Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Marti, 3 februarie 2015

Sportul Studentesc Dan Dacian si U-Mobitelco au castigat Cupa Transilvania COTRACO 2015

Autor: Federatia Romana de Baschet

La capatul a cinci zile pline de meciuri interesante, echipele de babybaschet Sportul Studentesc Dan Dacian Bucuresti (feminin) si U-Mobitelco Cluj-Napoca (masculin) au castigat trofeele puse in joc la Cupa Transilvania COTRACO 2015, intreceri derulate pana marti in municipiul Tg. Mures. Conform organizatorilor, in intrecerea masculina, U-Mobitelco s-a impus in finala competitiei in fata BC Laguna Sharks Bucuresti, cu scorul de 22-20, iar ACS Dan Dacian Bucuresti a castigat finala mica, castigand disputa pentru locul 3 cu Phoenix Galati, cu scorul de 24-21. In competitia similara feminina, Sportul Studentesc Dan Dacian Bucuresti a cucerit trofeul dupa ce a castigat meciul cu BC Sirius Tg. Mures din ultimul act al competitiei, cu scorul de 21-17, in vreme ce locul al treilea a revenit echipei ICED Bucuresti, care a castigat clar finala mica disputata impotriva For You Cluj, cu scorul de 26-7.
Totodata, la festivitatea de premiere s-au acordat si urmatoarele premii speciale:
Babybaschet Feminin
Anisia Puscasu (Sportul Studentesc Dan  Dacian) - cosgetera competitiei
Kertesz Stefania (BC Sirius) – MVP
Babybaschet Masculin
Alex Morosanu (BC Laguna Sharks) - cosgeterul turneului
Matei Valean (U Mobitelco) – MVP
 
De miercuri, tot la Tg. Mures, incepe turneul international de minibaschet “Cupa Transilvania COTRACO 2015”, programul primei zile fiind urmatorul:
Grupa A (Sala Electromures):
Asesoft 2 Ploiesti- Buba Baschet (Bulgaria) (ora 10)
U Mobitelco Cluj- Spike Bucuresti (ora 11)
U Mobitelco Cluj- Asesoft 2 Ploiesti (ora 15)
Buba Baschet (Bulgaria)- Spike Bucuresti (ora 16)
Grupa B (Sala Electromures):
Gladius Tg. Mures- BC Laguna 2 Bucuresti (ora 9)
Gladius Tg. Mures- Asesoft Ploiesti (ora 14)
Pityke Tigers (Ungaria)- BC Laguna 2 Bucuresti (ora 17)
Grupa C (Sala Tudor Vladimirescu):
BC Laguna Bucuresti- BC Together Tg. Mures (ora 11)
4 Sports Bucuresti- Dan Dacian 2 Bucuresti (ora 12)
BC Laguna Bucuresti- Dan Dacian 2 Bucuresti (ora 14) si
4 Sports Bucuresti- BC Together Tg. Mures (ora 15)
Grupa D (Sala Tudor Vladimirescu):
Dan Dacian Bucuresti- U Mobitelco 2 Cluj (ora 9)
EKO Sighet- Sevlar Ploiesti (ora 10)
Lucky Dragons Tg. Mures- Sevlar Ploiesti (ora 16)
EKO Sighet- U Mobitelco 2 Cluj (ora 17) si
Lucky Dragons Tg. Mures- Dan Dacian Bucuresti (ora 18)

Din categoriile: Stirea zilei, Anunturi importante, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.