Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Miercuri, 6 mai 2015

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 07 - 10 mai 2015?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in fiecare week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 07-10 mai 2015, vor avea loc 87 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

  Joi 07.05.2015    
       
Arena de Baschet
   
11:00 C.S. U-Mobitelco Cluj-Napoca C.S.Dinamo Bucuresti TF - U20M
13:00 L.P.S. Focsani A.C.S.B. Vipo Bucuresti TF - U20M
       
Sala CSS 6 (Luica)    
19:15 Dinamo CSS6 -2 Laguna 3 MBM
       
Olimpia Sala "Prof. Octavian Dimofte"
   
17:00 C.S. Olimpia Bucuresti C.S.S. Sfantu Gheorghe U16F
       
  Vineri 08.05.2015    
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 206    
17:30 Soimii Albi Dinamo CSS 6 - 2 BBM
       
Sala Leu    
19:00 Leii Vilis BBM
20:00 Vilis Leii MBM
       
Sala Universitatii Lumina    
19:30 Star Pro Basketball Academy Viitorul J3F
       
Arena de Baschet
   
17:00 Old Boys - ROU Old Boys - FRA amical
       
Otopeni      
19:30 Otopeni 4 Sports J2M
       
  Sambata 09.05.2015    
       
Olimpia Sala "Prof. Octavian Dimofte"
   
09:00 Cupa Tin   J3Ma
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 70    
09:00 CSS 4 - 2 Magic Champions BBM
10:00 CSS 4 Dan Dacian BBM
       
Sala Liceului Teoretic Dante Aligheri    
08:00 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti L.P.S. Satu Mare U14M
09:45 C.S.S. Unirea Iasi A.B.C. T-Pack Ploiesti U14M
11:30 C.S.S. Bega Timisoara A.C.S. Baller Bucuresti U14M
13:15 C.S.S. Sibiu C.S.S. Sighetu Marmatiei U14M
15:45 C.S.S. Unirea Iasi A.C.S. Dan Dacian Bucuresti U14M
17:30 C.S.S. Sighetu Marmatiei L.P.S. Satu Mare U14M
19:15 A.B.C. T-Pack Ploiesti C.S.S. Bega Timisoara U14M
21:00 A.C.S. Baller Bucuresti C.S.S. Sibiu U14M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 309    
13:00 Sport for All Artesania - 1 MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 129    
10:00 Laguna Dinamo CSS6 - 1 BBM
11:00 Laguna 2 Magic Champions MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 172    
11:30 C.S. Cuza Sport Braila C.S. Steaua Magic 2008 Bucuresti U14M
13:15 C.S. Spike Bucuresti C.S.U. Brasov U14M
       
17:30 C.S.U. Brasov C.S.A. Axiopolis Sport Cernavoda U14M
19:15 C.S. Steaua Magic 2008 Bucuresti C.S. Spike Bucuresti U14M
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
11:45 Slam Dan Dacian BBF
12:45 Slam - 3 Viitorul - 1 MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 169    
12:30 Soimii Albi CN Aurel Vlaicu MBM
       
Sala Liceului Tehnic Traian    
13:00 Playball Dan Dacian BBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 280    
14:00 Steaua Magic Dan Dacian - 1 MBM
15:00 Steaua Magic Baller J1M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 64    
14:15 Dinamo CSS 6 Dan Dacian J1M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 175    
15:30 4 Sports Slam BBM
16:30 4 Sports Slam - 1 MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 59    
17:30 Artesania 2 CSS 6 MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 81    
17:30 Vilis Dinamo CSS6 - 3 MBM
       
Sala Leu      
16:30 BC Steaua Slam IT O M
18:00 Stiinta Make O M
       
Arena de Baschet
   
19:30 No Name Fazanii O M
       
  Duminica 10.05.2015    
       
Sala Liceului Teoretic Dante Aligheri    
08:00 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S.S. Sighetu Marmatiei U14M
09:45 C.S.S. Bega Timisoara C.S.S. Unirea Iasi U14M
11:30 L.P.S. Satu Mare A.C.S. Baller Bucuresti U14M
13:15 C.S.S. Sibiu A.B.C. T-Pack Ploiesti U14M
15:00 Baller - 1 Voluntari MBM
16:00 Baller - 1 CN Aurel Vlaicu BBM
17:00 Baller - 2 Sport for All MBM
       
Olimpia Sala "prof. Octavian Dimofte"
   
09:00 Cupa Tin   J3Ma
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
09:00 Slam - 3 Laguna 2 MBM
10:00 Slam - 1 Leii BBM
11:00 Slam - 2 As 30 BBM
12:00 Spike Slam - 4 MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 172    
10:00 C.S.A. Axiopolis Sport Cernavoda C.S. Steaua Magic 2008 Bucuresti U14M
11:45 C.S. Cuza Sport Braila C.S. Spike Bucuresti U14M
       
Sala Colegiului National Grigore Moisil    
09:00 CSS 5 Baller - 2 BBM
10:00 CSS 5 CSS 4 MBM
       
Sala Universitatii Lumina    
10:00 CSS 6 - 1 Star Pro Basketball Academy MBF
11:30 A.B.C. Star Pro Basketball Academy Bucuresti C.S.S. Bega Timisoara U16F
13:15 Star Pro Basketball Academy CN Aurel Vlaicu J3M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 280    
10:00 Steaua Magic Otopeni MBM
11:00 Steaua Magic Otopeni BBM
12:00 Steaua Magic Dinamo CSS 6 J1M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 308    
12:15 Artesania - 2 Playball MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 64    
14:15 Dinamo CSS 6 - 1 Slam - 2 MBM
       
Sala Colegiului Economic Costin C. Kiritescu    
16:30 Leii Laguna MBM
       
Sala Liceului Teoretic A.I. Cuza    
14:00 Royal Fun Dan Dacian - 3 MBM
15:00 Royal Fun Slam J1M
       
Sala Colegiului Tehnic de Aeronautica Henri Coanda  
11:30 A.C.S. Champions - 1 Bucuresti KSE C.S.S. Gheorgheni U16F
       
Sala Leu      
12:00 Rapid E Magic O M
13:30 Mithos Classic Dome O M
15:00 Silena Frank O M
16:30 Viitorul Vulturii O M
18:00 Tractorul Leii O M
19:30 Factor Brenntag O M
       
Arena de Baschet
   
11:30 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Muresul Targu Mures U16M
15:00 Intersport Nemrut O M
16:30 Poli 1 Granitul O M
18:00 Royal Fun Titanii O M
19:30 Ciocanul Tancul O M

Din categoriile: Stirea zilei, Anunturi importante, U14 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.