucuresti C.S. U-Mobitelco - 3 Cluj Napoca U13M
       
Sala Liceului Teoretic Traian    
14:00 Playball Vilis BBM
15:00 Vilis Playball J2M
       
Sala Scolii Generale nr.  108    
14:00 Laguna - 2 Artesania - 2 MBM
       
Sala Scolii Generale nr.  64    
14:15 Dinamo C.S.S. 6 - 3 Slam - 4 MBM
       
Sala Scolii Generale nr.  175    
18:00 4 Sports U-Mobitelco Cluj Napoca U13Ma
19:30 4 Sports Viitorul - 2 MBM
       
Sala Leu    
15:00 Tractorul Mithos-Laguna O M
16:30 Ciocanul Stiinta O M
18:00 BC Steaua Tancul O M
19:30 Poli 3 No Name O M
       
Arena de Baschet FRB    
15:00 Silena Brenntag O M
16:30 Factor Sfertul 5 O M
18:00 Viitorul Intersport O M
       
  Duminica 07.12.2014    
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
09:00 Slam Dan Dacian MBF
10:00 Slam C.S.S. 5 BBF
11:00 Slam Steaua Magic J1M
12:30 Asesoft Junior - 2 Ploiesti Slam - 2 MBM
       
U.T.C.B.    
09:00 A.C.S. Dan Dacian - 2 Bucuresti C.S. U-Mobitelco - 1 Cluj Napoca U13M
10:30 C. Sportul Studentesc Dan Dacian Bucuresti C.S.S. Alexandria U13F
12:00 Dan Dacian Palestra J1M
13:30 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti A.C.S. 4 Sports Bucuresti U16M
       
Sala Scolii Generale nr.  30    
09:00 A.S. 30 Asesoft Junior Ploiesti J3M
10:00 C.S.O. Voluntari B.C. Steaua MBM
11:00 A.S. 30 Dinamo C.S.S. 6 - 2 BBM
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
   
09:00 Olimpia - 1 Star Pro Basket Academy MBF
       
12:30 C.S. Olimpia Bucuresti C.S.S. Nr.1 - Phoenix Constanta U16F
       
Sala Liceului Teoretic Dante Alighieri    
10:00 A.C.S. Baller Bucuresti C.S. U-Mobitelco - 1 Cluj Napoca U16M
11:30 Baller Playball J3M
13:00 Baller - 2 C.S.S. 4 - 2 BBM
14:00 Baller Royal Fun J1M
       
Sala Scolii Generale nr.  309    
10:00 Sport for All Otopeni MBM
11:30 Sport for All Vipo J3M
13:00 Sport for All Asesoft Junior Ploiesti J3F
       
Sala Colegiului Economic Costin C. Kiritescu    
10:00 Leii Laguna - 3 MBM
       
Sala Dinamo    
11:00 C.S. Dinamo Bucuresti A.B.C. Mures Targu Mures L1M
       
Sala CSS 6 (Luica)
   
11:00 C.S.S. 6 - 1 Royal Fun MBF
12:00 C.S.S. Nr.6 Bucuresti C.S.S. Ramnicu Valcea U13F
       
SalaRapid      
10:30 A.C.S. B. Raptors Bucuresti C.S.Universitar Brasov U14F
       
Sala Liceului Henry Coanda    
13:00 A.C.S. Champions - 2 Bucuresti C.S.Universitar Brasov U16F
15:00 A.C.S. Champions - 1 Bucuresti C.S.S. C.S.M. Targoviste U16F
17:00 C.S.S. Ramnicu Valcea C.S.S. Alexandria U13F
       
Sala Universitatii Lumina    
11:30 Star Pro Basket Academy C.S.S. 4 J3M
13:30 A.B.C. Star Pro Basket Academy Bucuresti C.S. Phoenix L.P.S. Galati U16F
       
Sala Scolii Generale nr.  108    
12:00 A.B.C. Laguna Bucuresti C.S.S. Targoviste U13M
15:00 Laguna Slam BBM
       
Sala Liceului Teoretic Traian    
15:00 Asesoft Junior - 1 Ploiesti Playball BBM
       
Sala Liceului Tehnic Iuliu Maniu    
10:00 C.S.S 2 Olimpia BBF
11:30 C.S.S 2 Viitorul MBF
13:15 C.S.S. Nr.2 Bucuresti C.S.Universitar Brasov U13F
       
Sala Scolii Generale nr.  32    
15:00 Vilis B.C. Steaua J3M
16:00 Vilis Spike MBM
       
Sala Leu    
12:00 No Name Rapid O M
13:30 Fazanii Make & Co O M
15:00 BC Frank Granitul O M
16:30 Titanii Universitatea O M
18:00 BC Time E Magic O M
       
       
Arena de Baschet FRB    
15:00 Leii Nemrut O M
16:30 Speed Vulturii Argintii O M
18:00 Royal Fun Rado Sport O M
19:30 Classic Dome Poli 1 O M
       
  Luni 08.12.2014    
       
Sala ASE      
18:00 Agronomia Spiru Haret U M
19:15 U.R.A. A.S.E. U M
       
       
  Marti 09.12.2014    
       
Arena de Baschet FRB    
11:00 C.S. Dinamo Bucuresti C.S.S. Ploiesti U20M
13:00 A.C.S. B. Vipo Bucuresti C.S. Universitar Brasov U20M
       
U.N.E.F.S.    
18:00 A.S.E. U.N.E.F.S. U F
19:15 U.N.E.F.S. Dimitrie Cantemir U M
       
Sala Scolii Generale nr.  108    
19:00 Laguna - 2 Artesania - 1 MBM

Din categoriile: Anunturi importante, U13 masculin, U20 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.