Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 19 februarie 2015

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 20-22 februarie 2015?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in fiecare week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 20-22 februarie 2015, vor avea loc 67 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Vineri 20.02.2015    
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
19:00 Slam CSS 2 MBF
       
Sala Mihai Viteazu    
19:45 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Bucuresti U BT Cluj Napoca LNBM
       
Sala Colegiului National I.L.Caragiale    
19:30 Dan Dacian Palestra J2M
       
Rapid      
09:30 A.C.S. Champions Bucuresti C.S. Rapid Bucuresti U18F
       
  Sambata 21.02.2015    
       
Sala Scolii Generale nr. 70    
09:00 CSS 4 Slam - 4 MBM
10:00 CSS 4 Champions MBF
       
Sala Otopeni    
09:30 Baller - 1  Otopeni MBM
       
Sala Scolii Generale nr. 54    
10:00 Viitorul - 2  Dinamo CSS 6 - 2 MBM
11:00 Viitorul CSS 6 - 1 MBF
       
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
11:00 Col.Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti A.C.S.B. Vipo Bucuresti U18M
13:00 C.N. Aurel Vlaicu Baller J2M
       
Sala Mihai Viteazu    
12:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank - 1 Bucuresti C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank - 2 Bucuresti U18M
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
   
12:00 Olimpia Star Pro Basketball Academy MBF
       
Sala U.T.C.B.    
12:00 Dan Dacian - 1 Maghic Champions MBM
13:30 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S. Phoenix L.P.S. Galati U16M
15:00 Dan Dacian - 3 Artesania - 1 MBM
       
Sala Scolii Generale nr. 206    
12:30 Soimii Albi CN Aurel Vlaicu MBM
       
Sala U.S.A.M.V.B.    
13:00 A.C.S. 4 Sports Bucuresti C.S.U. Sibiu U16M
       
Sala CSS 6     
13:30 CSS 6 - 2 Olimpia - 2 MBF
       
Sala Scolii Generale nr. 129    
13:30 Laguna 3 Olimpia MBM
14:30 Laguna 2 4Sports MBM
15:30 Laguna Dan Dacian BBMa
16:30 Laguna Slam J2M
18:00 Laguna 1 Viitorul MBM
       
Sala Scolii Generale nr. 32    
14:00 Vilis Slam J2M
15:00 Vilis Steaua Magic J3M
       
Sala Scolii Generale nr. 280    
15:00 Steaua Magic Sevlar Ploiesti MBM
16:00 Steaua Magic Vipo J1M
       
Sala Colegiului National George Cosbuc    
15:30 C.S.S. Nr.1 Bucuresti A.C.S. Baller Bucuresti U18M
       
Sala Liceului Teoretic Dante Alighieri    
16:00 Baller CSS 6 - 1 J3Ma
17:30 Baller - 2  Sport for All MBM
19:00 Baller Palestra J1M
       
Leu      
12:00 Factor Silena O M
13:30 Basketball Blues Poli 3 O M
15:00 Vulturii Argintii Intersport O M
16:30 BC Steaua Universitatea O M
18:00 Stiinta Tractorul O M
19:30 Speed Sfertul 5 O M
       
       
  Duminica 22.02.2015    
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
09:00 Slam - 2 BC Steaua MBM
10:00 Slam - 3 Vilis MBM
11:00 Slam - 1 Dan Dacian - 2 MBM
12:00 Slam Dan Dacian J1M
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
10:00 Col.Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti C.S.S. Unirea Iasi U18M
12:00 Col.Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti A.C.S. Dan Dacian Bucuresti U16M
       
Sala Colegiului Tehnic Henri Coanda    
10:30 A.C.S. Champions - 1 Bucuresti C.S. Olimpia Bucuresti U16F
       
Sala Scolii Generale nr. 172    
11:00 C.S. Spike Bucuresti C.S.U. Sibiu U16M
12:30 Spike CSS 5  MBM
       
Sala U.S.A.M.V.B.    
11:00 A.C.S. 4 Sports Bucuresti C.S.S. Bega Timisoara U16M
12:30 4 Sports - 1 4 Sports - 2 MBM
13:30 4 Sports Dinamo CSS 6 - 1 J2M
       
Sala U.T.C.B.    
11:30 Dan Dacian 3 Jocuri Amicale BBM
       
Sala Liceului Traian    
13:30 Playball Artesania J2M
15:00 Playball Sport for All MBM
       
CSS 6      
13:30 Dinamo CSS 6  Royal Fun J1M
       
Sala Scolii Generale nr. 64    
14:00 Dinamo CSS 6 - 3 Asesoft Junior - 2 Ploiesti MBM
       
Sala Universitatii Lumina    
14:00 A.B.C. Star Pro Baschet Academy Bucuresti A.C.S. KSE Targu Secuiesc U16M
       
Sala Liceului Teoretic A.I. Cuza    
16:00 Royal Fun Asesoft Junior Ploiesti MBF
       
Sala Colegiului Economic Costin C. Kiritescu    
16:30 Leii C.S.O. Voluntari MBM
       
Leu      
12:00 Rapid Mithos O M
13:30 Leii Poli 1 O M
15:00 E Magic Brenntag O M
16:30 Fazanii Tancul O M
18:00 Slam IT Ciocanul O M
19:30 Granitul Titanii O M
       
Arena de Baschet
   
13:30 C.S.U. Stiinta Bucuresti C.S. Politehnica Iasi L1M
15:00 Baschet Time Arhitect O M
16:30 Rado Sport Viitorul O M
18:00 Frank Make, Cristi si Prietenii O M
19:30 Royal Fun Classic Dome O M

Din categoriile: Anunturi importante, U16 masculin, U18 feminin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.