Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 23 aprilie 2015

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 23 - 27 aprilie 2015?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in fiecare week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 23-27 aprilie 2015, vor avea loc 104 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Joi 23.04.2015    
       
       
Piata George Enescu - Festivalul Tineretului si Sportului  
09:00 4 meciuri baieti   L M_onss
13:00 2 meciuri fete   L F_onss
15:00 4 meciuri baieti   L M_onss
       
Sala CSS 6 (Luica)    
19:15 Dinamo CSS 6 BC Laguna J2M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 64    
20:15 Dinamo CSS 6 - 3 CS VIlis MBM
       
  Vineri 24.04.2015    
       
Piata George Enescu - Festivalul Tineretului si Sportului  
09:00 4 meciuri baieti   L M_onss
13:00 2 meciuri fete   L F_onss
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 206    
17:30 Soimii Albi Viitorul BBM
       
Sala CSS 6 (Luica)    
19:00 C.S.M. Miercurea Ciuc C.S.S. Gheorgheni U13F
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 64    
20:15 Dinamo CSS 6 - 1 VIlis J2M
       
  Sambata 25.04.2015    
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 70    
09:00 CSS 4 - 1 Laguna BBM
10:00 CSS 4 - 2 Dinamo CSS 6 BBM
11:00 CSS 4 CSS 5 MBM
       
Sala CSS 6 (Luica)
   
09:00 L.P.S. Satu Mare C.S.M. Miercurea Ciuc U13F
10:45 C.S.S. Ceusianu Reghin C.S.S. Gheorgheni U13F
12:45 C.S.S. Nr. 6 Bucuresti C.S. Universitatea Brasov U13F
15:30 C.S.S. Gheorgheni C.S.S. Bega Timisoara U13F
17:15 C.S. Universitatea Brasov L.P.S. Satu Mare U13F
18:45 C.S.S. Nr.6 Bucuresti C.S.S. Ceusianu Reghin U13F
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
   
09:00 Olimpia Royal Fun MBF
10:00 Olimpia Baller MBM
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
09:00 Dinamo CSS 6 - 1 CN Aurel Vlaicu MBM
10:00 CN Aurel Vlaicu Laguna J2M
11:30 CN Aurel Vlaicu Dan Dacian - 1 BBM
12:30 CN Aurel Vlaicu - 1 Olimpia J3M
14:30 CN Aurel Vlaicu - 2 Viitorul J3M
       
Sala Universitatii Lumina    
10:00 Champions Star Pro Basketball Academy J3F
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 81    
10:15 Magic Champions Viitorul BBM
       
13:15 Magic Champions Viitorul MBM
       
Sala Colegiului National I.L.Caragiale    
10:30 CSS 4 - 2 Playball J3M
12:00 Palestra Dinamo CSS 6 - 2 J2M
13:30 Vipo Baller J3M
15:00 Vipo Slam J1M
       
Sala Otopeni    
10:30 Otopeni Steaua Magic MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 206    
12:30 Soimii Albi Slam - 2 MBM
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
12:00 Slam CS Olimpia BBF
13:00 Slam ACS Viitorul MBF
       
Sala Colegiului Tehnic Edmond Nicolau    
13:30 Slam - 2 Playball BBM
14:30 Slam Steaua Magic BBM
15:30 Slam Steaua Magic J3M
       
Sala U.T.C.B.    
14:30 Sportul Stdentesc Dan Dacian CSS 4 MBF
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 32    
14:00 Villis Otopeni BBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 64    
14:15 Dinamo CSS 6 -1 Baller BBM
       
Piata George Enescu - Festivalul Tineretului si Sportului  
10:00 2 meciuri baieti   L M_onss
12:00 2 meciuri fete   L F_onss
       
Sala Leu      
15:00 Leii Rapid  
16:30 Arhitect 95 Baschet Time  
18:00 Sfertul 5 Speed  
19:30      
       
ArenaFRB      
15:00      
16:30      
18:00 Intersport Vulturii Argintii  
19:30 No Name Poli 3  
       
  Duminica 26.04.2015    
       
Sala CSS 6 (Luica)
   
09:00 C.S.S. Ceusianu Reghin C.S.Universitatea Brasov U13F
10:45 C.S.S. Nr.6 Bucuresti C.S.S. Bega Timisoara U13F
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
09:00 Slam Dan Dacian J3M
10:30 Slam - 3 Magic Champions MBM
11:45 Slam Magic Champions MBF
       
Sala U.T.C.B.    
09:30 Sportul Stdentesc Dan Dacian CSS 4 MBF
10:30 Dan Dacian - 3 Viitorul - 2 MBM
12:00 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti Col.Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti U16M
13:30 Dan Dacian Steaua Magic J1M
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
09:30 C.N. Aurel Vlaicu Slam - 2 MBM
       
Sala Liceului Traian    
09:30 Playball Dan Dacian J2M
       
Sala "Mihai Viteazu"    
10:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Bucuresti B.C. Timba Timisoara L1M
       
Sala Colegiului National Grigore Moisil    
10:00 CSS 5 Slam BBF
11:00 CSS 5 Slam BBM
       
Piata George Enescu - Festivalul Tineretului si Sportului  
10:00 4 meciuri - finale baieti si fete   L M_onss
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 30    
10:00 CSO Voluntari CSS 4 MBM
11:00 AS 30 CSS 4 J3M
       
Sala Colegiului National I.L.Caragiale    
10:00 Palestra Royal Fun J1M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 280    
11:00 Steaua Magic Dan Dacian - 2 MBM
12:00 Steaua Magic Leii BBM
       
Sala Liceului Teoretic Dante Aligheri    
11:00 Baller - 2 Dan Dacian - 2 BBM
12:00 A.C.S. Baller Bucuresti C.S.S. Nr.1 Constanta U16M
13:30 CSS 5 Baller - 1 MBM
       
Arena FRB    
11:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Bucuresti C.S.S. Ploiesti U16M
12:30 B.C. Slam Bucuresti C.S.S. Bacau U16M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 129    
12:00 Laguna Playball MBM
13:00 Laguna CSU Asesoft Junior Ploiesti J3M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 113    
12:00 Artesania - 1 Olimpia MBM
       
Sala CSS 6 (Luica)    
12:30 Dinamo CSS 6 - 2 Olimpia - 2 MBF
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 309    
14:00 Sport For All Viitorul J3F
15:30 Sport For All Viitorul J3M
       
Sala Liceului Teoretic Alexandru Ioan Cuza    
14:00 Royal Fun BC Steaua MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 64    
14:15 Laguna - 1 Dinamo CSS6 - 3 MBM
15:30 Dinamo CSS 6 - 1 Soimii Albi MBM
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
   
16:00 Olimpia Viitorul MBF
18:00 C.S. Olimpia Bucuresti A.C.S. Champions Bucuresti U16F
       
  Luni 27.04.2017    
       
Sala CSS 6 (Luica)
   
19:15 Dinamo CSS 6 Magic Champions BBM
       
Sala Colegiului Tehnic Edmond Nicolau    
18:30 Slam - 4 Slam - 1 MBM
20:00 Slam Baller J2M

Din categoriile: Anunturi importante, U13 feminin, U16 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.