Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Miercuri, 18 martie 2015

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 19-22 martie 2015?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in fiecare week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 19 - 22 martie 2015, vor avea loc 93 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Joi 19.03.2015    
       
Sala Liceului Teoretic Traian    
20:00 Playball Laguna J2M
       
A.S.E.      
19:30 Cupa Playball   3x3
       
  Vineri 20.03.2015    
       
U.M.F.      
17:30 U.M.F. Universitatea U F
18:45 U.M.F. U.R.A. U M
       
A.S.E.      
12:00 Comert EAM U M
13:15 FAA CSIE U M
14:30 REI Economie U M
15:45 Management Marketing U M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 172    
20:00 C.S. Spike Bucuresti A.C.S. 4 Sports Bucuresti U16M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 54    
19:00 Viitorul Dan Dacian MBF
       
  Sambata 21.03.2015    
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
09:00 Col.Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti C.S.S. Viitorul Cluj Napoca U18M
       
13:00 CN Aurel Vlaicu Dan Dacian - 3 MBM
       
U.S.A.M.V.B.    
09:00 4 Sports CSS 1  J2M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 70    
09:00 CSS 4 Olimpia - 1 MBF
10:00 CSS 4 - 1 Dinamo CSS 6 - 1 BBM
11:00 CSS 4 Olimpia J3M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 129    
09:30 Laguna - 2  Baller - 1 MBM
10:30 Laguna CN Aurel Vlaicu BBM
       
Sala Otopeni    
10:00 Otopeni Leii BBM
11:00 Otopeni Viitorul MBM
       
Sala Liceului Teoretic Dante Alighieri    
10:00 A.C.S. Baller Bucuresti C.S.S. Unirea Iasi U16M
12:00 A.C.S. Baller Bucuresti C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 Bucuresti U18M
13:30 Baller CSS 4 J3M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 54    
11:00 Viitorul Slam - 2 BBM
12:00 Viitorul - 2 Dinamo CSS 6 - 2 MBM
       
Soced      
11:00 A.C.S. B. Vipo Bucuresti L.P.S. Targu Mures U18M
       
Rapid      
11:30 C.S. Rapid Bucuresti C.S.S. Sfantu Gheorghe U18F
       
Sala Colegiului National I.L. Caragiale    
11:30 Palestra CN Aurel Vlaicu J2M
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
11:45 Slam Olimpia BBF
12:45 Slam - 2 Baller - 2 BBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 206    
12:30 Soimii Albi CSS 4 - 2 BBM
       
Sala Mihai Viteazu    
13:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank - 1 Bucuresti C.S.S. Sibiu U18M
       
19:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank  Bucuresti S.C.M.U. Craiova LNBM
       
U.T.C.B.    
13:00 Dan Dacian - 1 Dinamo CSS 6 - 3 MBM
14:20 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S.S. Nr.1 Bucuresti U18M
       
Sala Liceului Teoretic Traian    
11:15 Slam - 3 Slam - 1 MBM
13:00 Playball AS 30 BBM
14:30 Playball Viitorul J3M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 172    
13:30 Spike Asesoft Junior - 2 Ploiesti MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 309    
13:30 Sport for All Royal Fun MBM
15:00 Sport for All Vipo J3M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 32    
14:00 Vilis Slam - 1 BBM
15:00 Vilis Otopeni J2M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 280    
14:00 Steaua Magic 4 Sports BBM
15:00 Steaua Magic 4 Sports J3M
       
Sala Colegiului Tehnic de Aeronautica Henri Coanda    
14:00 A.C.S. Champions Bucuresti C.S.U. Brasov U18F
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 59    
17:30 Artesania - 2  Soimii Albi MBM
       
Arena de Baschet
   
19:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank - 2 Bucuresti C.S. U-Mobitelco Cluj Napoca U18M
       
Leu      
12:00 Sfertul 5 Nemrut S M
13:30 Ciocanul Basketball Blues S M
15:00 Leii Factor S M
16:30 Rado Sport Baschet Time S M
18:00 Stiinta Titanii S M
19:30 Intersport Speed S M
       
  Duminica 22.03.2015    
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
08:45 Slam Playball J2M
10:15 Slam Royal Fun J1M
11:45 Slam Viitorul MBF
12:45 Slam - 4 Asesoft Junior - 2 Ploiesti MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 30    
09:30 AS 30 Asesoft Junior Ploiesti J3M
11:00 C.S.O. Voluntari Vilis MBM
       
Sala Liceului de Arte Plastice Nicolae Tonitza    
09:00 CSS 6 - 1 Sportul Studentesc Dan Dacian MBF
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 129    
10:00 Laguna Artesania J2M
11:30 BC Steaua Laguna - 3 MBM
       
Sala Mihai Viteazu    
10:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank - 1 Bucuresti C.S. U-Mobitelco - 1 Cluj Napoca U18M
       
Sala Liceului Teoretic Dante Alighieri    
11:00 Dan Dacian - 1 Baller - 1 BBM
12:30 A.C.S. Baller Bucuresti C.S.S. Bacau U16M
14:00 Baller  Dinamo CSS 6 J1M
15:30 CSS 1 Baller J2M
       
Scoala Gen. 103
   
11:00 A.B.C. Star Pro Basketball Academy Bucuresti L.P.S. Arad U16F
13:00 Star Pro Basketball Academy Slam J3M
       
Rapid      
11:00 C.S. Rapid Bucuresti C.S.M. Satu Mare LNBF
       
Sala Colegiului National I.L. Caragiale    
11:30 Palestra Vipo J1M
       
Sala Colegiului Tehnic Iuliu Maniu    
12:00 CSS 2 Asesoft Junior Ploiesti MBF
       
Sala Liceului Teoretic Traian    
12:00 Playball Dinamo CSS 6 - 1 MBM
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
   
12:00 C.S. Olimpia Bucuresti C.S.S. Ploiesti U16F
13:30 Olimpia - 1 Olimpia - 2 MBF
       
U.T.C.B.    
12:30 Dan Dacian 4 Sports J2M
14:00 Dan Dacian Vilis J3M
15:30 Dan Dacian Steaua Magic J1M
17:00 Dan Dacian - 1 Leii MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 309    
13:30 Sport for All Asesoft Junior Ploiesti J3F
       
CSS 6      
14:30 Dinamo CSS 6 - 2 Olimpia MBM
       
Sala Colegiului Tehnic de Aeronautica Henri Coanda    
16:00 A.C.S. Champions - 1 Bucuresti C.S.S. Sfantu Gheorghe U16F
17:30 Champions CSS 6 - 2 MBF
       
Leu      
12:00 Rapid Granitul S M
13:30 Mithos Make, Cristi si Prietenii  S M
15:00 Univesitatea Fazanii S M
16:30 Tractorul BC Frank  S M
18:00 Poli 3 Slam IT S M
       
Arena de Baschet
   
15:00 Vulturii Argintii Viitorul S M
16:30 Poli 1 Emagic S M
18:00 Tancul BC Steaua S M
19:30 Royal Fun Silena S M

Din categoriile: Anunturi importante, U16 masculin, U18 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.