Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 13 februarie 2015

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 13-15 februarie 2015?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in fiecare week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 13-15 februarie 2015, vor avea loc 98 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Vineri 13.02.2015    
       
Rapid      
17:00 C.S.Rapid Bucuresti C.S.M. VSK Miercurea Ciuc L1M
       
U.T.C.B.    
11:00 A.C.S. Champions Bucuresti Liceul A.P.I. Dej U14F
13:00 C. Sportul Studentesc Dan Dacian Bucuresti C.S.S. Bega Timisoara U14F
15:00 C.S.U. Brasov L.P.S. Alba Iulia U14F
       
Scoala Americana    
15:30 meciul 1 - teren 1   J3Ma
15:30 meciul 2 - teren 2   J3Ma
16:30 meciul 3 - teren 1   J3Ma
17:45 meciul 4 - teren 1   J3Ma
       
Sala Scolii Generale nr. 54    
20:30 Viitorul Speed O M
       
Sala Scolii Generale nr. 64    
20:30 Dinamo CSS 6 - 1 Soimii Albi BBM
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
18:30 Slam Royal Fun MBF
       
       
  Sambata 14.02.2015    
       
       
U.T.C.B.    
09:00 C.S.S. Bega Timisoara C.S.U. Brasov U14F
10:45 A.C.S. Champions Bucuresti C. Sportul Studentesc Dan Dacian Bucuresti U14F
12:30 C.S.U. Alba Iulia C.S.S. Ploiesti U14F
14:00 Dan Dacian 2 C.N. Aurel Vlaicu BBM
15:00 Dan Dacian 3 C.N. Aurel Vlaicu MBM
16:15 C.S.U. Brasov A.C.S. Champions Bucuresti U14F
18:00 C.S.S. Ploiesti C.S.S. Bega Timisoara U14F
19:45 C. Sportul Studentesc Dan Dacian Bucuresti Liceul A.P.I. Dej U14F
       
Sala Scolii Generale nr.  82    
09:00 CSS 4 CSS 6 - 2 MBF
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
   
09:30 Olimpia Dinamo CSS 6 - 2 MBM
       
Scoala Americana    
09:30 meciul 5 - teren 1   J3Ma
09:30 meciul 6 - teren 2   J3Ma
10:45 meciul 7 - teren 1    J3Ma
10:45 meciul 6 - teren 2   J3Ma
12:00 meciul 9 - teren 1   J3Ma
13:15 meciul 10 - teren 1   J3Ma
13:15 meciul 11 - teren 2   J3Ma
14:30 meciul 12 - teren 1   J3Ma
14:30 meciul 13 - teren 2   J3Ma
       
Sala Scolii Generale nr.  54    
10:00 Viitorul CS Otopeni MBM
11:00 Viitorul Asesoft Junior Ploiesti MBF
12:00 Viitorul Slam BBF
       
Sala Otopeni    
10:00 Otopeni Playball J2M
12:30 Otopeni Dan Dacian BBM
       
Sala Scolii Generale nr.  129    
10:00 Laguna - 3 BC Steaua MBM
11:00 Laguna Dinamo CSS 6  J2M
       
14:00 Vilis Laguna BBM
15:00 4 Sports Laguna - 1 MBM
       
Universitatea Lumina    
10:00 C.S.S. Medias A.C.S. B. Raptors Bucuresti U14F
       
15:30 A.B.C. Star Pro Basketball Academy Bucuresti C.S.S. Medias U14F
       
Rapid      
10:00 C.S.Rapid Bucuresti C.S.S. Alexandria U18F
11:30 C.S.Rapid Bucuresti C.S.U. Alba Iulia LNBF
       
Sala Scolii Generale nr.  81    
10:15 Magic Champions Asesoft Junior Ploiesti J2M
       
13:15 Magic Champions BC Slam 1 BBM
       
Sala Liceului Teoretic Dante Alighieri    
12:00 A.C.S. Baller Bucuresti A.C.S. Dan Dacian Bucuresti U18M
13:30 Baller - 2 Playball BBM
       
U.S.A.M.V.B.    
12:30 A.C.S. 4 Sports Bucuresti C.S. Phoenix L.P.S. Galati U16M
       
Sala Scolii Generale nr.  308    
13:30 Artesania - 2 Artesania - 1 MBM
       
Sala Scolii Generale nr.  172    
13:30 Spike Asesoft Junior - 2 Ploiesti MBM
       
Sala C.S.S. 6    
16:00 C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 Bucuresti C.S. Phoenix L.P.S. Galati U18M
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
18:00 CN Aurel Vlaicu 4 Sports J2M
       
Sala Scolii Generale nr.  280    
14:30 Steaua Magic Dinamo CSS 6 - 2  BBM
15:30 Steaua Magic Phoenix Constanta MBM
       
Leu      
13:30 Nemrut BC Time O M
15:00 Tractorul Granitul O M
16:30 Arhitect Viitorul O M
18:00 Poli 1 Silena O M
       
Arena de Baschet
   
15:00 Intersport Rado Sport O M
16:30 Royal Fun Factor O M
18:00 No Name BC Steaua O M
       
       
       
  Duminica 15.02.2015    
       
U.T.C.B.    
09:00 Liceul A.P.I. Dej C.S.U. Alba Iulia U14F
11:00 C. Sportul Studentesc Dan Dacian Bucuresti C.S.U. Brasov U14F
13:00 A.C.S. Champions Bucuresti C.S.S. Ploiesti U14F
14:30 A.C.S. Dan Dacian C.S.S. Tulcea U16M
16:00 Sportul Studentesc Dan Dacian Royal Fun MBF
17:00 Dan Dacian Baller J2M
18:30 Dan Dacian Baller J1M
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
10:30 Slam - 2 Laguna BBM
11:30 Slam - 1 Viitorul BBM
12:30 Slam - 2 Viitorul - 2 MBM
       
Sala Scolii Generale nr.  82    
09:00 CSS 6 - 2 CSS 4 MBF
10:00 CSS 4 Asesoft Junior - 1 Ploiesti  MBM
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
   
09:30 Olimpia Sportul Studentesc Dan Dacian BBF
10:30 Olimpia Star Pro Basketball Academy MBF
       
19:30 C.S. Olimpia Bucuresti A.B.C. Star Pro Basketball Academy Bucuresti U16F
       
Sala Colegiului Economic Costin C. Kiritescu    
11:00 Leii Dan Dacian - 2 MBM
12:00 Leii CSS 4 BBM
       
Sala Colegiului National I.L.Caragiale    
11:30 Palestra Dinamo CSS 6 J1M
13:00 CSS 4 - 2 Playball J3M
       
Sala Dinamo    
11:30 C.S. Dinamo Bucuresti C.S.U. Stiinta Bucuresti L1M
       
Sala Scolii Generale nr.  308    
12:00 Artesania Vilis J2M
       
Sala Colegiului National George Cosbuc    
12:00 CSS 1 Dinamo CSS 6 - 1 J2M
       
Universitatea Lumina    
12:30 A.C.S. B. Raptors Bucuresti A.B.C. Star Pro Basketball Academy Bucuresti U14F
       
Sala Colegiului Tehnic Iuliu Maniu    
13:00 CSS 6 - 1 CSS 2 MBF
       
Sala Colegiului Tehnic Edmond Nicolau    
13:00 Slam - 4  Asesoft Junior - 1 Ploiesti MBM
14:00 Slam - 1 Slam - 3 MBM
       
Sala Liceului Teoretic A.I.Cuza    
16:00 Royal Fun Steaua Magic J1M
       
Leu      
16:30 Brenntag Leii O M
18:00 Ciocanul Fazanii O M
19:30 Classic Dome E Magic O M
       
Arena de Baschet
   
11:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Bucuresti Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti U16M
       
15:00 Basketball Blues Universitatea O M
16:30 Sfertul 5 Vulturii Argintii O M
18:00 Slam IT Tancul O M
19:30 Make, Cristi si Prietenii Stiinta O M

Din categoriile: Anunturi importante, U14 masculin, U14 feminin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.