Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 2 aprilie 2015

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 02-07.04.2015

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in fiecare week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 02-07 aprilie 2015, vor avea loc 100 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:


Joi 02.04.2015    


   
U.S.A.M.V.B.    
18:45 U.M.F. Agronomia U F
20:00 U.C.D.C. U.R.A. U M
       
Arena de Baschet FRB    
10:30 RYSA   dem
       
Soced      
18:30 Vipo Dinamo CSS 6 J1M
       
A.S.E.      
19:30 Playsports   3x3PS
       
  Vineri 03.04.2015    
       
A.S.E.      
12:00 Semifinala 1   U M
13:15 Semifinala 2   U M
14:30 Finala Mica   U M
15:45 Finala Mare   U M
       
Colegiul Tehnic de Aeronautica Henri Coanda    
       
16:30 L.A.P.I. Dej A.C.S. Champions Bucuresti U14F
18:00 L.P.S. Alba Iulia C.S.U Cuadripol Brasov U14F
19:30 C.S.S. Bega Timisoara Sportul Studentesc Dan Dacian Buc. U14F
       
Dinamo      
10:30 C.S. Dinamo Bucuresti C.S.M. VSKC Miercurea Ciuc L1M
       
UTCB      
10:00 4 meciuri cupa A. Saligny 1arbitru U M
       
  Sambata 04.04.2015    
       
Colegiul Tehnic de Aeronautica Henri Coanda    
9:00 A.C.S. Champions Bucuresti C.S. Rapid Bucuresti U18F
       
13:00 C.S.S. Ploiesti L.P.S. Alba iulia U14F
14:30 C.S. Universitatea Brasov C.S.S. Bega Timisoara U14F
16:00 C.Sportul Studentesc Dan Dacian Bucuresti A.C.S. Champions Bucuresti U14F
       
17:30 C.S.S. Bega Timisoara C.S.S. Ploiesti U14F
19:00 Liceul A.P.I. Dej C.Sportul Studentesc Dan Dacian Bucuresti U14F
20:30 A.C.S. Champions Bucuresti C.S. Universitatea Brasov U14F
       
Olimpia      
9:30 Olimpia 2 CSS2 MBF
10:30 Olimpia CSS5 BBF
11:30 Olimpia 1 Slam MBF
       
Scoala 129    
10:00 Laguna 3 Dinamo CSS 6 - 2 MBM
11:00 Laguna Palestra J2M
       
Colegiul National Aurel Vlaicu    
10:00 CN Aurel Vlaicu Dinamo CSS 6 - 2 J2M
11:30 CN Aurel Vlaicu Soimii Albi MBM
12:30 CN Aurel Vlaicu - 2 Asesoft Junior Ploiesti J3M
       
Scoala 81    
10:15 Magic Champions Laguna - 2 MBM
       
Liceul Teoretic Dante Alighieri    
10:30 Baller CN Aurel Vlaicu - 1 J3M
12:00 Baller - 1 Laguna BBM
       
U.T.C.B.    
11:40 Amical   BBMa
12:40 Dan Dacian - 1 Dan Dacian - 2 MBM
13:40 Sportul Studentesc Dan Dacian Slam BBF
15:00 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti A.C.S. Baller Bucuresti U18M
       
Rapid
   
12:00 C.S. Rapid Bucuresti C.S. Phoenix Galati L1M
       
Colegiul National George Cosbuc    
12:00 C.S.S. Nr.1 Bucuresti C.S.S. Targoviste U18M
       
Colegiul National Spiru Haret    
12:30 Slam Dan Dacian J2M
       
Arena de Baschet FRB    
14:00 Turneu All-Star   3x3
       
15:30 No Name Tancul O M
17:00 Nemrut Viitorul O M
       
Regimentul de Garda Mihai Viteazu    
14:30 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank - 2 Bucuresti C.S.S. Tulcea U18M
       
Colegiul Tehnic Edmond Nicolau    
14:30 Slam - 4 Spike MBM
       
Scoala 32    
14:30 Vilis 4 Sports J3M
16:00 Vilis CSS 1 J2M
       
Leu      
12:15 Leii 4 Sports BBM
13:30 Leii Brenntag O M
15:00 Factor E Magic O M
16:30 Intersport Arhitect 95 O M
18:00 Speed Baschet Time O M
       
Liceul Tehnic Traian    
13:00 Playball Artesania - 2 MBM
       

Duminica 05.04.2015    
       
Colegiul Tehnic de Aeronautica Henri Coanda    
9:00 L.P.S. Alba iulia Liceul A.P.I. Dej U14F
10:30 C.S. Universitatea Brasov C.Sportul Studentesc Dan Dacian Bucuresti U14F
12:00 C.S.S. Ploiesti A.C.S. Champions Bucuresti U14F
       
15:30 A.C.S. Champions - 2 Bucuresti C.S.S. Sibiu U16F
17:00 A.C.S. Champions - 1 Bucuresti C.S.S. Ploiesti U16F
       
U.S.A.M.V.B.    
9:30 4 Sports Vilis J3M
11:00 4 Sports Dan Dacian J3M
       
Colegiul National I.L.Caragiale    
10:00 Palestra Vipo J1M
11:30 CSS4 2 Vipo J3M
       
Colegiul National Spiru Haret    
10:00 Slam - 2 Dinamo CSS - 1 MBM
11:00 Slam Royal Fun J1M
12:30 Slam - 1 4 Sports MBM
       
Scoala 30    
10:00 CSO Voluntari Baller - 1 MBM
       
Scoala 309    
10:00 Sport for All Playball J3M
11:30 Sport for All Baller - 2 MBM
       
Liceul Teoretic Dante Alighieri    
10:00 A.C.S. Baller Bucuresti B.C. Slam Bucuresti U16M
12:00 Baller Steaua Magic J1M
13:45 Baller Playball J2M
15:15 Baller - 2 Playball MBM
       
Colegiul National Aurel Vlaicu    
11:00 Col.Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Bucuresti U16M
       
Scoala 172    
13:00 C.S. Spike Bucuresti A.B.C. Athletic Constanta U16M
       
U.T.C.B.    
13:30 Sportul Studentesc Dan Dacian Star Pro Baschet Academy MBF
       
Liceul Teoretic A.I.Cuza    
14:00 Royal Fun CSS 6 - 2 MBF
15:00 Royal Fun Dan Dacian - 3 MBM
       
Universitatea Lumina    
19:00 B.C. Star - Pro Basketball Academy Buc. Olimpia Bucuresti U16F
       
Dinamo    
18:00 All Star Game   LNBM a
       
Leu      
12:00 Rapid Tractorul O M
13:30 Mithos Granitul O M
15:00 Universitatea Poli 3 O M
16:30 Fazanii Slam IT O M
18:00 BC Steaua Basketball Blues O M
       
Arena de Baschet FRB    
15:00 Sfertul 5 Rado Sport O M
16:30 Classic Dome Silena O M
18:00 Titanii Frank O M
       
UTCB      
20:00 Cupa ACSB   3X3
       
  Luni 06.03.2015    
       
Scoala 108    
20:00 Laguna - 1 Leii MBM
       
Colegiul National Grigore Moisil    
10:00 Califiari Cupa PMB   M M_PMB
       
Rapid
   
21:00 Cupa RCS   3x3
       
A.S.E.
   
18:00 Universitatea Agronomie U F
19:15 U.R.A. A.S.E. U M
       

Marti 07.03.2015    
       
Colegiul Tehnic de Aeronautica Henri Coanda    
  A.C.S. Champions Bucuresti B.C.Sirius Targu Mures U16F
       
A.S.E.      
19:15 A.S.E. U.M.F. U F

Din categoriile: Anunturi importante

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.