Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 6 martie 2015

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 06-10 martie 2015?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in fiecare week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 06-10 martie 2015, vor avea loc 116 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Vineri 06.03.2015    
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 81    
20:45 Dinamo CSS 6 - 3 Magic Champions MBM
       
Sala Universitatii Lumina    
14:00 ONSS - TF municipal grupe 6 meciuri  
  ONICESCU SPIRU HARET L M_onss
  A. VLAICU MOISIL L M_onss
  CUZA ONICESCU L M_onss
  LAZAR A. VLAICU L M_onss
  SPIRU HARET CUZA L M_onss
  MOISIL LAZAR L M_onss
       
AISB - Scoala Americana    
08:45 Terenul 1 4 meciuri J2Ma
08:45 Terenul 2 4 meciuri J2Fa
       
13:30 Terenul 1 4 meciuri J2Ma
13:30 Terenul 2 4 meciuri J2Fa
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 108    
20:00 Laguna - 1  Laguna - 2 MBM
       
CSS 6      
20:30 Dinamo CSS 6 - 2 Artesania J2M
       
A.S.E.      
12:00 FABBV CSIE U M
13:15 Comert FAA U M
14:30 CIG Marketing U M
15:45 REI Management U M
       
  Sambata 07.03.2015    
       
  Sala Scolii Gimnaziale nr. 82
   
08:30 CSS 4 - 2 Dinamo CSS 6 - 2 MBM
       
Olimpia    
09:00 Olimpia - 2 CSS 4 MBF
10:00 Olimpia - 1 CSS 6 - 2 MBF
       
19:00 C.S. Olimpia Bucuresti A.C.S. Napoca Baschet School Cluj Napoca L1F
       
Sala Universitatii Lumina    
09:00 ONSS - TF municipal grupe 6 meciuri L F_onss
15:00 ONSS - TF municipal semifinale 2 meciuri L M_onss
       
A.I.S.B. - Scoala Americana    
08:45 Terenul 1 8 meciuri J2Ma
08:45 Terenul 2 7 meciuri J2Fa
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 54    
09:00 Viitorul Royal Fun MBF
10:00 Viitorul Magic Champions BBM
11:00 Viitorul - 2 Laguna - 3 MBM
12:00 Viitorul Baller J3M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 129    
10:00 Laguna CSS 4  - 1  J3M
11:00 Laguna - 1 Baller - 1 MBM
12:00 Laguna CSS 4  - 1  BBM
       
U.S.A.M.V.B.    
10:00 4 Sports Viitorul - 1 MBM
11:00 4 Sports Otopeni BBM
12:00 4 Sports Palestra J2M
13:30 4 Sports Otopeni MBM
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
10:00 CN Aurel Vlaicu First Basketball Alexandria J3M
12:00 Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti B.C.M. L.P.S. Viitoru C.S.U. Pitesti U18M
13:30 CN Aurel Vlaicu Artesania - 1 MBM
14:30 Dinamo CSS 6 - 2 CN Aurel Vlaicu J2M
16:00 Dinamo CSS 6 Steaua Magic J1M
       
U.T.C.B.    
11:30 Dan Dacian - 1  Spike MBM
12:30 Sportul Studentesc Dan Dacian CSS 5 MBF
13:30 Sportul Studentesc Dan Dacian Alexandria BBF
14:30 Dan Dacian  Royal Fun J1M
16:00 Dan Dacian  CSS 1 J2M
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
11:45 Slam - 1 Vilis MBM
12:45 Slam - 2 Dinamo CSS 6 - 2 MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 206    
12:30 Soimii Albi Phoenix Constanta BBM
       
Sala Liceului Teoretic Dante Alighieri    
13:00 Baller - 1 Dinamo CSS 6 BBM
14:00 Baller  Vipo J1M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 32    
14:00 Vilis Playball J3M
15:30 Vilis Laguna J2M
       
Sala Liceului Traian    
16:30 Vipo Playball J3M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 59    
17:30 Artesania - 2  Dan Dacian - 3 MBM
       
Leu      
15:00 Poli 1 Factor O M
16:30 BC Steaua Fazanii O M
18:00 Poli 3 Ciocanul O M
19:30 Intersport BC Time O M
       
Arena de Baschet
   
10:30 A.C.S. B. Vipo Bucuresti C.S.S. Viitorul Cluj Napoca U18M
13:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank - 2 Bucuresti C.S.S. Sibiu U18M
15:00 Granitul Frank O M
16:30 Tractorul Titanii O M
18:00 Sfertul 5 Viitorul O M
       
  Duminica 08.03.2015    
       
       
Sala Universitatii Lumina    
09:00 ONSS - TF municipal semifinale 2 meciuri L F_onss
11:00 ONSS - TF municipal finala mica 1 meci L M_onss
12:00 ONSS - TF municipal finale 2 meciuri L F_onss
14:00 ONSS - TF municipal finala mare 1 meci L M_onss
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
09:00 Slam - 3 Leii MBM
10:00 Slam Palestra J1M
11:30 Slam Olimpia BBF
12:30 Playball Slam - 2 BBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 280    
10:00 Steaua Magic Dan Dacian J3M
       
Sala Liceului Traian    
10:00 Playball Baller - 2 MBM
       
Sala Otopeni    
10:00 Otopeni Laguna - 2 MBM
11:00 Otopeni Vilis BBM
       
14:00 Otopeni Slam J2M
       
Sala Colegiului National Grigore Moisil    
10:00 CSS 5 C.S.U. Asesoft Junior Ploiesti 2 MBM
11:00 CSS 5 AS 30 BBM
       
U.T.C.B.    
11:00 Dan Dacian - 1  CN Aurel Vlaicu BBM
12:00 Dan Dacian - 2 Baller - 2 BBM
13:30 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S.U. Brasov U16M
15:00 Dan Dacian - 2 C.S.O. Voluntari MBM
       
Sala Colegiului Tehnic Edmond Nicolau    
10:30 Slam - 1 4 Sports BBM
11:30 Slam - 4 Phoenix Constanta  MBM
12:30 Slam Asesoft Junior Ploiesti MBF
       
Sala Colegiului Tehnic Iuliu Maniu    
11:00 CSS 2 Sportul Studentesc Dan Dacian MBF
       
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 172    
11:30 C.S. Spike Bucuresti C.S.S. Bega Timisoara U16M
13:15 Spike Dinamo CSS 6 - 3 MBM
       
Rapid      
09:30 C.S. Rapid Bucuresti A.C.S. Napoca Baschet School Cluj Napoca U18F
11:30 C.S. Rapid Bucuresti C.S. Politehnica Iasi L1M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 70    
12:00 CSS 4  Steaua Magic MBM
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
12:00 CN Aurel Vlaicu - 2 Sport for All J3M
       
Sala Colegiului Tehnic de Aeronautica Henri Coanda    
12:30 A.C.S. Champions ? 2 Bucuresti S.C.M. C.S.S. Craiova U16F
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 308    
13:00 Artesania - 1 Soimii Albi MBM
       
CSS 6      
14:30 Dinamo CSS 6 - 2 Playball J2M
       
Sala Colegiului Economic Costin C. Kiritescu    
15:00 Leii Steaua Magic BBM
       
Leu      
12:00 Rapid Make, Cristi si Prietenii O M
13:30 Mithos Rado Sport O M
15:00 Vulturii Nemrut O M
16:30 Silena E Magic O M
18:00 Leii Classic Dome O M
19:30      
       
Arena de Baschet
   
15:00 Slam IT Basketball Blues O M
16:30 Arhitect 95 Speed O M
18:00 Tancul Universitatea O M
19:30 Royal Fun Brenntag O M
       
  Luni 09.03.2015    
       
Sala Mihai Viteazu    
18:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Bucuresti A.B.C. Mures Targu Mures LNBM
       
Rapid      
21:00 Cupa RCS   3x3RCS
       
A.S.E.      
19:15 A.S.E. U.C.D.C. U M
       
  Marti 10.03.2015    
       
A.S.E.      
19:15 A.S.E. Universitatea U F

Din categoriile: Anunturi importante, Liga Nationala de Baschet masculin, U18 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.