Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 8 ianuarie 2015

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 10-11 ianuarie 2015?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in urmatoarele zile. Astfel, conform programului oficial, in perioada 10-11 ianuarie 2015, vor avea loc 77 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Sambata 10.01.2015    
       
Sala Scolii Generale nr. 82    
09:00 C.S.S. 4 Olimpia - 2 MBF
10:00 Phoenix Constanta Asesoft Junior - 1 Ploiesti MBM
11:00 C.S.S. 4 - 1 First Basketball Alexandria J3M
       
Sala Scolii Generale nr. 54    
09:00 Viitorul Dinamo C.S.S. 6 BBM
10:00 Viitorul Laguna - 1 MBM
       
Sala Scolii Generale nr. 81    
10:00 Magic Champions Dan Dacian - 1 MBM
       
U.T.C.B.    
11:00 Dan Dacian Dinamo C.S.S. 6 - 1 J2M
13:00 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S.S. Targoviste U14M
15:00 Sportul Studentesc - Dan Dacian Asesoft Junior Ploiesti MBF
16:00 Dan Dacian - 2 Slam - 1 MBM
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
   
11:00 A.C.S. Flame Ilfov Bucuresti C.S.Universitatea Brasov U14M
12:30 C.S. Olimpia Bucuresti C.S.Universitatea Brasov U14F
14:00 Olimpia First Basketball Alexandria J3M
       
17:00 C.S.Universitatea Brasov C.S. Phoenix L.P.S. Galati U14M
       
Sala Colegiului Tehnic Edmond Nicolau    
12:00 Slam Sportul Studentesc - Dan Dacian BBF
13:00 BC Steaua Slam - 2 MBM
       
Sala Scolii Generale nr. 206    
12:30 Soimii Albi Magic Champions MBM
       
Sala Scolii Generale nr. 309    
13:00 Sport for All Baller - 2 MBM
       
Sala Dinamo    
13:15 C.S. Dinamo Bucuresti C.S.U. Sibiu L1M
       
Sala Scolii Generale nr. 308    
13:30 Artesania - 1 Dan Dacian - 3 MBM
14:30 Slam Artesania J2M
       
Sala Scolii Generale nr. 280    
14:00 Steaua Magic Slam J3M
15:30 Steaua Magic Sevlar Ploiesti MBM
       
Sala Colegiului National George Cosbuc    
14:00 C.S.S. 1 4 Sports J2M
       
Sala Scolii Generale nr. 64    
14:30 Asesoft Junior - 2 Ploiesti Dinamo CSS 6 - 3 MBM
       
Sala Leu      
15:00 Leii Speed O M
       
Arena FRB
     
15:00 BC Time Factor O M
16:30 Arhitect Royal Fun O M
       
Sala Liceului Teoretic Traian    
15:00 Playball Laguna BBM
       
Sala CSS 6 (Luica)
   
17:00 Dinamo C.S.S. 6 - 2 Viitorul MBM
       
  Duminica 11.01.2015    
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
09:00 Slam C.S.S. 6 - 1 MBF
10:00 Slam Dinamo C.S.S. 6 J1M
11:30 Slam - 4 C.S.S. 4 MBM
12:30 Slam - 2 Baller - 2 BBM
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
   
09:00 Olimpia Laguna MBM
10:00 A.C.S. Flame Ilfov Bucuresti C.S. Phoenix L.P.S. Galati U14M
12:00 C.S.S. 6 - 2 Olimpia - 1 MBF
       
U.T.C.B.    
09:00 Dan Dacian 4 Sports J3M
10:30 Dan Dacian Vipo J1M
       
Sala Scolii Generale nr. 30    
09:30 C.S.O. Voluntari Leii MBM
10:30 AS 30 Steaua Magic MBM
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
09:00 C.N. Aurel Vlaicu - 2 Baller J3M
10:30 C.N. Aurel Vlaicu Phoenix Constanta BBM
11:30 C.N. Aurel Vlaicu Soimii Albi MBM
13:00 Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti C.S.U. Sibiu L1M
14:30 C.N. Aurel Vlaicu - 1 Asesoft Junior Ploiesti J3M
       
Sala Universitatii Lumina    
10:30 BC Steaua Star - Pro Basketball Academy J3M
12:00 Star - Pro Basketball Academy Viitorul J3F
       
Sala Colegiului National I.L.Caragiale    
11:00 Palestra Baller J2M
12:30 C.S.S. 4 - 2 Vipo J3M
14:00 Palestra Royal Fun J1M
       
Sala Scolii Generale nr. 129    
12:00 Laguna Otopeni J2M
13:30 Laguna AS 30 J3M
       
U.S.A.M.V.B.      
12:15 4 Sports Baller BBM
13:30 A.C.S. 4 Sports Bucuresti C.S. Phoenix Constanta U13M
15:00 4 Sports Phoenix Constanta BBM
16:00 4 Sports Laguna - 2 MBM
       
Sala Liceului Grigore Moisil    
11:00 C.S.S. 5 C.S. Spike MBM
       
Sala Liceului Tehnic Iuliu Maniu    
13:00 C.S.S. 2 Royal Fun MBF
14:30 C.S.S. 2 Viitorul BBF
       
Sala Liceului Teoretic Dante Alighieri    
14:00 Baller Steaua Magic J1M
15:30 CS Otopeni Baller - 1 MBM
       
Sala Liceului Teoretic Traian    
14:00 Playball Sport for All J3M
       
Sala Scolii Generale nr. 32    
14:00 Vilis C.S.S. 4 BBM
15:00 Vilis Slam - 3 MBM
16:00 Vilis Dinamo C.S.S. 6 - 2 J2M
       
Sala Liceului Teoretic Alexandru Ioan Cuza    
16:00 Royal Fun Playball MBM
       
Arena de Baschet
   
15:00 Granitul BC Steaua O M
16:30 Tancul Fazanii O M
18:00 Ciocanul Rado Sport O M
19:30 Universitatea BC Frank O M
       
Sala Leu      
12:00 Rapid E Magic O M
13:30 Mithos Titanii O M
15:00 Sfertul 5 Intersport O M
16:30 BC 97 Silena O M
18:00 Nemrut Poli 1 O M
19:30 Vulturii Classic Dome O M

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, U14 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.